Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,610
  Postimet n Bllog
  2

  Derbi Lazio-Roma, pa shqiptar n fush

  Emri: Shqiptaret-roma-lacio-1100x620.jpg

Shikime: 166

Madhsia: 43.8 KB

  Lazio dhe Roma do t sfidohen n derbin e kryeqytetit italian, supersfidn q hap javn e 18-t t Serie A. Dueli mungon prej thuajse nj viti dhe pr shkak t emergjencs sanitare dhe masave shtrnguese, ndryshe nga janari i kaluar, tashm do t luhet pa pranin e tifozve.

  Mbrmjen e ksaj t premteje, duhej t kishte edhe nj derbi brenda derbit: prballja e shqiptarve. Strakosha dhe Muriqi n kampin e Lazios dhe Marash Kumbulla te Roma.

  Megjithat, n loj nuk pritet t ket asnj shqiptar n fush prej minuts s par. Problemet me klubin rreth rinovimin bjn q Strakosha t mos jet pjes e formacionit titullar, ndrsa edhe Vedat Muriqi do ta nis nga stoli. N ann tjetr, pas infektimit me koronavirus, Marash Kumbulla ka humbur fanelln e titullarit, ndoshta deri n rikuperimin e plot fizik.

  Lazio vjen n kt ndeshje pas dy fitoreve me radh dhe n rast suksesi do t rindez ambiciet pr zonn Champions, duke ngushtuar n tre pik distancn nga Roma.

  N ann tjetr, pas barazimit me Interin, verdhekuqt krkojn fitoren e par n sfidat me rivalt direkt, n mnyr q t mos humbas terren nga Milani dhe Interi, me kreun q sht vetm 6 pik larg.

  A2news.com
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

 2. #2
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,610
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Derbi Lazio-Roma, pa shqiptar n fush

  Nje fitore sot kundra romes (merda), do te ishte shume pozitive pasi kemi leshuar pike me ekipe te vogla dhe mendoj se sot mund tja dalim si gjithmone.
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

 3. #3
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,610
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Derbi Lazio-Roma, pa shqiptar n fush

  SUPER NDESHJE, FANTASTIKE, NE ROME KA NJE SKUADER NGA VITI 1900 , S.S LAZIO ❤️��

  LAZIO 3-0 Ata

  VAZHDOJME PERPARA, ROMA SHUME E DOBET PER ME TE MIRET E KRYEQYTETIT.

  FORCAA LAZIOOOOOOOO ALEEE ������❤️
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

Tema t Ngjashme

 1. SS Lazio
  Nga Sherri n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 336
  Postimi i Fundit: 22-08-2019, 11:54
 2. Derbi i Italise Inter 0-0 Juventus
  Nga Smth_Poetic n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 14:28
 3. Derbi futbollistik, mes pasionit dhe urrejtjes
  Nga kolombi n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 19:33
 4. SS Lazio 1 - 1 FC Inter
  Nga Flori n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 30-03-2008, 22:19
 5. Lazio, Roma, Fiorentina dhe Parma - Luft pr egzistenc!
  Nga Davius n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 24-05-2005, 08:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •