Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,185
  Postimet n Bllog
  4

  Si msoi fmija t flasi shqip n emigracion?

  Nuk sht e leht t jesh prind. Disa e quajn puna m e rndsishme dhe m e vshtir n kt bot. Por qllon, q shum prindr emigrant, e gjejn veten duke rritur fmij n nj vend e shoqri t huaj. E hapa kt tem pr gjith prindrit shqiptar emigrant, pr t hedhur ktu prvojn e tyre n lidhje me msimin e gjuhs shqipe nga fmijt kur kta fmij lindin e rriten n emigracion.

  - far kshilla kini pr prindrit e rinj shqiptar q po bhen prindr n emigracion?
  - Si mund t'i ndihmojn fmijt e tyre q t msojn t flasin e t shkruajn shqip?
  - Cila sht mosha m e prshtatshme pr fmijn t filloj t msoj shqip?

  Diskutim t kndshm.

  Albo

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,185
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Si msoi fmija t flasi shqip n emigracion?

  Keshillat e mia si prind ne kete teme mund ti lexoni ne bllogun tim: https://www.forumishqiptar.com/entri...%AB-emigracion
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 12-02-2021 m 13:23

Tema t Ngjashme

 1. Kur femija fillon te flasi?
  Nga Albo n forumin T jesh prind
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 16-09-2013, 07:10
 2. Vajza kroate zgjohet nga koma dhe fillon t flasi gjermanisht
  Nga ARIANI_TB n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-05-2010, 17:05
 3. far ju msoi shpirti i shenjt?
  Nga buja_20 n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 10-04-2009, 16:43
 4. M msoi jeta…
  Nga Gimi3 n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-02-2007, 13:50
 5. Djali qe mesoi Seksin
  Nga Dito n forumin Humor shqiptar
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-08-2006, 12:31

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •