Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Prizrenasi_40
  Antarsuar
  14-01-2021
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  28

  Prshndetje nga Prizreni

  Prshndetje t gjithve nga Prizreni.

  Jam aktiv n Forumin Shqiptar q nga viti 2008 me nj pauz q e kam br 5-6 vitet e fundit pasiq fatkeqsisht edhe un si shumica e shqiptarve u mashtrova nga Rrjetet Sociale q u bn trend si jan Facebook, Instagram, etj.

  Rrjetet Sociale n fakt jan humbje kohe dhe kan efekt negativ n psiqikn e njeriut respektivisht krijojn varsi gati njejt si alkooholi e droga prandaj ju lutem q t bni sa m shum thirrje tek shokt e miqt tuaj ti braktisin e t shptojn me koh.

  Ju faleminderit pr mirkuptim!

  Me t mira!

 2. Anetart m posht kan falenderuar Prizrenasi_40 pr postimin:

  Eloh ! (14-01-2021)

 3. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Prshndetje nga Prizreni

  Pershendetje, prizrenasi_40.

  Forumi ka konteks tjeter nga rrjetet sociale, une i frekuentoj te dyja sepse facebook eshte disi me familjar.

  Ndersa ketu me jepet mundesia te lexoj ide diskutime qe vertet te interesojne si dhe kam perfeksionuar te shkruarit dhe te menduarit.

  Gjithe te mirat.

 4. 2 antart m posht falenderuan Neteorm pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Njuton (14-01-2021),Prizrenasi_40 (14-01-2021)

 5. #3
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  38
  Postime
  2,166

  Pr: Prshndetje nga Prizreni

  Citim Postuar m par nga Prizrenasi_40 Lexo Postimin
  Prshndetje t gjithve nga Prizreni.

  Jam aktiv n Forumin Shqiptar q nga viti 2008 me nj pauz q e kam br 5-6 vitet e fundit pasiq fatkeqsisht edhe un si shumica e shqiptarve u mashtrova nga Rrjetet Sociale q u bn trend si jan Facebook, Instagram, etj.

  Rrjetet Sociale n fakt jan humbje kohe dhe kan efekt negativ n psiqikn e njeriut respektivisht krijojn varsi gati njejt si alkooholi e droga prandaj ju lutem q t bni sa m shum thirrje tek shokt e miqt tuaj ti braktisin e t shptojn me koh.

  Ju faleminderit pr mirkuptim!

  Me t mira!
  Mirseerdhe!

  Si sht jeta n Prizren?

  Edhe forumet mund t bhen humbje kohe por ktu e ke m kollaj t shkputesh dhe nuk para bhesh pishman pr muhabetet me njerzit.

  Social Media jan fantastike pr njerzit q din t'i prdorin (Kallashin me shoqe), por pr shum shqiptar gjaknxeht si puna ime, apo ndonj tjetr, social media edhe kohn ta han por edhe reputacionin.

  Se ktu mund t marr ndonj vrejtje nga moderatort nse m'i nxjerr goja ca fjal m shum, por n Facebook fjalt dhe fotot nj zot e di se deri ku mund t arrijn dhe nse dikush sht impulsiv mund t'i shkaktoj goxha dm vetes midis Facebookut, Twitterit, etj.

  Nejse, welcome aboard themi ne t Ameriks.

 6. #4
  i/e regjistruar Maska e Prizrenasi_40
  Antarsuar
  14-01-2021
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  28

  Pr: Prshndetje nga Prizreni

  Jeta n Prizren aktualisht sht shum dinamike si n qytetet tjera t mdha n Ballkan. Prej se jan hapur Qendrat Tregtare n ish Zonn Industriale sht shtuar shum numri i makinave n komunikacion dhe shpesh bhen kolona automjetesh n Magjistralen Prizren-Gjakov sidomos fundjavave ku vijn shum vizitor nga qytetet tjera nga Kosova e Rajoni.
  Kurse sa i prket Rrjeteve Sociale si Facebook, Instagram, etj. mendoj se nga ato m shum ka dm se dobi dhe stresohet njeriu m shum e sht m rehat kur nuk i prdor dhe mendoj se shum leht mund t jetojm edhe pa prdorimin e tyre.
  sht pak vshtir t heqsh dor nga nj ves i keq por n kt jet duhet t bsh shum sakrifica q t kesh sukses.

 7. Anetart m posht kan falenderuar Prizrenasi_40 pr postimin:

  Kryeplaku (15-01-2021)

 8. #5
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  38
  Postime
  2,166

  Pr: Prshndetje nga Prizreni

  Citim Postuar m par nga Prizrenasi_40 Lexo Postimin
  Jeta n Prizren aktualisht sht shum dinamike si n qytetet tjera t mdha n Ballkan. Prej se jan hapur Qendrat Tregtare n ish Zonn Industriale sht shtuar shum numri i makinave n komunikacion dhe shpesh bhen kolona automjetesh n Magjistralen Prizren-Gjakov sidomos fundjavave ku vijn shum vizitor nga qytetet tjera nga Kosova e Rajoni.
  Kurse sa i prket Rrjeteve Sociale si Facebook, Instagram, etj. mendoj se nga ato m shum ka dm se dobi dhe stresohet njeriu m shum e sht m rehat kur nuk i prdor dhe mendoj se shum leht mund t jetojm edhe pa prdorimin e tyre.
  sht pak vshtir t heqsh dor nga nj ves i keq por n kt jet duhet t bsh shum sakrifica q t kesh sukses.
  Te kuptoj. Une personalisht jam bere shume pishman per deklarata dhe muhabete qe kam shkembyer ne Facebook. E kam ulur veten ne nivelin e turmave (me pak fjale).

  Megjithate kam marre mesim tani dhe facebookun e aktivizoj vetem kur me duhet, psh. kur shkoj me pushime ne Shqiperi ne vere ose kur dua te reklamoj dicka. Kur kam punet e mia kendej ne SHBA, e mbyll fare fb.

  Eshte mjet i mire per zhurme e per reklame, per gje tjeter nuk eshte… as per miqesi, se aty jeton me iluzionin e miqesise dhe jo me miqesine dhe dashurine e vertete

 9. #6
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  Doblibar
  Postime
  2,160

  Pr: Prshndetje nga Prizreni

  Prizrenasi_40, mirsevjen n Forumin Shqiptar dhe sht knaqsi q ju shohim!

  Ata q prdorin rrjete sociale n mas t tepruar bhen m asocial.

Tema t Ngjashme

 1. Krkoj Rexhepin nga Prizreni
  Nga Wordless n forumin N krkim t personave t humbur
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-03-2015, 14:15
 2. Ymer prizreni
  Nga DoniPuka n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 14:23
 3. Prizreni
  Nga Qendi n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 26-01-2011, 14:14
 4. Prizreni - Qyteti I dy Universiteteve Publike
  Nga NANDA n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-10-2009, 12:04
 5. Nuk e di per te tjeret, por une jam nga Prizreni
  Nga deep_blue n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 17-06-2003, 12:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •