Deklarat bomb뒒, mediat paralajmrojn: Pompeo do t nxjerr prova t reja dramatike q COVID-19 ka dal nga nj laborator i Wuhan

Emri:  utttt.jpg

Shikime: 155

Madhsia:  27.8 KB

DailyMail paralajmron nj deklarat bomb t Sekretarit Amerikan t Shtetit , Mike Pompeo lidhur me origjinn e COVID-19.

Bazuar tek burimet nga zyrtart e lart t Uashington, thuhet se Pompeo do t dal me prova t reja dramatike pr t treguar se si virusi COVID-19 sht krijuar dhe ka dal nga nj laborator i uhan, dhe nuk sht natyral.

Po ashtu e pritshme sht q Pompeo t akuzoj drejtprdrejt Institutin e Virologjis s uhan si krijuesen e virusit me shkenctar kinez dhe t huaj.

Teksa ka ngelur edhe nj jav nga Presidenca e Trump, duket se SHBA do t bj nj prpjekje tjetr pr t sulmuar Kinn lidhur me pandemin.

(BalkanWeb)