Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,717
  Postimet nė Bllog
  2

  Aplikacionet e nevojshme ne telefonin tuaj.

  Google Chrome - Sherben per shfletim me te shpejt te interenetit dhe me i perdorshem ..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/d...android.chrome

  Clean Master - Sherben per pastrimin e mbeturinave te telefonit, per Memory Boost (shpejtimin e telefonit), per shpejtimin e lojrave (Game Boost), si dhe perfshin tjera gjera mjaft te dobishme..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/d...nmaster.mguard

  Battery Doctor - Sherben per ruajtjen e bateris dhe ndalon programet e panevojshme..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/d...tterydoctor_en

  CM Security - Sherben per ruajtjen e telefonit tuaj (pra eshte Antivirus) gjithashtu eshte i leht per perdorim dhe i leht per telefon..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/d...aster.security

  MX Player - Me pak fjal eshte si Video Player vecse kuptohet ka perparsi..
  Linku per shkarkim:https://play.google.com/store/apps/d...videoplayer.ad

  Peter Music Mp3 Downloader - Sherben per shkarkim te muzikave nga Youtube dhe nga faqet tjera..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/d...mp3downloader3

  Google Translate - Sherben per perkthim..
  Linku per shkarkim:https://play.google.com/store/apps/d...apps.translate

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,067
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Aplikacionet e nevojshme ne telefonin tuaj.

  Eshte gabim te instalosh e perdoresh Google Chrome ne telefon apo ne kompjuterat qe perdor. Google regjistron cdo faqe qe ti viziton, cdo klikim qe ti ben, cdo kerkim, vendodhjen, adresat, cdo gje. Dhe me e keqja eshte qe i perdor keto informacione personale qe mbledh nga ty - ti ia jep me deshire - per te mbytyr me reklamat qe te nxjerr ne faqet e Internetit qe ti viziton.

  Nje alternative e mire, qe te mbron privatesine e informacionit dhe eshte shume here me i shpejte se Chrome eshte shfletuesi Brave. Instalojeni edhe ne kompjuterat qe perdorni, edhe ne telefonat tuaj. Brave i bllokon te gjitha reklamat nga telefoni apo faqet qe ju vizitoni, duke e bere keshtu navigimin e internetit me te kendshem dhe me te shpejte.

  Nje tjeter program qe e mbron privatesine e informacionit eshte DuckDuckGo, qe mund ta perdorni si ne Internet si motor kerkimi, edhe ne telefonat tuaj si program i instaluar.

  Programi tjeter qe nuk duhet te instaloni ne telefonat tuaj eshte Facebook dhe Messenger. Instaloni programe si Viber, Signal apo Telegram per te komunikuar me miqete e te afermit tuaj. Jane programe e kompani qe e respektojne te drejten tuaj per privatesi. Facebook eshte akoma me i keq se Google, pasi programet e veta nuk mbledhin vetem informacionin tuaj nga perdorimi qe ju beni ne keto programe te tyre, por detyrojne edhe programet e tjera qe nuk kane lidhje fare me facebook, qe te transferojne informacionin personal tuaj me Facebook.

  Whatsapp eshte nje tjeter program, qe duhet ta cinstaloni nga telefonat. Duke filluar nga muaji qe vjen, Whatsapp do te filloje te ndaje informacionet e mbledhura personale te perdoruesve me Facebook. Facebook e ka blere kete kompani vite me pare.

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 13-01-2021 mė 13:55

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Albo pėr postimin:

  Neteorm (13-01-2021)

 4. #3
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  709

  Pėr: Aplikacionet e nevojshme ne telefonin tuaj.

  Sa per motor kerkimi mjerisht me google nuk mund te krahasohet asnje tjeter. Tani qe mbledh dhe ruan te dhenat kete e bene, por nese ke sistem android nuk i shpeton dot.

 5. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,717
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Aplikacionet e nevojshme ne telefonin tuaj.

  VIDMATE Sherben per te shkarkuar muzike, filma lojera me kualitetin qe deshiron dhe shume i shpejt.

  Ulysse Speedometer sherben sa km ne ore je duke ecur, distancen kohen etj..

  TapaTalk program qe perdoret me shume, sherben per te manovruar neper forume te ndryshme.

  Abs workout (Caynax) Aplikacjoni pėrmban orar stėrvitje pėr tė kryer nė 42 ditė - ka shkurtore - tė njohura si Aerobic Weider Gjashtė (Aerobic Gjashtė tė Weider).

  Greenify eshte aplikacion qe ju mundeson qe automatikisht ti mbyll aplikacionet qe nuk ju duhen, kjo ben qe bateria ta mbaj me shume dhe telefoni te jet me i shpejt si dhe duhet te keni versionin 4.1 + ose me lart

  Linux Deploy
  Me kete app mund te shkarkosh sistemet operative linux ne telefonin tuaj.
  I ka gati te gjitha distributions e Linux.
  Pasi e meson si ta shkarkosh me nje VNC Viewer mund ta hapesh dhe te perdoresh Linux.(Nuk ka nevoje per Pc)

  Photomath Mundeson zgjedhjen e cfaredo ekuacioni matematik me ane te kameres dhe e tregon zgjidhjen e saj hap pas hapi. Mundeni ta gjeni ne playstore dhe appstore.

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e RG2021
  Anėtarėsuar
  08-02-2021
  Postime
  3

  Pėr: Aplikacionet e nevojshme ne telefonin tuaj.

  CryptoTab Browser - mundeson te fitosh Bitcoin permes telefonit tuaj.

  Mund ta gjeni ne: https://cryptotabbrowser.com/19237328

 7. #6
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  709

  Pėr: Aplikacionet e nevojshme ne telefonin tuaj.

  Nje aplikacion i mire eshte edhe Signal. Pse e themi ate? lexoni ja pse duhet te perdorim Signal dhe ne videon e me poshtme keni videon se si ta instaloni edh ene pc.

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar driniluka pėr postimin:

  Neteorm (13-02-2021)

Tema tė Ngjashme

 1. Opinion - Kush pergjon telefonin tuaj?
  Nga resi ersi nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-05-2017, 16:35
 2. Google gjen telefonin tuaj nese ai humbet
  Nga sCHiZoiD-AL nė forumin Informatikė dhe Internet
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-08-2013, 07:59
 3. Aplikacionet mė interesante pėr iPhone
  Nga Sirius nė forumin Pėrdoruesit e Mac
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-08-2011, 18:39
 4. Ueb aplikacionet e shpėrndara (Distributed Web Application)
  Nga prometeo nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-10-2007, 14:10

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •