Close
Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 131
 1. #81
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  MAY means Eurovision !  Happy Eurovision Month!

  Eurovision Song Contest 2021 --- 18 , 20 & 22 Maj !


  GJYSEM FINALJA II - 20 Maj, 2021

  Austria - Moldovia - Polonia - San Marino - Serbia - Islanda - Republika eke - Greqia - Estonia

  Danimarka - Bullgaria - ZVICRA ( GJON'S TEARS ) - Finlanda - Letonia - Gjeorgjia - Portugali - SHQIPRIA ( ANXHELA PERISTERI )  Me shume FAT & SUKSESE ANXHELA & GJON !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 01-05-2021 m 18:01

 2. #82
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Kng t Bukura do t shkojn n Finale & po aq t bukura do t mbeten n Gjysem Finale !

  17 Gjysm Finalist - 10 FINALIST !


  N cilin Grup do t bj pjes Knga Shqipe ?

  4 Elementet q do e prcaktojn :


  * MATERIALI MUZIKOR ( Krijimi & Produksioni )

  * PERFORMANCA VOKALE ( Vlersimi i Juris - 50 % e votave )

  * PERFORMANCA SKENIKE ( Vlersimi i Publikut - 50 % e votave )

  * SHQIPTARIA ( Prkrahja n Vlersimin e Publikut n Shtetet Votuese )


  FAT & SUKSESE SHQIPERI & ANXHELA !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 12-05-2021 m 10:41

 3. #83
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  ALBANIA - ESC 2021  Anxhela Peristeri - Karma - First Rehearsal - Albania - Eurovision 2021


  FAT & SUKSESE !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 12-05-2021 m 10:45

 4. #84
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland  Anxhela Peristeri - Karma - Second Rehearsal - Albania - Eurovision 2021


  FAT & SUKSESE !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 14-05-2021 m 14:37

 5. #85
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland  Gjon's Tears - Tout L'Univers - Second Rehearsal - Switzerland - Eurovision 2021


  FAT & SUKSESE !

 6. #86
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland  Eurovision 2021: All songs in native languages

 7. #87
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Eurovision Song Contest 2021 --- 18 , 20 & 22 Maj !

  SHQIPRIA - ALBANIA konkurron n natn e dyt, GJYSEM FINALJA II - 20 Maj, 2021


  17 Gjysm Finalist - 19 SHTETE VOTUESE - 10 FINALIST !

  SHQIPRIA garon me & vleresohet n raportin 50% Juria - 50% Publiku nga :


  1. SAN MARINO

  2. ESTONIA

  3. REPUBLIKA EKE

  4. GREQIA

  5. AUSTRIA

  6. POLONIA

  7. MOLDAVIA

  8. ISLANDA

  9. SERBIA

  10. GJEORGJIA

  11. SHQIPRIA - ANXHELA PERISTERI

  12. PORTUGALIA

  13. BULLGARIA

  14. FINLANDA

  15. LETONIA

  16. ZVICRA - GJON'S TEARS

  17. DANIMARKA


  ( Renditja sipas rradhs s prezantimit t kngs )


  Transmtojn Gjysm Finalen e Dyt & Votojn pr t, gjithashtu, edhe 3 Shtetet Automatikisht Finalist (BIG 5) :


  * FRANCA

  * SPANJA

  * ANGLIA - UK


  Me shume FAT & SUKSESE ANXHELA & GJON !


  https://www.aktuale.mk/renditja-fina...-e-shqiperise/

  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2021
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 17-05-2021 m 22:11

 8. #88
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Poll Results: Who was best dressed on the Eurovision 2021 Turquoise Carpet? ( Wiwibloggs.com )

  Ndr 37 Shtete & Nga nj Total prej 26.500 vota :


  1. ALBANIA: Anxhela Peristeri – 28.08% (7,417 votes)

  2. LATVIA : Samanta Tīna – 22.61% (5,973 votes)

  3. ITALY: Mneskin – 3.85% (1,016 votes)

  ..............

  https://wiwibloggs.com/2021/05/18/po...carpet/265298/


  Poll results: Albania’s Anxhela Peristeri had the best look on the Eurovision 2021 turquoise carpet

  Coming out on top of the poll is Anxhela Peristeri from Albania. After sharing the poll in her Instagram story, she picked up 7,417 votes, which is 28.08% of the total vote.

  Anxhela was truly the lady in red. She wore a divine red dress that elegantly flowed along behind her as she walked the turquoise carpet. To add a seductive touch to the outfit, there was a slit in the side that went all the way up to the hip – serving leg for days!

  The “Karma” singer paired the dress with a matching red pump, long gloves and a large circular fascinator. Meanwhile, a white fur shawl added a hint of old Hollywood glamour to proceedings.

  Anxhela’s dress was designed by Kosovsar designer Valdrin Sahiti. He has previously dressed stars such as Beyonc, Bebe Rexha and Cardi B. Valdrin also designed Elhaida Dani’s red carpet dress at Eurovision 2015, which was also voted the best look at that year’s event.

  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  Anxhela Peristeri trhoqi vmendjen e t gjithve n parakalimin e saj n tapetin ngjyr bruz, n t cilin morn pjes gjith konkurrentt e “Eurovision” pr kt vit. Mediat e huaja shkruajtn pr fustanin q Peristeri kishte przgjedhur dhe ajo ka fituar aq vmendje sa ka arritur t shpallet si e veshura m bukur.

  “WiwiBlogs”, portali m i madh i “Eurovision”, ka organizuar nj sondazh pr publikun pr t przgjedhur kngtaren e veshur m bukur dhe Anxhela ka mbledhur shumicn e votave. Fustani i kuq, i ar deri n pjesn e siprme t kmbs i punuar nga Valdrin Sahiti, duket se i ka plqyer shumics s publikut europian. Duke qen se sot paraqitja e jashtme sht shum e rndsishme pr nj artist, kjo sht nj arritje pr Anxheln. Shpresojm q pas ksaj fitoreje, Anxhela t marr edhe mimin e madh n festivalin europian.

  Pr kt arsye ajo ka falenderuar publikisht t gjith ata q e przgjodhn e dhan titullin e artistes s veshur m bukur.

  “Faleminderit nga thellsia e zemrs pr mbshtetjen tuaj dhe q m keni votuar si t veshurn m bukur n tapetin bruz n Eurovision. Ja dolm Valdrin Sahiti”, shkruan Anxhela n nj postim.

  Albeu.com
  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  BRAVO Valdrin Sahiti !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-05-2021 m 11:51

 9. #89
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Happy Eurovision Week !  Eurovision Song Contest 2021 - First Semi-Final - Live Stream

 10. #90
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Eurovision Song Contest 2021 --- 18 , 20 & 22 Maj !

  Stafeta kalon nga Gara Audio - Vizuale tek GARA SKENIKE ! Emocionuese pafund & E Vrtet !

  LIVE & Plot TALENTE ! Nj Pregatitje Intensive, Multidimensionale & KONKURRENCE shum e fort !


  MY TOP 10 - Gjysem Finalja I


  * MALTA

  * KROACIA

  * QIPRO

  * AZERBAJXHAN

  * IZRAEL

  * SUEDIA

  * RUMANIA

  * LITUANIA

  * RUSIA

  * AUSTRALIA  https://www.youtube.com/watch?v=DEzsYLRbeVY

  Nga Malta

  Vlersimi m i prafrt / Njjt n 8 nga 10 Shtete .
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-05-2021 m 12:59

 11. #91
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,776
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Me pelqeu vrtet knga e Qipros edhe pak si e vjedhur nga Lady Gaga..

 12. #92
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,776
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Kjo kng ja vlen tja fitoj, e bukur e qet sensuale dhe e gjitha spanjisht, jo shumica anglisht...


 13. #93
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Me pelqeu vrtet knga e Qipros edhe pak si e vjedhur nga Lady Gaga..
  sht kng e bukur .... ndonse ca kontraverse . Performanca ishte fantastike ! Nj nga m te mirat e ESC 2021 !

  Qipro sht investuar goxha vitet e fundit pr mimin e Par !

  Uroj ta fitojn s shpejti ! Pse jo. me FOUREIRA !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 19-05-2021 m 10:49

 14. #94
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland
  10 FINALISTT nga GJYSM FINALJA E PAR - ESC 2021

  * NORVEGJIA

  * IZRAELI

  * RUSIA

  * AZERBAJXHANI

  * MALTA

  * LITUANIA

  * QIPRO

  * SUEDIA

  * BELGJIKA

  * UKRAINA

 15. #95
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland  KROACIA e meritonte t ishte n FINALE ! Knga e bukur q mbeti jasht saj !

  KONKURRENCA nuk t fal n kt gar ! Do i kisha ndryshuar vendet mes BELGJIKES & KROACIS !


  Gjysem Finalja I - M shum kng & interpretime t bukura sesa Vende n Finale !

  C'est la vie ! Mot m mir !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 19-05-2021 m 11:15

 16. #96
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland  TOP 10: Most watched in February 2021 - Eurovision Song Contest
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 19-05-2021 m 10:34

 17. #97
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland  TOP 10: Most watched in March 2021 - Eurovision Song Contest

 18. #98
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Kjo kng ja vlen tja fitoj, e bukur e qet sensuale dhe e gjitha spanjisht, jo shumica anglisht...

  Knga m melodioze e ESC 2021 !

  Spanjishtja sht nj gjuh kaq e bukur ! Muzik e vrtet jan dhe vargjet e kngs !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 19-05-2021 m 11:16

 19. #99
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  10 Finalistt e Par - Eurovision 2021

  Norvegjia: Tix – “Fallen Angel”

  Izraeli: Eden Alene – “Set Me Free”

  Rusia: Manizha – “Russian Woman”

  Azerbaixhani: Efendi – “Mata Hari”

  Malta: Destiny – “Je me casse”

  Lituania: The Roop – “Discoteque”

  Qipro: Elena Tsagrinou – “El diablo”

  Suedia: Tusse – “Voices”

  Belgjika: Hooverphonic – “The Wrong Place”

  Ukraina: Go_A – “SHUM”


  https://www.balkanweb.com/zbulohen-1...rovision-2021/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-05-2021 m 12:20

 20. #100
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pr: Eurovision Song Contest 2021 - Holland

  6 Kngt & Shtetet q mbetn jashte Finales !


  Irelanda: Lesley Roy – “Maps”

  Australia: Montaigne – “Technicolour”

  Kroacia: Albina – “Tick-Tock”

  Sllovenia: Ana Soklič – “Amen”

  Maqedonia e Veriut: Vasil – “Here I Stand”

  Rumania: Roxen – “Amnesia”


  Kng & Prezantime t bukura ! Mot m mir !

Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Eurovision Song Contest 2019
  Nga sirena_adria n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 172
  Postimi i Fundit: 23-06-2019, 18:01
 2. Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine
  Nga sirena_adria n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 191
  Postimi i Fundit: 19-05-2017, 12:56
 3. Eurovision Song Contest 2015
  Nga sirena_adria n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 171
  Postimi i Fundit: 24-05-2015, 12:14
 4. Eurovision Song Contest 2014
  Nga sirena_adria n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 112
  Postimi i Fundit: 07-07-2014, 16:06
 5. Eurovision Song Contest 2013
  Nga sirena_adria n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 22-05-2013, 09:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •