Princi Philip do t mbush 100 vje m 10 qershor, por, sipas The Telegraf, ai nuk ka ndrmend t festoj momentin historik me festime t tepruara, shkruan vanityfait.it

Emri:  duca-di-edinburgo-696x470-1.jpg

Shikime: 30

Madhsia:  21.7 KB

I vetmi person q sigurisht nuk do t dshiroj t ket lidhje me organizimin e ngjarjes sht Duka i Edimburgut, theksoi nj burim pr gazetn.

Nga ana tjetr, nuk sht nj gj e re q bashkshorti i mbretreshs Elizabeth preferon t qndroj larg vmendjes.

Pr m tepr, n 2017, gjithashtu pr shkak t nj sr problemesh shndetsore, ai zgjodhi t trhiqej nga jeta publike pasi i kishte kushtuar rreth 70 vjet vendit.

T dy u martuan n 1947 dhe pes vjet m von ajo mori fronin, pas vdekjes s papritur t babait t saj.

Princi nuk sht i interesuar t planifikoj asgj. Do t shohim se si do ta pres kt vendim Elizabeth, e cila prej muajsh sht prfolur se po planifikonte nj fest t paharrueshme pr t.

Balkanweb