Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,799
  Postimet n Bllog
  3

  Gjigandt e teknologjis sulmojn fjaln e lir n nj sulm t koordinuar mir

  N nj sulm t paramenduar dhe paraprgatitur, gjigandt e teknologjis n Amerik kan goditur fjaln e lir duke aplikuar nj censur n mas karshi presidentit Trump dhe gjith mbshtetsve t tij. N 48 ort e fundit, ja far ka ndodhur:

  - Twitter ka mbyllur llogarin e presidentit Trump n mnyr permanente. Udhheqsi m i plotfuqishm i bots q kontrollon kodet e armve brthamore, nuk i lejohet m t shprehi at q mendon n Twitter pr 88 milion ndjeksit e tij n Twitter.

  - Facebook, ashtu si Twitter, ka mbullur n mnyr permanente t gjitha llogarit e presidentit Trump, fushats s tij, shum faqeve popullore konservative n FB, me justifikimin e "nxitjes se dhuns".

  - Google dhe Apple, kan hequr nga dyqani i tyre i aplikacioneve, Parler, q sht nj rrjet shoqror i ngjashm me twitter q bn t mundur komunikimin e lirshm t antarve n platformn e tyre. Ky akt bn q prdoruesit e telefonave iPhone dhe Android t mos mund ta shkarkojn e prdorin Parler n telefonat e tyre. Parler mund t vizitohet vetm nga Interneti me nj shfletues.

  - Amazon sht kompania q Parler prdor pr mundsimin e shrbimit t tyre n Internet. Amazon i ka nisur sot nj letr kompanis Parler q do t'i pezulloje e ndrpresi shrbimet e ofruara deri m sot n mesnatn e s diels. Ky akt do t bj q Parler t mos punoj m fare as n telefon dhe as n Internet.

  Kush do ta mbroj at t shenjtn, Fjaln e Lir???

 2. #2
  i regjistruar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  709

  Pr: Gjigandt e teknologjis sulmojn fjaln e lir n nj sulm t koordinuar mir

  Mire t'i behet, se kur twitter dhe facebook mbyllnin llogarite e persona te thjesht mbanin sehir, por ato u rriten si ai gjarperi qe pasi rritet dhe forcohet ha te zotin.

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,799
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gjigandt e teknologjis sulmojn fjaln e lir n nj sulm t koordinuar mir

  LAJMI I FUNDIT: Kompania Parler ka hedhur ne gjyq kompanine Amazon per shkelje te rregullave anti-monopoliste, shkelje te kontrates ligjore dhe nderhyrje te paligjshme ne biznesin e nje kompanie private. I kerkon gjykates federale qe te detyroje Amazon te riktheje platformen e Parler ne funksionim.

  Qe prej mesnates se djeshme, platforma Parler nuk punon.

  Kompania eshte shprehur se eshte duke punuar qe te riktheje platformen ne linje, brenda nje kohe 1 javore, edhe pa mbeshtetjen e Amazon.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 11-01-2021 m 15:51

 4. #4
  i regjistruar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  709

  Pr: Gjigandt e teknologjis sulmojn fjaln e lir n nj sulm t koordinuar mir

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  LAJMI I FUNDIT: Kompania Parler ka hedhur ne gjyq kompanine Amazon per shkelje te rregullave anti-monopoliste, shkelje te kontrates ligjore dhe nderhyrje te paligjshme ne biznesin e nje kompanie private. I kerkon gjykates federale qe te detyroje Amazon te riktheje platformen e Parler ne funksionim.

  Qe prej mesnates se djeshme, platforma Parler nuk punon.

  Kompania eshte shprehur se eshte duke punuar qe te riktheje platformen ne linje, brenda nje kohe 1 javore, edhe pa mbeshtetjen e Amazon.

  Albo
  Mendova se mos e kisha une fajin..

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,799
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gjigandt e teknologjis sulmojn fjaln e lir n nj sulm t koordinuar mir

  Presidenti Trump: Gjigandet e teknologjise, bene nje gabim te madh!

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 13-01-2021 m 01:02

Tema t Ngjashme

 1. Shitni ushqime sa ma lir , pr ju , pr ne , kshtu : sht mir .
  Nga Bahri. n forumin Albumi fotografik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-08-2016, 10:01
 2. Nje antibiotik i mire dhe i lire
  Nga prizrenasi_30 n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-05-2012, 15:41
 3. Gjigandet e Shekujve
  Nga Meriamun n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-06-2011, 12:32
 4. Zone e lire ! Emisioni me i mire apo thjesht me i ndjekur ?
  Nga Pratolini n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-04-2007, 18:18
 5. Gjigandt e muziks botrore
  Nga MI CORAZON n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 26-08-2005, 12:57

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •