Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,524
  Postimet n Bllog
  3

  Kngtari i njohur shqiptar, Kujtim Prodani sht ndar nga jeta

  Kngtari i njohur shqiptar, Kujtim Prodani sht ndar nga jeta.

  Ai ishte shtruar n sanatorium pasi ishte me Covid-19. Sot msohet se ka ndrruar jet.

  Lajmin e kan br t ditur familjart e tij.

  N 30 dhjetor 2020 Prodani do t hidhte nj foto n Facebook, ku shfaqej ne spital.

  Prodani ka humbur jeten ne moshen 57-vjecare.

  Ai ishte djali i artisteve Anita Take dhe Agim Prodani.

  Emri: auto_135856939_10222314821073860_7964437733750373457_o1609941792.jpg

Shikime: 112

Madhsia: 25.5 KB

  Syri

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,524
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kngtari i njohur shqiptar, Kujtim Prodani sht ndar nga jeta

  Emri: auto_a11609944804.jpg

Shikime: 89

Madhsia: 43.1 KB

  Nj lajm i trisht pr vdekjen e kngtarit t njohur Kujtim Prodani, i hidhroi t gjith pasditen e sotme.

  Kngtari, ishte i shtruar n spitalin e Sanatoriumit, ku po kurohej nga Covid-19, pas disa komplikacioneve q kishte shfaqur.

  Fatkeqsisht, ai e humbi betejn me koronavirusin, dhe familja e tij ndau pak minuta m par, lajmin e trisht t vdekjes.

  Kujtim Prodani, ngelet nj nga emrat m t njohur t muziks shqiptare, i cili krijoi vepra q do t jetojn shum gjat mes nesh.

  Gjat karantins, ai shfrytzoi kohn e lir, pr t krijuar nj tjetr vepr t tij.

  Bhet fjal pr nj kng dedikuar koronavirusit, t ciln kngtari e publikoi n Prill t vitit t kaluar, pa e ditur se, ky virus i tmerrshm, t cilit i dedikoi vargje dhe nota muzikore, do ta merrte prgjithmon.

  ‘Ju flet Corona’ e titulloi ai kngn, kushtuar virusit q si pr ironi t jets, mbasditen e sotme, i mori jetn:  Teksti:

  "Askush nuk ta msoi si thyhet befas jeta

  Dit-natn ta jetosh n grimca pafundsie

  As dashurin ta ndash n vakte racionale

  M kot prpiqesh, nuk gjen dot manuale.

  I msove t gjitha si n lojra fmijrie

  Patinat e kuqe n park, xhirot larg n Mars!

  Trenin, avionin, raketat dhe poezit

  T gjitha i msove, prmendsh, natyrisht.

  E tani, rregulloren e vetmis studion

  I flakur n shtrat gjersa mendja fiket

  Formulat magjike ti sjell ndrmend

  T zbulosh, n dshprim, prej meje si iket.

  Dhe un t shoh nga larg, t shoh edhe nga afr

  Ashtu t trembur si n klasn e par

  Hyj brenda teje, syrin t’shkel si gringo

  Frymn ta marr po desha e zemrn ta ndal!

  Por frymn ma ndal pika jote e lotit

  Fryma e nxeht e t dashurs q t pret

  Frymn ma ndal enigm e shpirtit tnd q s’vdes...!

  Un tretem ngadal n brishtsin tnde,

  I humbur n’betejn time prjetsisht

  Ti mbetesh aty, mbi Tok, me kujtimin tim gdhendur

  Q si ndrr e keqe t kujtoi

  T jesh njeri,

  Thjesht njeri,

  I mir si lind, Dashurisht njeri…!"

  Syri.net

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,524
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kngtari i njohur shqiptar, Kujtim Prodani sht ndar nga jeta

  Ardian Trebicka tregon mesazhin e fundit me Kujtim Prodanin, 3 or para se t vdiste

  Kngtari Ardian Trebicka me lot n sy, ka treguar n SYRI TV komunikimin e fundit q ka br me mikun e tij t ngusht, kantautorin Kujtim Prodanit, vetm 3 or para se ai t ndrronte jet.

  Duke folur n Edicionin e Pasdites n SYRI TV, me gazetaren Armela Ferko, Trebicka sht shprehur se, Prodani ishte nj artist dhe shkruante pr veten e tij.

  Trebicka ka treguar se kishte komunikuar rreth ors 12:30 minuta t mesdits s sotme, ku Prodani i kishte thn se po nisej pr n Turqi.

  ‘M thoshte se po nisej pr Turqi dhe nse do t arrinte t shptonte, do t m shkruante’, sht shprehur Ardian Trebicka n SYRI TV.

  ‘E vuante artin n Shqipri’, tha gjat komunikimit telefonik me SYRI TV, kngtari Ardian Trebicka.

  Syri.net

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,524
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kngtari i njohur shqiptar, Kujtim Prodani sht ndar nga jeta

  ‘sht flam, por…’/ Mesazhet e fundit q Prodani shkmbeu me mikun e tij

  Kt t mrkur, kantautori i njohur Kujtim Prodani, n moshn 57-vjeare iu “dorzua” koronavirusit, duke u ndar nga jeta.

  Kujtim Prodani , prej disa javsh, merrte kujdes shndetsor n spitalin “Shefqet Ndroqi” ndrsa s fundmi gjendja e tij ishte prkeqsuar.

  Akademiku Vasil Sofokli Tole ka ndar n llogarin e tij n Facebook, nj foto nga mesazhi i fundit q kishte shkmbyer me kantautorin.

  Nga sa shihet nga fotojha, Tole e pyet si ndihet ndrsa Prodani i thot se virusi sht nj flam, por shprehet i bindur se do t’ia hedh.

  Biseda:

  Tole: Kujte si dukesh sot?

  Prodani: “Vaso nj flam. Po do ta hedh. Shrbim i mrekullueshm ktu. Gzuar qofshi!”

  Postimi i plot:

  Lajm i hidhur farmak, largimi i parakohshm i Kujtim Prodanit, djalit artist t prindrve artist, t mdhenjve t muziks son Agim Prodani dhe Anita Take.

  Ishim koleg e miq t mir prej viteve studentore, ish student t kompozicionit n klasn e profesorit Kozma Lara. N muzikn q shkroi e interpretoi vijoi traditn e Prodanve n muzik, duke e pasuruar at me tingujt e shpirtit t tij t bardh, t sinqert e t qeshur.

  Ishte optimist, deri n fund, si nj akord mazhor! Iku n ditn e bardh t Ujit t Bekuar!

  Komunikimin e fundit me t e pata m 31 dhjetor, nj fragment t t cilit po e vendos m posht!

  Ngushellime vellait te tij, te afermve, miqve dhe komunitetit te muzikes per kete humbje pa kthim.

  Lamtumir artist! ????????  Syri.net

Tema t Ngjashme

 1. Kujtim Prodani
  Nga shigjeta n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 12-01-2021, 19:31
 2. Eshte ndare nga jeta, Muhamet Liko,
  Nga Neteorm n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2019, 12:10
 3. Ndahet nga jeta e madhja Anita Take ( Prodani )
  Nga Neteorm n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-01-2017, 08:27
 4. Ndahet nga jeta kngtari i njohur popullor Xhevdet Hafizi
  Nga RaPSouL n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-03-2009, 02:19
 5. Cili eshte sipas jush kengetari me i mire shqiptar?
  Nga babadimri n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-07-2003, 07:37

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •