Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 24 prej 24
 1. #21
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Revolucion amerikan? Mbshtetsit e presidentit Trump pushtojn Kongresin

  Ja edhe vrasja gjate protestes KETU pa fjale...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 08-01-2021 m 21:07

 2. #22
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Revolucion amerikan? Mbshtetsit e presidentit Trump pushtojn Kongresin

  Gjenerali Tom McInerney, (ne pension), ben disa deklarata interesante ne videon me poshte:

  1. Te merkuren ne godinen e Kongresit, ne mes te turmes kish edhe forca speciale, qe kane arritur te marrin laptopin nga zyra e kryetares se Kongresit, Dhoma e Perfaqesuesve, Nancy Pelosi.
  2. Nancy Pelosi eshte ne panik pasi ne ate laptop ka komunikime dhe informacion qe e inkriminojne ate, qe sipas gjeneralit, jane akt tradhetie kombetare.
  3. Ish drejtuesi i FBI, Commey, u ka shitur kinezeve dy programe sekrete amerikane: Hammer (ekani) dhe Scorecard (Tabela e rezultatit), me ane te cileve u vodhen votat ne zgjedhjet persidenciale.
  4. Presidenti Trump e ka te gjithe kete informacion ne dispozicion, ka edhe nje deshmitar nga rradhet e demokrateve, qe ka refuzuar te behet pale me ta, pasi sipas tij/saj kjo ishte tradheti kombetare.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 09-01-2021 m 22:21

 3. #23
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Revolucion amerikan? Mbshtetsit e presidentit Trump pushtojn Kongresin

  VOA: Demokratt prshpejtojn prpjekjet pr shkarkimin e Presidentit Trump

  Emri: 81fe9f60-745f-4cc0-b9ee-a3290ef828ac_w1023_r1_s-750x375.jpg

Shikime: 29

Madhsia: 42.8 KB

  Nga VOA-

  Demokratt n Kongres po ndrmarrin veprime pr nisjen sa m par t procedurave pr shkarkimin e Presidentit Donald Trump, duke krkuar veprime t vendosura, t menjhershme pr t siguruar si thon ata q zoti Trump t mos shkaktoj t tjera dme.

  Kur kan mbetur edhe 11 dit nga prfundimi i mandatit t tij, demokratt po krkojn largimin e menjhershm t zotit Trump. Nga ana tjetr presidenti ka pak mbshtetje nga vet partia e tij.

  “Ne duhet t veprojm“, deklaroi Kryetarja e Dhoms Nancy Pelosi t premten gjat nj telekonferenc private me ligjvnsit demokrat.

  Nj nga republikanet kryesore, senatorja Lisa Murkowski, i tha gazets Anchorage Daily News se zoti Trump thjesht “duhet t largohet”.

  Ditt e fundit t presidencs s zotit Trump po shkojn drejt nj fundi kaotik ndrsa shum nga ndihmsit e tij, republikan t lart dhe antart e kabinetit e kan braktisur. Ndrsa refuzon t pranoj humbjen n zgjedhjet e nntorit, zoti Trump ka premtuar tashm nj transferim t qet t pushtetit m 20 janar kur pritet t betohet Presidenti i zgjedhur demokrat Joe Biden. Por zoti Trump ka thn se ai nuk do t marr pjes n ceremonin e inaugurimit, ka do t shnonte hern e par t mospjesmarrjes s nj presidenti n largim q pas Lufts Civile.

  Ndrkoh presidenti i zgjedhur Joe Biden ka thn se ai sht prqendruar tashm n punn e tij ndrsa prgatitet t marr detyrn. I pyetur rreth nisjes s procedurave pr shkarkimin e zotit Trump ai tha, se “ky vendim i takon Kongresit”.

  Demokratt po shqyrtojn veprime t shpejta n kt drejtim. Sipas nj personi q ka informacion mbi kt shtje, n nj version paraprak t dokumentit mbi t cilin do t bazohet krkesa pr shkarkimin e zotit Trump, ai akuzohet pr abuzim me pushtetit, duke thn se ai “bri me vetdije deklarata q inkurajuan e pr pasoj uan n veprime t paligjshme e t pashmangshme n Kapitol”.

  Krkesa pr shkarkim pritet t prezantohet t hnn dhe t mrkurn pritet nj votim nga ana e Dhoms s Prfaqsuesve.

  Nse Dhoma e Prfaqsuesve do t zyrtarizonte akuzat pr shkarkimin e presidentit e nse Senati do t merrte vendim pr shkarkimin e tij, zotit Trump gjithashtu mund t’i ndalohej t kandidonte srish pr postin e presidentit n vitin 2024 ose pr do post tjetr publik. Nj nga personat q mori pjes gjat telekonferencs me zonjn Pelosi tha se kjo e fundit diskutoi gjithashtu dhe mbi mnyra t tjera q mund ta detyronin zotin Trump t jap dorheqjen.

  Zeri i Amerikes

 4. #24
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Revolucion amerikan? Mbshtetsit e presidentit Trump pushtojn Kongresin


Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Republikanet dominojne Kongresin Amerikan
  Nga bindi n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-01-2011, 21:48
 2. N Kongresin Amerikan shfaqet filmi BESA
  Nga fegi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 01-07-2010, 00:19
 3. DioGuardi kandidat pr n Kongresin Amerikan
  Nga brooklyn2007 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-04-2008, 17:54
 4. PR:DioGuardi pritet t kandidohet pr n Kongresin Amerikan
  Nga brooklyn2007 n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2008, 20:36
 5. Takim ne kongresin amerikan per te ardhmen e Kosoves
  Nga Albo n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-05-2003, 01:14

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •