Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,618
  Postimet n Bllog
  2

  Filmat m t mir t vitit 2020!

  Emri: Filmi4-780x439.jpg

Shikime: 199

Madhsia: 41.8 KB

  Kritikt e filmit n BBC, Nicholas Barber dhe Caryn James, kan przgjedhur 10 filmat m t mir, deri tash, t vitit 2020. Listn e tyre Telegrafi e sjell, si m posht:

  DA 5 BLOODS


  Regjia: Spike Lee; Skenari: Danny Bilson, Paul De Meo, Kevin Willmott, Spike Lee; Luajn: Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters

  THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD  Regjia: Armando Iannucci; Skenari: Simon Blackwell, Armando Iannucci (sipas veprs s Charles Dickens-it); Luajn: Dev Patel, Hugh Laurie, Tilda Swinton

  NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS

  Regjia: Eliza Hittman; Skenari: Eliza Hittma; Luajn: Sidney Flanigan, Talia Ryder, Thodore Pellerin

  THE HUNT


  Regjia: Craig Zobel; Skenari: Nick Cuse, Damon Lindelof; Luajn: Betty Gilpin, Hilary Swank, Ike Barinholtz

  BACURAU


  Regjia: Juliano Dornelles, Kleber Mendona Filho; Skenari: Kleber Mendona Filho, Juliano Dornelles; Luajn: Brbara Colen, Thomas Aquino, Silvero Pereira

  THE ASSISTANT

  Regjia: Kitty Green; Skenari: Kitty Green; Luajn: Julia Garner, Owen Holland, Jon Orsini

  EMMA


  Regjia: Autumn de Wilde; Skenari: Eleanor Catton (sipas veprs s Jane Austen-it); Luajn: Anya Taylor-Joy, Johnny Flynn, Mia Goth

  THE VAST OF NIGHT


  Regjia: Andrew Patterson; Skenari: Andrew Patterson, Craig W. Sanger (teleplay by); Luajn: Sierra McCormick, Jake Horowitz, Gail Cronauer

  THE PAINTER AND THE THIEF  Regjia: Benjamin Ree; Luajn: Karl Bertil-Nordland, Barbora Kysilkova

  TRUE HISTORY OF THE KELLY GANG


  Regjia: Justin Kurzel; Skenari: Shaun Grant (sipas veprs s Peter Carey-t); Luajn: George MacKay, Essie Davis, Nicholas Hoult

  /Telegrafi/

 2. #2
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,618
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Filmat m t mir t vitit 2020!

  mertitojne te shihen:

  The woman who ran (Hong Sang-soo, Kore e Jugut)
  Cuban Network (Olivier Assayas, France)
  Days (Tsai Ming-Liang, Tajvan)
  Family Romance, LLC (Werner Herzog, Gjermani)
  Malmkrog (Cristi Puiu, Roumani)
  Peninsula (Yeon Sang-ho, Korea e Jugut)

  ka :

  Tenet (Christopher Nolan, USA)
  A girl missing (Koji Fukada, Japoni)
  Gjerat qe themi, gjerat qe bejme [Les Choses quon dit, les choses quon fait] (Emmanuel Mouret, France)
  Invisible man (Leigh Wannell, USA)

  Humbje kohe :

  Ver 1985 [Et 85] (Franois Ozon, France)
  Light of my life (Casey Affleck, USA)
  Dwelling in the Fuchun Mountains (Gu Xiaxogang, Kin)
  Dark waters (Todd Haynes, USA)
  Madre (Rodrigo Sorogoyen, Spanje)

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
  Antarsuar
  18-11-2008
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  729

  Pr: Filmat m t mir t vitit 2020!

  a po del sivjet matrix? mezi po pres ta shoh!
  Mos ja bj t tjerve at q nuk ke qejf t ta bjn ty!

 4. #4
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,618
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Filmat m t mir t vitit 2020!

  Citim Postuar m par nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
  a po del sivjet matrix? mezi po pres ta shoh!


  Po del matrix 4?

Tema t Ngjashme

 1. Filmat me te mire te te gjitha koherave qe i rishikoni?
  Nga fighterme n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 31-05-2012, 02:49
 2. Ekspertt pr Reuters: Shqipria n BE, jo prpara vitit 2020
  Nga brooklyn2007 n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 19-11-2009, 17:03
 3. Websiti Sportiv m i mir i vitit
  Nga Cimo n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 08-03-2007, 07:48
 4. Top 11-shi m i mir/dobt i vitit 2005!
  Nga Juventus n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 01-01-2006, 16:32
 5. Filmat Oscar t vitit 2004 s shpejti n Tirane.
  Nga Shpirt Njeriu n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2004, 20:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •