Si u shpik buka e Tonit ajo q sot e njohim si Panettone

Emri:  Panettone-tradizionale.jpg

Shikime: 190

Madhsia:  41.8 KB

Nse vendi i origjins s Panettone dihet me siguri, nuk mund t thuhet e njjta gj pr mnyrn se si ajo u krijua. Shum legjenda kan lulzuar rreth torts tipike t Krishtlindjeve, t lindur n Milano dhe q tashm i ka kaluar kufijt e Italis.

Pan de Toni (Buka e Tonit)

Nj nga historit m prhapura thot se kjo mblsir lindi n oborrin e Ludovico il Moro. Ishte pragu i Krishtlindjes dhe prgatitjet pr banketin ishin t shumta n kuzhin. Sipas legjends, kuzhinieri harroi tortn n furr dhe ajo u dogj. I dshpruar sepse nuk kishte asgj pr t shrbyer n tryezn e zotris s tij, ai u shptua nga nj djal q e ndihmonte me punt dhe q quhej Toni, i cili kishte mbajtur maja buke t nns pr veten dhe familjen e tij.

I riu ofroi ta punonte mblsirn me pak prbrs t mbetur dhe kshtu ai bri nj brum shum t but dhe t mbrujtur me vez, gjalp, lvozhg portokalli, rrush t that dhe fruta t sheqerosura. Rezultati ishte nj sukses sepse Pane di Toni e sjell n tryezn e Duks u vlersua shum nga ai dhe t ftuarit e tjer.

Ughetto dhe Adalgisa

Nj tjetr legjend sht edhe m romantike dhe tregon pasionin e Messer Ughetto degli Atellani, i dashuruar me bukuroshen Adalgisa, vajza e bukpjeksit Toni. Pr t fituar zemrn e vajzs, kalorsi hyri n pun si bukpjeks dhe aty shpiku recetn e par t panetones, duke prgatitur nj buk t mbl t pasur me rrush t that dhe lkura t sheqerosura portokalli dhe kedri q u b e famshme si Buka e Tonit.

Legjendat sigurisht q jan t shumta, por origjina e vrtet e panetones duhet t gjendet n zakonin e prhapur n mesjet pr t festuar Krishtlindjet me nj buk m t pasur se ajo e prditshme. Duket se ajo ekzistonte q n shekullin e 13-t si buk e pasuruar me maja, mjalt dhe rrush t that. Emri panettone mund t ket lindur pr t treguar formn m t madhe q kishte krahasuar me produktet e tjera t pjekura.

Historia gjithashtu na tregon se deri n vitin 1395 t gjitha furrat n Milano lejoheshin t gatuanin buk gruri vetm n Krishtlindje, pr klientt e tyre t rregullt. Prgjat shekujve, receta e panetonit patjetr q ka psuar disa variacione por sht padyshim mblsira m e konsumuar n Krishtlindje nga italiant.

Lapsi.al