Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,799
  Postimet n Bllog
  3

  Kosova siguron 500 mij vaksina anti-COVID nga Pfizer, ministri i Shndetsis: Do jet falas

  Kosova siguron 500 mij vaksina anti-COVID nga Pfizer, ministri i Shndetsis: Do jet falas

  KOSOVE
  Kosova ka siguruar 500 000 vaksina anti COVID nga Pfizer. Lajmi u b i ditur nga Ministri i Shndetsis, Armend Zemaj. Prmes nj postimi n Facebook ai ka thn se konfirmimin pr sigurimin e ktyre vaksinave ua kan dhn prfaqsuesit e Pfizer gjat nj takimi virtual t mbajtur sot me ta.

  Si e kemi br t ditur edhe m hert, MSh ka qen e angazhuar prej muajsh n shum drejtime pr sigurimin e vaksins kundr COVID-19, me qllim t prmbushjes s obligimeve q kemi ndaj qytetarve dhe ruajtjes s shndetit publik t tyre. Qeveria e Kosovs dhe Ministria e Shndetsis mbesin t prkushtuara q qytetarve tan tu sigurojm mbrojtje prmes vaksinimit gjithprfshirs kundr Covid-19, ka shkruar ai.

  Ai ka thn se krahas ksaj, Kosova do t marr nga mekanizimi Covax edhe 360 000 vaksina falas pr 20 pr qind t popullats.

  Vaksina do t sigurohen pr t gjitha grupet e popullats q duhet t mbulohen me vaksinim sipas projeksioneve t IKSHPK-s. Vaksina kundr COVID-19, do tu jepet falas qytetarve t vendit ton, ka thn ai.


  Balkanweb

 2. #2
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,619
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Kosova siguron 500 mij vaksina anti-COVID nga Pfizer, ministri i Shndetsis: Do jet falas

  Lajm i mire per jeten dhe shendetin e njerezve, si edhe per normalizimin sa me pare te jetes ekonomike! Me kete perspektive ja vlen te perqendrohemi maksimalisht gjate muajve ne vijim per respektimin e masave parandaluese (maska-distancim-higjene), per ta afruar sa me shume diten e fitores mbi pandemine.

Tema t Ngjashme

 1. Shqipria siguron vaksinen ndaj COVID 19
  Nga Neteorm n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-01-2021, 19:27
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-11-2020, 03:59
 3. Ministri Veliaj dhe ai i Shendetesise “vrasin” femijen 7 vjecare
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 12-02-2015, 23:37
 4. Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 06-03-2014, 16:02
 5. Ministri i Shndetsis padi mjekve pr 21 janarin 2011
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-01-2014, 06:21

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •