Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,524
  Postimet n Bllog
  3

  Kur do t vij antikrishti?

  Emri: JerondaGavrilGjeorgjise.jpg

Shikime: 156

Madhsia: 13.0 KB

  Isha ulur n qelin time dhe po mundohesha t msoja se kur do t vij antikrishti. Ju luta Zotit q t m tregonte. Papritur, nj engjll i Zotit u shfaq mbi mua, m krkoi nj cop letr dhe shkruajti mbi t fjalt: "Beteja e profetve Enok dhe Ilia kundr antikrishtit do t dali n televizor. Kur t vij ora q t iki ikona Iver e Nns s Zotit nga Mali i Shenjt Athos, kmbanat do t bien dhe tempujt do t prkulen q ta nderojn. Fal hirit t Perndis kjo do t transmetohet n televizor dhe gjith bota do ta shohi. Djalli ka 666 kurthe. N kohn e antikrishtit, njerzit do ta presin shptimin nga kozmosi. Ky do t jet edhe mashtrimi m i madh: njerzimi do t pyesi alient pr ndihm pa e ditur se jan shpirtra t kqinj."

  Jeronda Gavril i Gjeorgjis


  Shnim: Prktheu nga anglishtja, Ilirjan Papa.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 05-01-2021 m 01:57

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,524
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kur do t vij antikrishti?  Lufta kundr Kungimit t Shenjt

  (Bashkbisedim i nj besimtareje me At Elpidios Vagianakis)

  - At, koht e fundit kemi vn re se Satanai sht duke br nj luft t fort kundr Kungimit t Shenjt. far mendoni se po ndodh?

  Bija ime, Satanai ia ka shum frikn Krishtit. Prandaj ai do q nj dit t ket nn kontroll gjith botn n vend t Krishtit, si antikrishti.

  Por Kungimi i Shenjt sht Vet Krishti! Kur Prifti i kungon njerzit far dhurate sht duke u dhn atyre?

  - Trupin dhe Gjakun e Krishtit.

  Trupin dhe Gjakun e Krishtit n formn e buks dhe t vers. Satanai e ka frik kt gj, Trupin dhe Gjakun e Krishtit, Vet Krishtin!

  Q i biri i Luciferit, antikrishti, t vij e t kontrolloj botn, duhet q t mos ket m Kungim t Shenjt. Sepse pr aq kohe sa Liturgjia Hyjnore do t bhet dhe t Krishtert do t kungohen me Trupin dhe Gjakun e Krishtit, Satanai nuk i v dot n jet punt e veta. Ai nuk fiton dot. Nuk mund t marri kontrollin.

  Kjo sht arsyeja q nj at i madh shpirtror tha njher: “Kur t shihni se po luftojn kundr Kungimit t Shenjt, ta dini se antikrishti sht duke ardhur.”

  Une e pyeta: “Pse do ta luftoj kaq shum Kungimin e Shenjt?”

  Sepse Kungimi i Shenjt nuk e lejon Satanain q t ushtroj fuqit e tij djallzore mbi njerzit.

  Esht edhe dika tjetr q un nuk e kuptoja ather, por q e kuptoj tani. Do t vij nj koh, gjat lufts s tij kundr Kungimit t Shenjt, gjat s cils Satanai do t gjej nj mnyr q t ngadalsoj prodhimin e vers. Nuk e di se far do t ndodhi, ose nse do t ndodhi vrtet, por ata mund t nxjerrin nj ligj q ndalon prodhimin e vers. Kshtu m tha ati q po flisja.

  Gjat epoks s fundit t bots, me ardhjen e antikrishtit, Kungimi i Shenjt nuk do t ekzistoj m. As vera nuk do t ekzistoj pr Kungimin e Shenjt.

  E kupton se far po ndodh?

  Bija ime, Krishti, Kungimi i Shenjt, sht jeta jon! Jisu Krishti sht Mbreti yn, sht Mbreti i zemrave tona. Ama zemra e Kishs sht Kungimi i Shenjt. Jisu Krishti i bashkon t gjith njerzit e popujt. Nse nuk ekziston Kungimi i Shenjt, bashkimi nuk ekziston. Prandaj sht menduri pr udhheqsit e Kishs t thon se bashkimi vjen vetm nga Kupa e Shenjt, dhe po t njjtt udhheqs na thon ne sot se nuk kemi pse marrim Kungimin e Shenjt. Apo at tjetrn q vetm priftrinjt duhet t marrin Kungimin e Shenjt derisa t iki kjo pandemi, si kan thn disa mitropolit. Ciln pandemi? Krishti erdhi q t na pastroj nga gabimet, nga mkatet, nga gjith t kqijat, nga t gjitha smundjet dhe mkati. Dhe tani ata na e nxjerrin Krishtin si burimin e smundjes! Si mund t jet e mundur dika e till?

  Pra, nse ti beson se Krishti do t t smuri, se Krishti nuk do t bekoj dhe nuk do t shptoj, ather pse vjen t marrsh Kungimin e Shenjt? Esht m mir pr ty q t mos e marrsh Kungimin e Shenjt fare!

  Bija ime, n kohn e martirve t hershm kta martir ishin duke rrfyer besimin e tyre n Krisht. Dhe far u thoshin sundimtart e mbretrit, t gjith ata q ishin n pushtet, ktyre martirve? “Bjuni sakrifica idhujve, digjuni ca erza t mira idhujve, dhe do t’iu lm t lir. Nuk do t’iu vrasim!” Dhe martirt, t cilt e shikonin kt si nj tradhti t djallzuar, u thoshin: “Ne besojm n Krisht. Ne e duam Krishtin dhe n asnj mnyr nuk do t’iu sjellim erza pr t djegur zotrve t rem.”

  Por far na krkojn ne t bjm sot? Dika shum her m t keqe se ajo.

  Ata t krkojn ty sot q t mos besosh se Krishti sht shptimtari yt, dhe q t mos besosh se Ai sht pastruesi i shpirtit tnd nga do smundje e mkatit. Dhe pr kt po them, si pr besimtarin e thjesht edhe pr nj prift, prbn nj gabim t madh dhe nj mkat t madh!

  - Dhe gjith kto masat q jan marr pr Kungimin, nga disa kisha, a nuk jan nj fyerje e Kungimit t Shenjt? E kam fjaln tek frika se mos smuremi kur prdorim nj lug e nj mbules t t vetme t Kups. A nuk jemi duke vn n mdyshje Misterin n kt mnyr?

  Esht m mir pr kta njerz q t mos marrin fare Kungimin e Shenjt, pasi jan duke br nj mkat t dyfisht. Nga nj an nuk kan besim, dhe nga ana tjetr i afrohen Atij pr t marr Kungimin e Shenjt me prmim, Atij q sht dashuria e tyre, besimi i tyre, Mbreti i tyre, Ai tani do t’i smur ata. Si mund t jet e mundur kjo gj? Nuk e kemi mir kshtu.

  Fatkeqsisht, sot t tre armt e Satanait mbizotrojn, dhe t treja fillojn me grmn alfa n greqisht.

  - Dhe cilat jan kto arm o At?

  E para, pandershmria (ατιμία) karshi gjrave t shenjta, veanrisht nga ana e politikanve. A nuk fillon me alfa?

  E dyta, plogshtia (απάθεια) e udhheqsve tan t Kishs. A e keni par Kishn ton q t mbaj nj qndrim zyrtar?

  - Fatkeqsisht, jo.

  Prkundrazi, i kshillojn njerzit q t’i vn veshin ligjeve t antikrishtera!

  E treta, moskokarja (αδιαφορία) e shum t krishterve.

  Pandershmria, plogshtia dhe moskokarja jan tre armt me ann e t clave Satanai do t sundoj.

  Un dua q t mos i pranojm kto gjra, dhe ti hedhim posht ato.

  - Pra sht nj persekutim i fsheht.

  Po, ashtu sht. Bija ime, kemi t bjm me nj persekutim t maskuar!

  Dua q ne ta duam Krishtin me gjith zemr, dhe q t kemi besim se Kungimi I Shenjt sht Krishti Vet! Mbreti, Vet, i zemrave tona!

  Krishti sht zemra e Kishs! Dhe kur i heqim Kishs zemrn, ajo nuk ka m jet! A nuk sht kshtu?

  - Po

  Uroj pr t gjith ne q Krishti, Zemra jon, do t jet edhe besimi yn i patundur, dashuria jon, dhe adhurimi jon! Dhe kjo do t na fali forc dhe besim q t kalojm gjith kto vuajtje q po na dalin prpara. T kam thn edhe njher m par, se n kohn e sotme jemi duke hyr n epokn e pundit t persekutimit t Kishs. Kemi pr t’iu rikthyer varreve t nndheshme, por vareve t nndheshme t nj natyre tjetr. Dashuria jon pr Krishtin nuk duhet t na braktisi, dhe besimi duhet t jet i fort, q Krishti t gzohet dhe t na thot: “Kta fmijt e Mi, m duan dhe M adhurojn!”

  - Amin

  Amin


  Shnim: Prktheu nga anglishtja, Ilirjan Papa.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 19-01-2021 m 13:43

 3. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  arbereshi_niko (19-01-2021)

 4. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,524
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kur do t vij antikrishti?

  Mesazhi i At Elpidios Vagianakis sht shum me vend n kohn q jemi duke jetuar. E gjeni tani t prkthyer edhe n shqip m lart.

Tema t Ngjashme

 1. Kush eshte Antikrishti dhe ngjarjet mbas rrembimit!
  Nga teniolteni n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-07-2016, 09:33
 2. Antikrishti (Mesihu Dexhall)
  Nga _Mersin_ n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 15-03-2011, 05:08
 3. Obama eshte Antikrishti?
  Nga jul-fieri n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 29-04-2010, 08:57
 4. Kush eshte antikrishti i bibles?
  Nga _Mersin_ n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 12:48
 5. Kujdes!!! AntiKrishti 666 po vjen!
  Nga Matrix n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 01-04-2008, 22:27

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •