Emri:  Screenshot_2-3.jpg

Shikime: 1427

Madhsia:  44.5 KB

Parlamenti n nj seanc t jashtzakonshme ka miratuar ndryshimet n qeveri t propozuara nga Rama dhe t dekretuara nga Presidenti Meta.

Rama zyrtarisht nga sot nuk do t jet m n rolin e dyt si ministr pr Evropn dhe Punt e Jashtme, por vendin do e ket Xhaka q liron postin e ministrit t Mbrojtjes.

N kt t fundit sht emruar Niko Peleshi i cili m par ka qen zv.kryeministr i Shqipris. Pro shkarkimit t Rams dhe Xhaks si ministra ishin nga 95 vota pro, kurse pro emrimit t Xhaks dhe Peleshit n poste t reja ishin 94 vota pro.

REZULTATI I VOTIMIT

SHKARKIMI I RAMS SI MINISTR I JASHTM

95 PRO 2 KUNDR 2 ABSTENIM

SHKARKIMI I XHAKS SI MINISTRE E MBROJTJES

95 PRO 3 KUNDR 1 ABSTENIM

EMRIMI I XHAKS SI MINISTRE E JASHTME

94 PRO 4 KUNDR 1 ABSTENIM

EMRIMI I PELESHIT SI MINISTR I MBROJTJES

94 PRO 3 KUNDR 3 ABSTENIM

Balkanweb