Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Si t pastroj trupin tim nga helmet?

  Konsumoni 7 dit nj got nga ky lng dhe do pastroni trsisht veshkat e mlin. Ja si ta prgatisni

  Emri: 640-0-5ff0a52dbb0e3.jpg

Shikime: 1566

Madhsia: 41.7 KB

  Lngu i panxharit t kuq dhe hudhrave sht nj kur e vjetr popullore, e prdorur ndr breza pr t rigjeneruar gjith organizmin dhe largimin e toksinave.

  Largimi i lngjeve toksike apo helmuese nga organizmi sht thlebsor.

  Stili yn i jetess, dietat por edhe mjedisi i jashtm prthithin shum toksina, radikale t lira t dmshme, mikrobe etj.

  T gjitha kto futen n organizm dhe ndrpresin funksionin normal t organeve tona vitale.

  Largimi i lndve helmuese


  Detoksifimi i gjakut ndihmonn eliminimin e t gjitha lndve helmuese, papastrtive dhe prmirson funksionimin e veshkave dhe mlis.

  Veshka dhe mlia punojn n mnyr t rregullt fal vetive t ktij lngu fantastik. I cili mbron kto organe nga dmet q shkaktojn toksinat.

  Gjithashtu ky lng ndihmon organet edhe nga ndikimi q shkakton stresi dhe ankthi n organizm.

  Vetit mjeksore t hudhrs, xhinxherit, panxharit t kuq dhe limonit ndimojn n rigjenerimin e qelizave t mlis, veshkave dhe gjakut duke ndikuar n mirfunksionimin e tyre.

  Pastrimi i gjakut

  Pastrimi i gjakut largon toksinat dhe radikalet e lira t cilat krijojn probleme n trup, si jan alergjit, dhimbja e koks, imuniteti i ult dhe probleme t tjera shndetsore.

  Gjaku i shndetshm ndikon n lehtsimin e funksionit t trupi duke transportuar oksigjen dhe lnd ushqyese n t gjitha pjest e trupit

  Lngu magjik i Panxharit dhe Hudhrs

  Prgatitja e ktij lngu purifikues do t’iu ndihmoj t pastroni natyralisht gjakun nga toksinat, mlin dhe veshkat.

  Prbrsit

  1 panxhar i kuq mesatar

  2 thelpinj hudhra

  1 moll

  Dy feta t holla xhinxher

  Nj lug aji me lng limoni

  Prgatitja

  Kalojini t gjith prbrsit n blender (shtrydhse frutash).

  N fund, shtoni lngun e limonit, nse dshironi edhe pak uj dhe pijeni me stomak bosh.

  Konsumojeni kt lng deri n 7 her brenda gjith javs dhe n kt mnyr gjaku, veshkat dhe mlia juaj do t pastrohen trsisht nga toksinat.

  Prfitimet shndetsore t prbrsve

  Hudhra – Prmirson nivelin e presionit t gjakut dhe lehtson punn e arterieve

  Panxhari – Pastrues i fuqishm i gjakut, prmirson qarkullimin e tij.

  Xhinxher – Parandalon mpiksjen e gjakut.

  Lngu i Limonit – Prmban vitamina C dhe antioksidant .

  Mollt – Rregullojn funksionimin e gjakut.

  AgroWeb.org

 2. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Prizrenasi_40 (16-01-2021)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,889

  Pr: Si t pastroj trupin tim nga helmet?

  jam dakort me te gjitha pervec hurdhes e cila ka brenda saj enxima aq te rrezikshme (bashke me qepen) saqe ja kalon edhe mishit krahasuar per rrezikshmerine qe i sjell organizmit njerzor

  nje faktor tjeter per pastrimin e organizmit njerzor nga helmet dhe toksinat qe akumulohen gradualisht nepermjet ushqimit (te trupi njeriut ) eshte edhe agjerimi me intervale bazual ne kalendarin lunar

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Antarsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  452

  Pr: Si t pastroj trupin tim nga helmet?

  Hudhra nxit prodhimin e qelizave te bardha te gjakut ( leukociteve ) qe jane faktori kryesore per te luftuar toxinat ne trup. Por kete rol edhe pa henger hudhra e kryejne veshket dhe melcia.
  Agjerimi gjithashtu ka nje rol te rendesishem ne detoxifikimin e organizmit.

 5. Anetart m posht kan falenderuar [Elita] pr postimin:

  Prizrenasi_40 (16-01-2021)

 6. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,889

  Pr: Si t pastroj trupin tim nga helmet?

  Hurdha e perdorur si ilac eshte tjeter gje dhe hurdha e perdorur si ushqim eshte tjeter gje, jane dy gjera te ndryshme qe nuk duhet te ngaterrohemi , per mua personalisht hurdha eshte ushqim statik dhe demet qe i shkakton njeriut kur perdoret ne ushqim eshte shume me i rrezikshem

  ndersa per hurdhen si ilac ke nje shkrim me poshte nga radio e jashtme e kines ne gjuhen shqipe ,kina ka nje eksperience te madhe me mjeksine e saj tradicionale

  http://albanian.cri.cn/541/2015/03/06/302s139745.htm

 7. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,889

  Pr: Si t pastroj trupin tim nga helmet?

  Garlic is a very strong medicine when used properly. But it is one thing to consume something as medicine and completely another thing to consume it as a daily food substance.
  Garlic has many medicinal properties. In natural treatment, it is an effective medicine for specific ailments.

  When you use garlic, your nervous system is very strongly stimulated. As a medicine or as a taste, garlic has some benefits. If consumed daily, it slowly dulls the nervous system and promotes nervousness.

  The daily use of nervous stimulants, in any form, will slowly bring you to a place where you will become insensitive to life.

  Other Nerve Stimulants
  - Coffee
  - tea
  - liquor
  - drugs
  - onions
  - Green Chillis
  - Asafoetida

  These foods are all very strong nerve stimulants. Consumed from time to time, they have some benefits but applied daily, it damps your nervous system.

  The daily use of nerve stimulants in any form will make you insensitive to a life you cannot experience. Because sensitivity is gone.

  ********
  Yoga Health Secrets
  How you can massively increase your health with "7 easy strategies" and immediately achieve at least 50% more performance!

  Free Book Preview:
  English: https://amzn.to/2Wow4P7
  German: https://amzn.to/2Z5EcpI

Tema t Ngjashme

 1. Si mundem ta pastroj C:
  Nga mimik n forumin Pyetni ekspertt
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-03-2019, 17:03
 2. Stervitjet per Shpirtin dhe Trupin
  Nga 28111912 n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-01-2013, 11:55
 3. Si ti pastroj pucrrat e fytyres?
  Nga gon1 n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-07-2009, 20:16
 4. Si t pastroj pluhurin n kompjuter?
  Nga viganv n forumin Pyetni ekspertt
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2007, 22:56
 5. 2 pleshtat ne trupin e femres!
  Nga Living in Vain n forumin Humor shqiptar
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-09-2002, 23:55

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •