Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Profesori i Harvardit: Alient na vizituan n vitin 2017, t tjer pritet t vijn

  Profesori i Harvardit habit me deklaratn: Alient na vizituan n vitin 2017, t tjer pritet t vijn

  Emri: 640-0-5ff1b95962176.jpg

Shikime: 310

Madhsia: 45.2 KB

  Nj profesor i Harvardit, Avi Loeb pretendon se alient kan vizituar Tokn n vitin 2017 dhe beson se shum t tjer do t vijn n vitet e ardhshme.

  New York Post shkruan se prefesori i cili drejton Departamentin e Astronomis n Universitetin prestigjioz t Harvardit, ka gjetur disa mbetje q i prkasin nj civilizimi tjetr.

  N librin e tij t ardhshm, Jashttoksorja, profesori paraqet nj rast binds se objekti q koht e fundit u end n sistemin ton diellor ishte nj pjes e teknologjis aliene.

  Ai pretendon se ky objekt hapsinor iu afrua Toks prpara se t lvizte me shpejtsi drejt errsirs. Objekti u pikas pr her t par nga observatori n ishullin Hawai ku ndodhet teleskopi me definicionin m t lart.

  Fillimisht shkenctart menduan se ishte nj komet e zakonshme, por sipas profesorit Loeb ishte objekt alien.

  Dhe pr kt ai ka nj shpjegim prse nuk u prcaktua lloji i ktij objekti.

  far do t ndodh nse nj njeri i shpellave do t shihte nj celular? Ai ka par vetm gur gjat gjith jets s tij dhe do t kishte menduar se celulari sht thjesht nj shkmb me shklqim, thot Loeb.

  Disa persona sipas tij, nuk duan q t diskutohet teoria e alienve dhe mundsia q n t ardhmen mund t vizitojn planetin ton m shum prej tyre.

  Disa njerz nuk duam q t diskutojm mundsin q n hapsir ka civilizime t tjera. Ata besojn se ne jemi t veant dhe unik. Mendoj se sht paragjykim q nuk duhet ta diskutojm m, shprehet ai.

  Balkanweb

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,770

  Pr: Profesori i Harvardit habit me deklaratn: Alient na vizituan n vitin 2017, t tjer pritet t

  Albo ,ky profesori qe nxjerr gjera te tilla ne publik i ka marre leje dariusit apo jo ???

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Profesori i Harvardit habit me deklaratn: Alient na vizituan n vitin 2017, t tjer pritet t

  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  Albo ,ky profesori qe nxjerr gjera te tilla ne publik i ka marre leje dariusit apo jo ???


  Nuk eshte i vetmi qe kohet e fundit ka dale publikisht dhe ka bere nje deklarate te tille. Nje nga ish-kreret e sherbimit sekret izraelit, ka bere deklarata te ngjashme gjithashtu. Plus, Pentagoni ne Amerike ka nxjerre xhirrime ne video te piloteve te Air Force qe kane filmuar mjete fluturuese ne qiell qe levizin ne nje menyre te tille, qe vene ne medyshje edhe njohjen qe ne kemi mbi fiziken si shkence.

  Do mundohem ti gjej e sjell ne kete teme pasi eshte me interes.

  Albo

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Profesori i Harvardit habit me deklaratn: Alient na vizituan n vitin 2017, t tjer pritet t

  Pentagoni ben publike videot e piloteve te saj qe kane rene ne kontakt me UFO:  UFO = Unidentified Flying Object (Objekt Fluturues i Paidentifikueshem)

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Profesori i Harvardit habit me deklaratn: Alient na vizituan n vitin 2017, t tjer pritet t


 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Profesori i Harvardit habit me deklaratn: Alient na vizituan n vitin 2017, t tjer pritet t

  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Profesori i Harvardit habit me deklaratn: Alient na vizituan n vitin 2017, t tjer pritet t

  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

Tema t Ngjashme

 1. CNN: Shqipria, mes 17 vendeve pr tu vizituar n vitin 2017
  Nga Neteorm n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-01-2017, 03:17
 2. Gzuar Vitin e Ri 2017: Paqe, shndet, pun e dashuri
  Nga Albo n forumin Prshndetje dhe urime
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-01-2017, 09:24
 3. T tjer duam,t tjer na duan,me te tjer prfundojm!
  Nga shoku_tanku n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 107
  Postimi i Fundit: 30-07-2012, 13:50
 4. Si te arrihet deri ne Universitetin e Harvardit?
  Nga fighterme n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-05-2011, 11:22
 5. Prgjigje: 394
  Postimi i Fundit: 11-12-2010, 14:08

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •