Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,058
  Postimet nė Bllog
  4

  Shqipėria siguron vaksinen ndaj COVID 19

  TIRANĖ- Kryeministri Edi Rama me anė tė njė deklarate pėr mediat ka njoftuar se “10 750 dozat e para do tė mbėrrijnė nė fillim tė javės sė 3 tė janarit nddėrsa 30 250 doza tė tjera do tė vijnė nė muajin shkurt.”

  Shqipėria ka siguruar zyrtarisht 500 mijė dozat e para tė vaksinės anti COVID.

  Me anė tė njė deklarate pėr mediat, kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nė Shqipėri 10.750 doza tė vaksinės do vijnė nė javėn e tretė tė janarit, pas marrėveshjes sė arritur me kompaninė Pfizer.

  Mė tej Rama ka shtuar se 30 mijė doza tė vaksinės do tė vijnė nė shkurt dhe nė vazhdim. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se puna pėr sigurimin e vaksinimit nuk ėshtė ndalur me kaq, pasi sipas tij 9 mijė doza do tė na i sjellin 2 vende partnere nė mes tė janarit.

  Rama: Kemi dakordėsuar marrjen e vaksinės nga kompania Pfizer. Kemi dakordėsuar blerjen e 500 mijė vaksinave nga Pfizer. 10.750 doza tė vaksinės do vijnė nė javėn e tretė tė janarit. 30 mijė doza tė vaksinės do tė vijnė nė shkurt dhe nė vazhdim. 9 mijė doza do tė na i sjellin 2 vende partnere nė mes tė janarit.” ka thėnė Rama ndėr tė tjera.

  Top Channel

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Shqipėria siguron vaksinen ndaj COVID 19

  Asnje informacion per:

  - Koston e paguar nga Qeveria per dozat.
  - Cilat grupe do te vaksionohen te paret?
  - A do t'i kushtoje gje nga xhepi qytetareve qe do te vaksinohen?
  - Cili institucion publik apo privat eshte pergjegjes per vaksinimin e popullates?

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 01-01-2021 mė 22:39

Tema tė Ngjashme

 1. Provat ne njerez me vaksinen eksperimentale kunder Covid19.
  Nga benseven11 nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-11-2020, 19:18
 2. EBA siguron Topin pėr mbėshtetje tė vazhdueshme pėr Kosovėn
  Nga Disa nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-06-2010, 14:07
 3. Na siguron virtualiteti thjesht njė komunikim human?
  Nga [LoTi] nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-06-2008, 08:06
 4. Durimi ... njė mjet qė tė siguron njė tė ardhme tė lumtur !
  Nga Gimi3 nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-02-2007, 12:16
 5. Shqipėria po humb betejėn ndaj drogės
  Nga iliria e para nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-11-2006, 23:48

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •