Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Lojra q mund t luani me fmijt tuaj n shtpi

  Duke qen se pandemia na ka mbyllur t gjithve n shtpi n vitin q sapo lam pas, shum prindr e gjetn veten duke punuar dhe u marre me shkollimin e fmijve nga shtpia. Fmijt, n pamundsi pr t luajtur jasht apo pr t shkuar n shkoll, gjith kohn e kalojn t mbyllur n shtpi. Nj nga mnyrat e argtimit t fmijve n shtpi, jan edhe lojrat e ndryshme q mund t luani me ta. Mos i lejoni fmijt q t shpenzojn gjith kohn e tyre duke luajtur vetm lojra elektronike, pasi kan nevoj edhe pr shoqrimin social tani q nuk shkojn m n shkoll. Si prindr, duhet t bhemi ne shok e shoqe t tyre. Dhe nj nga mnyrat pr ta br kt gj, jan edhe lojrat q luajm me fmijt tan apo si familje.

  N kt tem ju ftoj t sillni lojra q luani me fmijt tuaj.

  Albo

 2. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Neteorm (31-12-2020)

 3. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Lojra q mund t luani me fmijt tuaj n shtpi

  Zingo

  Emri: THINKFUN-zingo-7700-z_38621992-59f7-4fcd-9b8a-017a8883eb07_1200x1200.jpg

Shikime: 355

Madhsia: 66.6 KB

  Pr fmijt q jan 3 - 8 vje e lart, nj loj interesante q mund ta luani me ta sht loja Zingo. Eshte shume e ngjashme si bingo, por ne vend te numerave, perdoren fotografi sendesh e gjerash. Qllimi i lojs sht t mbushsh karteln tnde me t gjitha sendet q prmban. Kush e mbush i pari, fiton. Fmija prfiton nga kjo loj pasi e ndihmon pr t msuar fjal t reja, dhe pr ti lexuar ato. Plus kt loj mund ta luani t gjith si familje.

  Lojn mund ta blini n Internet, nuk kushton shum, por do t'iu argtoj fmijt p or t tra.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 30-12-2020 m 21:37

 4. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Neteorm (31-12-2020)

 5. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Lojra q mund t luani me fmijt tuaj n shtpi

  Mos u nxeh

  Emri: o_1dajch4ttr9rev217i1oj847ta.jpg

Shikime: 340

Madhsia: 30.4 KB

  Nj tjetr loj interesante eshte loja "Mos u nxeh". Mund ta luajn 2 deri 4 veta dhe sht dicka q mund ta bni vet n kushtet e shtpis, pa qen nevoja q ta blini. Ju duhet vetm nj cop e madhe karton dhe nj zare.

  Fmijt 5 vje e lart mund ta luajn kt loj tepr argtuese. I ndihmon fmijt q t krijojn nj strategji pr t fituar, ashtu si i ndihmon me msimin e numrave dhe numrimin.


  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 30-12-2020 m 21:40

 6. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Neteorm (31-12-2020)

 7. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Lojra q mund t luani me fmijt tuaj n shtpi

  Dama

  Loja e dames eshte shume e thjeshte per tu luajtur dhe nuk keni nevoje perse ta blini. Nese kini nje kuti shahu, mund ta perdorni ate per te luajtur dame. Nese nuk keni nje kuti shahu, mund ta krijoni vete ne nje cope leter te bardhe me laps e me vizore. Ju duhen vetem guret, per te cilat mund te perdorni kopsa rrobash me dy ngjyra te ndryshme. Kete loje mund ta mesojne e luajne femijet 5 vje e lart. I ndihmon per te vene ne pune mendjen e per te dale me nje strategji per te fituar lojen.

  Emri: dama.jpg

Shikime: 342

Madhsia: 60.2 KB

  Kjo me lart eshte dama e thjeshte, por ekziston edhe nje dame tjeter qe njihet si dama italiane.
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 8. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Neteorm (31-12-2020)

Tema t Ngjashme

 1. Si e mesuat qenin tuaj pekinez te mos urinoje/beje pis ne shtepi?
  Nga presariopresari n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 14-07-2015, 20:57
 2. Sa diference ne moshe kane femijet tuaj?
  Nga Albo n forumin T jesh prind
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 06-02-2013, 17:39
 3. Luani lojra flash tek faqa ime personale
  Nga Lorencone n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-03-2006, 17:57
 4. Emrtoni fmijt tuaj me emra t bukur
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-02-2005, 17:25

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •