Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,561
  Postimet n Bllog
  3

  Apel pr ndihm nga Vlora: M ndihmoni djalin me nj transplant veshke

  Mes smundjes dhe varfris, nna e 41 vjearit nga Vlora apel: M ndihmoni djalin se kam nj drit sysh

  Kur na ndajn vetm pak or nga ndrrimi i viteve, pr Mariglenin dhe nnn e tij Fatimen, mbrmja e 31 dhjetorit do t jet e ngjashme me 365 nett e mparshme t vitit, mes varfris dhe prballjes me smundjet.

  Tryeza e tyre, do t jet bosh, ndrsa nna fshin lott e birit, duke i dhn shpres se e nesrmja do t jet m e mir.

  10 vite m par, Mariglen Memaj 41 vje banues n Vlor, si pasoj t nj anemie, ai humbi dy veshkat, dhe nga ajo koh, ai 3 her n jav detyrohet t’i nnshtrohet hemodializs.

  ndrra e tij, sht q ai t bj nj transplant t veshkave, por kushtet ekonomike nuk e mundsojn nj gj t till.

  “Krkoj nj transplant t veshkave. Lek nuk kemi. Do rrim me borxhe?”

  Fatimja ndrkaq tregon ditt e vshtira, ku gjysmn e muajt ata e kalojn n spital.

  “Jam shum n gjendje t keqe edh shpirtrore, edhe ekonomike. Momentalisht nuk ka veshka, i ka t dyja t thata. Bn dializ 3 her n jav, 12-13 her n muaj.”

  Ajo bn thirrje pr ndihm, jo pr veten e saj, por pr t birin.

  “Bj apel q mbase t m ndihmojn me ndonj ndihm pr djalin se nj drit syri kam.”  ORA NEWS
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 04-01-2021 m 13:07

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724

  Pr: Apel pr ndihm nga Vlora: M ndihmoni djalin me nj transplant veshke

  Nuk jam kundra inisjativa te tilla te cilat jane shenja solidariteti te mirefillta ne shoqerine njerzore ,por fillimisht i duhet drejtuar per ndihme ministrise se shendetesise si institucion zyrtar ne te tilla raste, pastaj nese merret pergjigje negative nga ky digaster kalohet ne kerkesa per ndihme te kryeministria, dhe presidenca,,nese edhe ketu te vjen pergjigje negative,atehere kalohet per ndihme me ane te inisjativave te tilla private

  i uroj fat dhe sherim te plote
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 04-01-2021 m 07:28

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-12-2017, 07:33
 2. apel per ndihme per ni veteran te luftes
  Nga legjenda12 n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2015, 12:14
 3. Apel pr ndihm
  Nga qendros n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-02-2015, 16:58
 4. Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 17-12-2014, 16:59
 5. Apel pr ndihm
  Nga strange n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-02-2009, 16:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •