Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Hoqi flamurin turk nga diga e hidrocentralit, dnohet me 2 vite burg Leon Molla

  Tre vjet pas nj proteste t organizuar n rrjetet sociale pr heqjen e nj flamuri turk nga diga e nj hidrocentrali t ndrtuar nga nj kompani turke, Gjykata e Lezhs shpalli fajtor dhe dnoi me dy vite burg nj emigrant 36-vjear.

  Leon Molla u dnua pr veprn penale Nxitja e urrejtjes ose grindjeve, pasi edhe pse nuk ndodhej n Shqipri nga hetimet ka rezultuar se ai ka qen organizator i tubimit n Mirdit.

  Emri: Screenshot_26-1.jpg

Shikime: 216

Madhsia: 27.2 KB

  Sipas dosjes hetimore prmes shkrimeve dhe videomesazheve n rrjetet sociale i riu ju ka br thirrje njerzve q t mblidhen pr t hequr flamurin Turk n Qaf-Moll t Mirdits, duke nxitur gjuhen e urrejtjes.

  Gjykimi ndaj tij sht br n munges, pasi Molla me origjin nga Mirdita jeton ne Franc q prej vitit 2012, ndrsa prokurori Arben Agovi kishte krkuar q ai t dnohet me tre vite heqje lirie, por gjykata dha nj dnim m t but ndaj tij.

  N lidhje me tubimin u referuan materialet n prokurori edhe pr 60 persona t tjer pjesmarrs, por hetimet ndaj tyre u pushuan, pasi sipas prokuroris nuk jan provuar element t veprs penale.

  Emri: Screenshot_27-2.jpg

Shikime: 189

Madhsia: 49.6 KB

  ORA NEWS

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Hoqi flamurin turk nga diga e hidrocentralit, dnohet me 2 vite burg Leon Molla

  Gjykimi ndaj tij sht br n munges, pasi Molla me origjin nga Mirdita jeton ne Franc q prej vitit 2012, ndrsa prokurori Arben Agovi kishte krkuar q ai t dnohet me tre vite heqje lirie, por gjykata dha nj dnim m t but ndaj tij.
  Ka mundesi ta ndryshojme emrin e vendit nga Republika e Shqiperise ne Republika e Arnavudllekut?

  Vetem ne Turqine e Erdoganit dhe ne Shqiperine e Edi Rames, vellait te Erdoganit, qytetaret e vendit dhe te botes, denohen me burg, pasi shajne dhe ofendojne "burrat e shtetit" dhe "simbolet e kombit". Erdogani u ka hapur ceshtje penale te gjithe qytetareve te botes ne gjykatat turke qe e ofendojne ate YouTube apo ne Twitter e Internet.

  Dhe injoranca e Arnavudllekut eshte se askush nuk pyet:

  - A eshte e lejueshme per nje biznes privat te ngreje flamujt e vendeve te tyre te origjines brenda territorit te nje shteti tjeter?

  Tani qe e denuam ne mungese emigrantin shqiptar, besoj se prokuroret tane do te hetojne edhe sjelljen e kompanise turke qe provokoi kete reagim te qytetarit.

  Cdo qytetar i lire i nje shoqerie, ka te drejte te protestoje, dhe te djegi e shkeli cdo flamur te botes, perfshi edhe flamurin e vendit te tij. Pak rendesi ka se cfare mendon ti apo une per ate akt, Kushtetuta ia mbron kete te drejte cdo qytetari shqiptar. Zgjohuni nga gjumi shqiptare dhe mos lejoni t'iu kthejne ne bageti duke ua shkelur te gjitha lirite dhe te drejtat me kembe.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 04-01-2021 m 14:12

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-08-2016, 16:51
 2. Pianisti turk denohet per blasfemi
  Nga mesia4ever n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-04-2013, 20:08
 3. Avokati denohet per tax evazion.30 muaj burg.
  Nga benseven11 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-06-2012, 13:16
 4. Amir Sopa dnohet me 10 vite burg pr vepr terrorizmi
  Nga projekti21_dk n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-06-2011, 20:08
 5. Vrau djalin, denohet 11 vjet burg
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-12-2007, 15:03

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •