Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Mjekt n protest: Rama shkarkoi mjekun pa t drejt

  Shkarkimi i mjekut pr motive politike. Mjekt nesr n protest

  Emri: allkja-750x375.jpg

Shikime: 192

Madhsia: 27.5 KB

  Shkarkimi i mjekut Ilir Allkja ka sjell reagimin e kolegve t tij. Mjekt kan paralajmruar nj protest nesr n QSUT. Njoftimi pr protestn sht dhn nga mjeku Erion Dasho. Ai krkon solidarizim e kolegve t tjer pr protestn e ors 10.00.

  Sapo u njoftova pr nj protest t sindikats s bluzave t bardha nesr n dat 31.12.2020, ora 10.00 para spitalit Nr. 1 n QSUT!

  Protesta ka si motiv krkesn pr anulimin e urdhrit t klarinetistit t QSUT-s dhe kthimin e menjhershm n pun t Dr. Ilir Allkja. Kolegt protestues mirpresin solidarizimin nga bluza t bardha jasht QSUT-s dhe qytetart! #solidaritet,- deklaron Erion Dasho.

  Ilir Allkja u shkarkua nga detyra me motivacionin se ka mbajtur qndrime kritike pr menaxhimin e pandemis nga bluzat e bardha.

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Mjekt n protest: Rama shkarkoi mjekun pa t drejt

  Mjeku i njohur Petrit Vargu: ’sht ky kryeministr q do t vaksinoj popullin si tuf delesh n stadium?!

  Emri: mjekur.jpg

Shikime: 157

Madhsia: 24.4 KB

  Mjeku i njohur Petrit Vargu, q punon n QSUT, u shpreh sonte pr mediat se largimi nga puna i mjekut Ilir Allkja sht kriminal. Ai akuzoi m pas kryeministrin Rama se po e menaxhon keq pandemin dhe se ushtron dhun mbi mjekt dhe personelin mjeksor q ngre probleme pr ta rregulluar shendetsin.

  Mjeku Vargu lshoi “bombn” ndaj kryeministrit kur tha se kjo q po prgatitet ku vaksina do t bhet n stadiumin “Air Albania” sht show televiziv dhe nuk ka sens logjik dhe shendetsor q t vijn njerzit si tufa delesh drejt stadiumit vetm q kryeministri t duket sikur po bn namin pr popullin.

  Asnj shtet nuk e bn kt gj n stadium, por kudo npr spitale dhe qendra shendetsore, theksoi mjeku i njohur Vargu.

  Kurajo e mjekut Petrit Vargu q sfidoi kryeministrin nuk sht udi q t sjell reagimin e drejtuesve shendetsor. Por ajo q ndodhi me mjekun tjetr Ilir Allkja do t sjell nesr protest n QSUT t krejt personelit mjeksor.

  T preksh sot mjekt sht antinjerzore dhe q sjell bumerang pr qeverin.

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Mjekt n protest: Rama shkarkoi mjekun pa t drejt

  Mjeku i shkarkuar Ilir Allkja: Vaksinat po nuk erdhn n janar, kot q i sjellin pr votime!

  Emri: IMG_8787-640x375.jpg

Shikime: 153

Madhsia: 45.0 KB

  Sot u b e ditur se mjekun e Urgjencs, Ilir Allkja n QSUT e kan shkarkuar vetm se ka krkuar me shum siguri e garanci pr jetn e mjekve, sidomos pr frontin e par q merret me luftn ndaj Covid-19.

  Kshtu deklaroi ai n media pas njoftimit t vendimit t largimit nga puna. Mjeku Allkja tha se sistemi mjeksor vuan nga organizimi dhe kam krkuar gjrat me t domosdoshme pr mjeksin, q t jemi n gjndje pr tju dhn sherbim qytetarve. Me pas ai tha se nuk ka pajisje mjeksore n spitale, pavarsisht se far thot kryeministri.

  Nuk kam shkelur etikn dhe asnj rregullore, por ishte nj hakmarrje se pse guxova t flas- vazhdoi mjeku i pushuar i urgjencs_ Autoambulancat nuk kan pajisjet baz pr t smurt, prandaj kritikat e mija nuk rrezikojn njeri, por japin alarmin se jemi keq si sistem mjeksor.

  N lidhje me vaksinat ndaj koronavirusit, mjeku Allkja, insistoi se nse nuk vijn n janar pr popullsin, athere nga fundi i pranvers kot q i sjellin se nuk do ken efekt. Do ti sjellin pr propogand- vazhdoi mjeku i pushuar nga puna.

  Koha Jone

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Mjekt n protest: Rama shkarkoi mjekun pa t drejt

  Petrit Vasili: Rama rikthen nenin pr agjitacion dhe propagand

  Nnkryetari i LSI-s, Petrit Vasili ka reaguar pr shkarkimin nga puna t mjekut Ilir Allkja. Vasili shprehet se mjeku u ndshkua pr qndrimet e tij kritike q ka mbajtur lidhur me mnyrn e menaxhimit t pandemis. N nj postim n Facebook, Vasili shton se largimi pr kto motive nga puna sht i njjt m modelin e diktaturs q ndalonte njerzit t flisnin.
  Postimi i plot i Petrit Vasilit n Facebook:
  Rilindja me Nenin e agjitacion e propagandes largon mjekun Ilir Allkja!!
  Mjeku Ilir Allkja largohet nga puna sipas modelit te agjitacion e propagandes sepse tregoi te vertetat.
  Edi Rama ky hipokrit qe ben sikur ju con lule mjekeve dhe i quan heronj largon mjekun urgjences qe ndeshet ne vije te pare me Covid vetem sepse tha te vertetat.
  Kjo eshte fytyra e ulet e Edi Rames ndaj mjekeve, qe punojne e rrezikojne jeten, e ku 30 mjeke kane humbur jeten sepse mjetet mbrojtese mungojne, se dezinfektim nuk behet,se vaksine nuk ka pasi Edi Rama se bashku me ministra e drejtore nuk jua siguruan.
  Turp i madh damke e zeze per Edi Ramen dhe per te gjithe dallkauket qe e rrethojne.
  Ilir Allkja eshte simboli i te vertetes, ndersa Edi Rama i mashtrimit pa skrupull qe nuk kursen as shendetin e njerezve.

  KJ

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Mjekt n protest: Rama shkarkoi mjekun pa t drejt

  ‘2000 mjek jan larguar n 7 vite’/ Elbasani pa specialist pr mushkrit n koh pandemie

  Ish kryeninistri Sali Berisha ka publikuar n denoncim t ardhur n adres t tij, ku qyteti i Elbasanit sht pa nj mjek pneumolog n kt koh pandemie.

  N postimin e tij n Facebook, Berisha thekson se n 7 vitet e Edvinit jan larguar nga Shqipria rreth 2000 mjek, ku vetm n vitin 2018 u larguan 1100 mjek.

  ‘Shqipria nga 1 mjek pr 600 banor q kishte n vitin 2013, ka sot 1 mjek pr 1100 banor. Raporti ka zbritur n mjek pr frym, n nivelin e viteve 1960’, shkruan Berisha.

  Postimi i plot i Sali Berishs:

  Kohe covid19 por Elbasani nuk ka me specialiste per mushkrite.

  Miq, per shkak te largimit masiv te mjekeve nga Shqiperia ne shumicen e specialiteteve ne rrethe mungojne specialistet!

  Ne 7 vitet e Edvinit jane larguar nga Shqiperia rreth 2000 mjek, vetem ne vitin 2018 u larguan 1100 mjek.

  Shqiperia nga 1 mjek per 600 banore qe kishte ne vitin 2013 ka sot 1 mjek per 1100 banore. Ajo ka zbritur ne mjeke per fryme ne nivelin e viteve 1960.

  Shkaqet kryesore jane:

  1-Bllokimi i rrogave te mjekeve dhe infermiereve.

  Nga vitet 2005-2013 rroga te infermiereve dhe mjekve u rriten perkatesisht 150 dhe 120%, arriten te jene me te lartat ne rajon.

  Ndersa sot ato jane per shkak te inflacionit 30% me te ulta se sa ne vitin 2013 dhe jane me te ultat ne rajon. Ato jane vetem sa gjysma e rrogave te mjekeve dhe infermiereve ne Kosove te cilet marrin nje rroge minimale perkatesisht 1200 dhe dhe 800 euro.

  2- Shkalla e larte e pasigurise ne vend, sulmet fizike ndaj mjekeve dhe infermiereve jane shkak tjeter i largimit te tyre nga Shqiperia.

  Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

  Pershendetje Doktorr.Po te shkruaj shume i indinjuar per nje problem madhor ne qytetin e Elbasanit ne keto kohera te veshtira per shendetin e qytetareve.Ne spitalin e qytetit te Elbasanit u be kohe qe nuk ka mjek pneumolog. Sot e vuajtem ne kurriz per nje te afermin tone dhe jam shume i shqetesuar per ate qe perjetuam.

  Syri

Tema t Ngjashme

 1. Nishani apo Rama? Kush ka t drejt?
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-10-2016, 08:30
 2. Mjekun pervers e kapn n flagranc!
  Nga daniel00 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 11-06-2012, 04:27
 3. Arjan Cani: Berisha dinak dhe i drejte, Rama frikacak e mashtrues
  Nga Jack Watson n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 95
  Postimi i Fundit: 05-07-2011, 09:51
 4. Per te tere qe kane nevoje per mjekun
  Nga brooklyn2007 n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-04-2010, 18:19
 5. A Ka Te Drejte Edi Rama per 2 pallatet hawai?
  Nga ganoid n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 23-01-2003, 00:28

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •