Close

Rezultati i Sondazhit: A do e bni vaksinn e koronavirusit?

Votues
22. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Jo, n asnj mnyr!

  9 40.91%
 • Po, patjetr.

  9 40.91%
 • Ndoshta, nuk e kam vendosur akoma.

  4 18.18%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2017
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  3

  Pr: A do ta bni vaksinn e koronavirusit?

  nuk ka shanse ta bej.
  e gjithe kjo mender pandemi eshte fryre ekzaktesisht per te shitur vaksinat.
  cdo njeri e si vete, une flas si e mendoj, nuk dua te ndikoj tek askush.
  duhet te ishte nje pandemi vrastare, nderkohe qe 99.9% e te semureve nuk kane as simptoma.
  nese shendeti i shqiptareve eshte ne fokus, ka 1.000 probleme madhore qe nga ushqimi i pakontrolluar me hormone dhe lloj lloj kimikatesh qe ndikojne deri tel ADN i brezit te ardhshem, qytetet gjithe ndotje nga karburanti skandaloz dhe betonizimi pa kriter, ndotja akustike, etj etj.
  nuk shikoj asnje punonjes te mender-shtetit te merret me keto probleme.

 2. Anetart m posht kan falenderuar leart1s pr postimin:

  Eloh ! (11-03-2021)

 3. #22
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: A do ta bni vaksinn e koronavirusit?

  Citim Postuar m par nga leart1s Lexo Postimin
  nuk ka shanse ta bej.
  e gjithe kjo mender pandemi eshte fryre ekzaktesisht per te shitur vaksinat.
  cdo njeri e si vete, une flas si e mendoj, nuk dua te ndikoj tek askush.
  duhet te ishte nje pandemi vrastare, nderkohe qe 99.9% e te semureve nuk kane as simptoma.
  nese shendeti i shqiptareve eshte ne fokus, ka 1.000 probleme madhore qe nga ushqimi i pakontrolluar me hormone dhe lloj lloj kimikatesh qe ndikojne deri tel ADN i brezit te ardhshem, qytetet gjithe ndotje nga karburanti skandaloz dhe betonizimi pa kriter, ndotja akustike, etj etj.
  nuk shikoj asnje punonjes te mender-shtetit te merret me keto probleme.
  Pra, ti nuk ke frike per te afermit e tu qofte edhe per veten nga kjo semundje, te duket akoma loje politike?

 4. #23
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: A do ta bni vaksinn e koronavirusit?

  Do e bej kur te mos shof njeri ne rradhe.
  I urrej rradhat.
  Deri tani Fajzeri,Moderna,Johnson & Johnson dhe Astra Zeneca
  po shperndajne ne mase vaksinen.
  Shpresohet qe ne maj Novavaxi,kompania e Marylandit te kete bere gati
  vaksinen e vet dhe thuhet qe eshte shume efikase vetem nje doze.
  ====
  Po behen prova edhe me vaksine nasale qe eshte shishe e vockel plastike me vaksine
  qe punon si deodorant ja fut hundeve dhe vaksinohesh.
  Kjo vaksine nuk kerkon infermiere,e ben vet vaksinimin dhe ben te mundur krijimin e
  antitrupave per te vrare koronen dhe gripin,ka efekt te dyfishte.per sa kohe te mbron kjo vaksine deodorant
  akoma nuk dihet.
  Kjo vaksine ka terhequr shume kuriozitet dhe interes sepse lufton edhe koronen edhe gripin(flu/influenza) te njerezit
  dhe siguron gjithashtu imunitet te mukozes se hundeve qe eshte dicka jashtezakonisht pozitive si dhe ndikon shume ne parandalimin e perhapjes se virusit nga nje person te tjetri.Kur mukoza e hundeve fiton imunitetin nga sprej kur ben vaksinimin,atehere nqs me vone nje virus covid 19 ose virus gripi futet te mukoza e hundes aty dhe ndalon, virusi ngordh menjehere sepse mukoza indi siperfaqes brenda hundes ka krijuar antitrupat dhe e vrasin virusin menjehere pa arritur virusi te futet brenda ne trup.
  Kjo vaksine sprej si deodorant eshte shume interesante dhe me shume te ardhme.Kjo vaksine parandalon perhapjen e infeksionit qe eshte nje plus shume i madh.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #24
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  Doblibar
  Postime
  2,160

  Pr: A do ta bni vaksinn e koronavirusit?

  Personalisht akoma skam vendosur nese do ta marr apo jo vaksinen pasi ato po paraqiten se kane efekte anesore.

 6. #25
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet n Bllog
  2

  Sot pritet t mbrrijn 38400 doza AstraZeneca, Manastirliu: Do nisim menjher vaksinimin e msuesv

  38400 doza t vaksins AstraZeneca pritet t vijn n vendin ton ditn e sotme.

  Shefja e ISHP-s, Silva Bino tha ditn e djeshme se kjo vaksin sht e sigurt dhe e efektshme te t gjitha moshat, pa prfshir ata mbi 65 vje.

  Studimet e kan vrtetuar nj gj t till, shtoi Bino, pr kt arsye Italia dhe Gjermania jan trhequr nga vendimi pr t vaksinuar me AstraZenica vetm mbi 65-vje dhe e kan shtrir at n t gjith popullsin.

  Me kto doza do t vaksinohen msuesit, proces i cili pritet t nis t shtunn.

  Q nga fillimi i vaksinimit jan kryer 22,693 vaksinime pr personelin shndetsor dhe t moshuarit.

  38400 vaksina t AstraZeneca, t siguruara nga qeveria prmes parapagimit nprmjet mekanizmit COVAX mbrrijn sot n Shqipri dhe do t nisim menjher vaksinimin e msuesve, shkruan Manastirliu n Twitter./topchannel.tv

  Emri: twww.jpg

Shikime: 15

Madhsia: 40.5 KB

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Shqipria siguron vaksinen ndaj COVID 19
  Nga Neteorm n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-01-2021, 19:27
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-11-2020, 19:18
 3. Te dilni jashte vetes,te beni gjera te cmendura qe si beni cdo dite;
  Nga HELEN OF TROY n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 15-12-2010, 19:19
 4. A e beni dot kt gj?
  Nga LlaCiPaCi n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 09-08-2008, 09:49

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •