Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Nj person 25 vje sht vrar nga Policia e Shteti n ort e para (01: 45) t 8 dhjetorit n Tiran.
  Si bn t ditur policia e Shqipris 25 vjeari nuk i sht bindur urdhrit t tyre q t ndalej.

  Me dat 08.12.2020, rreth ors 01:45, shrbimet e Policis gjat patrullimit n rrugn Dritan Hoxha, kan konstatuar nj shtetas i cili kryente veprime t dyshimta.
  Punonjsit e Policis i kan br thirrje t ndalonte por personi nuk i sht bindur urdhrit t Policis pr t ndaluar.
  Edhe pas thirrjeve t vazhdueshme t bra nga ana e Punonjsit t Policis pr t ndaluar prsri nuk ka ndaluar dhe sht larguar me vrap duke i drejtuar punonjsit t policis nj send t fort n dukje arm zjarri. I gjendur n kto kushte dhe n munges t ndriimit t plot punonjsi i policis ka qlluar me arm zjarri dhe pr pasoj ka mbetur i plagosur shtetasi K. R., 25 vje i cili ka humbur jetn n spital, thuhet n njoftimin e policis.
  Po ashtu policia njofton se lidhur me ngjarjes sht ngritur Grupi i Posam Hetimor i prbr nga SHBA dhe Policia.

  Prokurori ndodhet n vendngjarje dhe po ndjek e monitoron t gjitha veprimet q po kryhen nga Shrbimi pr shtjet e Brendshme dhe Ankesat n MB dhe nga Policia pr zbardhjen e rrethanave t ngjarjes. Punonjsi i policis shtetasi N. H., sht shoqruar n ambientet e Drejtoris Vendore t Policis Tiran, pr veprime t mtejshme. Vijon puna intensive nga grupi hetimor pr zbardhjen e dinamiks s ngjarjes., prfundon njoftimi./21Media

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Vrasja e t riut, gazetari: Pamjet e kamerave t siguris jan zhdukur.

  I riu Klodian Rasha u qllua pr vdekje nga pas shpine nga nj punonjs i Forca Shqiponja t Policis s Tirans.
  Policia ka ndryshuar disa her version n lidhje me ngjarjen, ndrsa polici i arrestuar sht shprehur se kishte pasur frik, sepse i riu kishte pasur dika n dor.  Por gazetari i kroniks s zez, Driim aka hedh dyshime t mdha, pasi sipas tij pamjet e kamerave t siguris jan fshehur, zhdukur pas ngjarjes.


  Ai shkruan se i riu, nuk ka pasur asnj arm.


  Postimi i plot i gazetarit Driim aka:

  Policia e Shtetit vrau nj djal t ri t pafajshm.
  N asnj moment nuk dallohet n kamerat e siguris se ai i drejtoi armn policve.
  N asnj moment nuk u pa q ai t sulmonte polict.
  N asnj sekuenc t kamerave q u fshehn, ai nuk shfaq krcnim, por vetm ikn me vrap.
  Po po, ikn me vrap nga frika e nj gjobe karantine ndoshta…
  Edhe nse kishte pistolet (duke besuar versionin e Policis), ai e kishte hedhur shum m par, prandaj polici nuk kishte pse ta qllonte.
  Efektivi i Policis nuk qlloi n ajr, nuk zbatoi procedurn duke e qlluan n kmb.
  50 metr ishte larg 25-vjeari nga dera e baness. Fati deshi q rruga t’i pritej n mes dhe nga kush: Policia e Shtetit, ata q duhet t na mbrojn.
  Arrestimi I policit sht minimalja q duhet br. Prgjegjsia sht akoma m e madhe…

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Vrasja e t riut 25 vjear nga punonjsi i Policis s Shtetit sht ngjarje e rnd sa m s'ka.

  Policia e Shtetit sht organi q ne i kemi besuar mbrojtjen e jets dhe shndetit. sht struktura q i kemi besuar dhe monopolin e prdorimit t forcs, por kjo gjithmon n prputhje me ligjin.

  Nga t dhnat rezulton se viktima nuk ka gjuajtur ndaj punonjsve t policis. Ka mar dy plumba. Nj n kok dhe nj n shpatull. Qartsisht goditjet kan qen n pjesn e siprme t trupit, pra goditje n zonn ku ndodhen organet vitale t njeriut.

  Gjithashtu nga t dhnat paraprake zyrtare nga SHBA n Policin e Shtetit rezulton se viktima ka ikur me vrap, pra sht goditur nga pas duke u larguar pa prbr rrezik real pr jetn e punonjsve t policis.

  Kto veprime n pamje t par dukshm vijn n kundrshtim me ligjin nr. 108/2014 "Pr Policin e Shtetit", nenet 8 dhe 9 t ligjit nr. 72/2014 "Pr prdorimin e armve t zjarrit", nenin 14 t VKM-s nr. 839 dat 14.10.2015 pr miratimin e rregullores "Pr prdorimin e armve t zjarrit".

  Veprimet e paligjshme t nj pjestari t Policis s Shtetit nuk e bjn me faj Policin e Shtetit n vetvete, mos zbardhja e t vrtets po.

  Vrasja e sotme krkon zbardhje. Ky ishte limit q nuk duhej kaluar. Duhet reagim.

  Emri: FB_IMG_1607555147767.jpg

Shikime: 283

Madhsia: 53.3 KB
  Emri: FB_IMG_1607555144533.jpg

Shikime: 238

Madhsia: 41.2 KB

 4. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Vrasja e Klodian Rashs, dorhiqet Sandr Lleshaj! Reagon Rama: Faleminderit pr prkushtimin, punn

  Pas vrasjes s Klodian Rashs nga nj punonjs policie, ministri i Brendshm, Sandr Lleshaj ka dhn dorheqjen. Ka qen fillimisht kryeministri Edi Rama i cili ka njoftuar se Lleshaj i ka dhn dorheqjen q ditn kur ndodhi ngjarja, por sipas tij i ka krkuar q t priste pr nj takim ball pr ball.


  S fundmi ka qen ministri i Brendshm, Sandr Lleshaj i cili ka reaguar n rrjetet sociale duke dhn arsyet e dorheqjes s tij, ku mes t tjerash shkruan se Klodiani u vra padrejtsisht.

  Kryeministri Rama n facebook:

  #RESPEKT e #FALEMINDERIT pr prkushtimin, punn, burrrin dhe vrtetsin e t treja ktyre i dashur Sandr��” shkruan Rama.

  Ndrkoh m par Lleshaj, shkruante n Facebook:

  Deklarat e Ministrit t Brendshm Sander Lleshaj
  Tiran, 10.12.2020
  Edhe pse n jetn time kam pasur shum detyra t rndsishme shtetrore, kurr nuk kam luftuar apo br prpjekje t posame pr t marr ndonjrn prej tyre. T gjitha kan ardhur si produkt rrethanash t caktuara, ku un kam qen i thirrur.
  Kur u thirra nga Edi Rama pr t kryer detyrn e ministrit t brendshm n vitin 2018, isha krejt i vetdijshm pr at q m priste. Duhej t ecja n nj fush t minuar hert, q nga dita e krijimit t shtetit shqiptar.
  U gjenda prpara dilems q kishte prjetuar Patr Anton Harapi, kur pranoi t merrte nj post t lart shtetror n vitin e mbrapsht 1943. Dilema e prelatit t madh n ato koh t tmerrshme ishte: a t baj nji marr tue e pranue ket zyr; ase t tregoj nji dobs tue u largue.
  Edhe un me ndrgjegje t plot vendosa t “baj nji marri”, sepse nuk mund t tregoja dobsi.
  Isha i qart se e gjith prpjekja ime do t ishte vetm n funksion t konsolidimit t shtetit shqiptar, dhe se pikrisht pr kt arsye, do t isha n shnjestrn e atyre q shtetin shqiptar e luftojn sistematikisht q nga dita e krijimit t tij. N se nuk i njihni, mundohuni t kujtoni ata q vn zjarr mbi institucionet e Shqipris, vrasin dhe plagosin polict e saj, q e vjedhin, e shajn dhe e shmtojn pa mshir at.
  Nuk kam pasur pr asnj ast iluzionin se un do ta ndryshoj ministrin apo Shqiprin. Megjithat jam prpjekur me t gjitha energjit e mia pr t ln nj gjurm normaliteti n ushtrimin e detyrs.
  Pas dy vjetsh, deklaroj me prgjegjsi t lart se Shqipria sht nj vend m i sigurt, me m pak vrasje, m pak banda, m pak kanabis, m pak aksidente dhe me m pak krim se kurr m par n historin e 30 vjetve t fundit. Kjo tablo nuk sht merit e imja, por e qytetarve shqiptar, e policve shqiptar dhe e gjith atyre q punojn prdit pr Shqiprin.
  N t njjtn koh, ata q historikisht e kan vrar, djegur, vjedhur, dhunuar, turpruar dhe shmtuar Shqiprin, po prpiqen sot q t gjejn nj pretekst pr t nisur nj sulm t ri kundr vendit, n vijim t prpjekjeve pr ta mbajtur at n gjendje amullie dhe larg trungut am europian.
  T aft pr t mos pasur turp as mrre prpara asgjje, ata po prpiqen t prdhosin nj mort t dhimbshm t nj djali t ri, t vrar padrejtsisht nga nj punonjs policie q sht arrestuar menjher pas ngjarjes, pr t sulmuar barbarisht polict e tjer t Shqipris dhe institucionet e shtetit ton.
  Ministria e Brendshme sht pozicionuar menjher drejt, duke i konsideruar t paligjshme veprimet e punonjsit t policis q solln vdekjen e nj qytetari, duke br kshtu nj akt elementar prgjegjshmrie, por edhe t pazakont n historin e re t vendit.
  Qytetart e Shqipris nuk mund t harrojn kurr se ata, q sot ngren gishtin pr t akuzuar dhe dorn pr t goditur, m 21 janar 2011 vran katr qytetar, plagosn qindra t tjer, n nj kasaphan politike barbare n mes t kryeqytetit, dhe e thelluan m tej mynxyrn, duke shkatrruar provat e krimit shtetror dhe duke refuzuar madje edhe zbatimin e urdhrave t prokurorve pr arrestimin e autorve, gj e panjohur n ndonj vend normal. Nuk mund t harrohen ata q kurr nuk krkuan as ndjes pr masakrn q dirigjuan vet dhe q vijojn edhe sot q ta quajn t drejt kt turp t madh prpara Zotit, popullit dhe shtetit shqiptar.
  Prball prpjekjes s autorve t 21 janarit 2011 pr t krkuar sot nj pretekst t ri pr t mbjell dhun mes shqiptarsh bazuar mbi nj episod tragjik dhe fatal, si dhe me vetdijen e plot se vendi ka nevoj pr nj model t ndryshm sjelljeje politike kam vendosur t jap dorheqjen e parevokueshme nga posti i Ministrit t Brendshm t Republiks s Shqipris.
  Nuk kam dashur n asnj ast q sjellja ime n krye t Ministris s Brendshme t’i ngjaj asaj t shum t tjerve dhe sidomos asaj t autorve t masakrave t 1997-s, t 1998-s dhe veanrisht t 2011-s.
  Ndaj jam sot pafundsisht i lumtur q arrita t provoj prpara do shqiptari se un nuk jam si ata. Jo. Nuk jam si ata.
  Edhe pse, q nga dita e par e marrjes s detyrs, m sht dashur t prballoj nj seri aktesh t dhuns histerike apo t angazhohem pr polic t plagosur n detyr nga verbria e dhuns antishtet, asnjher nuk u ngjita gjat protestave tek snajpert n tarracn e Kryeministris, si bnin pa turp autort e 21 janarit, asnjher nuk lejova prdorimin e armve n protestat politike, asnjher nuk mora n mbrojte ndonj polic apo person tjetr q shkeli ligjin dhe asnjher nuk u krkova t tjerve ndonj standard q nuk e zbatoja vet.
  Jan kto arsye q m kan bindur se TANI SHT MOMENTI pr t mbyllur nj kapitull angazhimi n krye t Ministris s Brendshme, me breng n shpirt pr humbjen e padrejt t jets s nj djali t ri, i qet pr trajtimin e drejt t ngjarjes dhe krenar pr vendosjen e nj standardi diametralisht t kundrt me at t autorve t 21 janarit 2011.
  Edhe sot jam prball dilems s fillimit, por n nj kuptim tjetr. Nse n fillim e pranova kt post pr t mos treguar dobsi, sot, n rrethanat e krijuara, dobsi do t ishte ngulmimi pr t qndruar.
  Prgjat m shum se dy vjetve n krye t Ministris s Brendshme, u prpoqa dhe arrita t ndryshoj pr mir shum gjra dhe e mbyll misionin tim me rekordet m t mira historike n fushn e rendit dhe t siguris publike n 30 vjett e fundit t historis s Shqipris.
  U identifikova me vetdije me do polic t Shqipris dhe i mbeta besnik ktij standardi. Edhe sot besoj se tek punonjsit e policis qytetart duhet t shohin Ministrin e Brendshm, pr sa koh ministri pajtohet dhe pranon sjelljet apo qndrimet e ktyre punonjsve.
  T gjitha gjrat q arrita t bj n shrbim t konsolidimit t shtetit shqiptar jan hipoteka ime e rndsishme q m bjn sot personalisht t ndihem mir prpara qytetarve shqiptar dhe plot mirnjohje pr kontributin e gjith personelit t strukturave t Ministris s Brendshme dhe at t bashkpuntort e mi.
  N t njjtn koh, u prpoqa dhe arrita q t mos ta ndryshoj veten time. Mbeta ai q isha, me t njjtn streh familjare, me t njjtn familje, me t njjtt miq. Nuk mora asgj nga posti, prve pags q ishte m e ult se t ardhurat q kisha prpara se t bhesha ministr, nuk bleva, nuk shita, nuk ndrtova, nuk……
  T gjitha kto gjra q nuk bra jan sot pasuria ime e pafundme q m bn t ndihem i fort si shkmb, i pastr si drit dhe jashtzakonisht i qet.
  E di fort mir se shumkush nuk sht dakord sot me kt vendim. Por megjithat dshiroj t’i garantoj ata se vendimi im vjen pikrisht n respekt t tyre dhe aspak si reagim ndaj atyre q e shajn, shmtojn, vjedhin apo e djegin kt vend.
  Vendimi im vjen si njeri e si prind q ndan modestisht dhimbjen me prindrit e femijt e familjes s Klodian Rashs,por edhe si shprehje mirnjohjeje e respekti pr ata q m besuan, mbshtetn, inkurajuan e q jane fatmirsisht shumica qytetare e Shqipris.
  Ky akt vjen edhe si shenj falnderimi pr Kryeministrin Edi Rama, i cili besoi tek un, duke ruajtur prher nj marrdhnie n radh t par shum njerzore, pastaj edhe gjithnj intelektualisht sfiduese dhe profesionalisht krejt t ndershme.
  Dhe se fundi, por jo nga rndsia, kjo sht edhe shprehje dashurie, pse jo edhe nj urim pr Krishtlindjet, ndaj familjes time, asaj shum t madhes, t madhes dhe t vogls, pr t cilt mungova pothuajse krejtsisht pr m shum se dy vjet dhe q, megjithat, vijuan t m duan e t m mbshtesin si gjithmon fort dhe pa kushte.

  ZOTI E BEKOFTĒ SHQIPRIN!
  Top Channel

 5. #5
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Lleshaj nuk ka dhene doreheqjen pas vrasjes se kryer, por vetem pas protestave. Teoria e frikes eshte edhe arma e pushteteve politike per t`i rezistuar kohes. Para ekzekutimit,kur geringu ne gjyqin e nurembergut u pyet se si eshte e mundur te manipulohej populli gjerman, teper i kulturuar u pergjigj: Shume e thjeshte, futi friken popullit dhe e ke ne dore t`a sundosh sa te duash.dhe kjo vlen per fashizmin,komunizmin, "demokracine",etj. Vetem revoltat e ketyre diteve thyen pak friken e pushtetit, prandaj u terhoq rama dhe detyroi lleshajn per doreheqje. Ky eshte nje hap pozitiv, te pakten dikush ju kundervu pushtetit te forces dhe frikes.
  Duaje te afermin tend si veten

 6. #6
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Ushtrohet dhune mbi gazetarin Tedi Blushi (xhoi malesia) brenda dhe jashte komisaritatit.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 03-01-2021 m 17:32
  Duaje te afermin tend si veten

 7. #7
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Studenti Marjo Boja masakrohet nga "policia"

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 03-01-2021 m 17:32
  Duaje te afermin tend si veten

 8. #8
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Protesta po kthehet politike dhe kjo gje po e dematizon situaten. Ne fillim kerkuan doreheqjen e ministrit dhe ndodhi, tani pse duhet te vazhdoje?

 9. #9
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Protesta po kthehet politike dhe kjo gje po e dematizon situaten. Ne fillim kerkuan doreheqjen e ministrit dhe ndodhi, tani pse duhet te vazhdoje?
  Duhet te vazhdoje sepse jane masakruar studente, jane arrestuar dhe rrahur gazetare dhe mbahen neper komisariate me dhjetra djem dhe vajza.
  Kjo do te thote se diktatura vazhdon, qellimi eshte te vritet frika nga pushteti, cilido qofte ky. Ky pushtet te vret. Ata qe vazhdojne jane per te gjithe.
  Duaje te afermin tend si veten

 10. #10
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Kryeredaktori i "Koha jone" rrihet dhe ndalohet.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 03-01-2021 m 17:33
  Duaje te afermin tend si veten

 11. #11
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Kjo duhet t ishte sjellja e policis dje dhe sot e jo dhuna shpesh her n disproporcion me sjelljen e protestuesve.
  Policia e gjitha, nga i pari e deri tek u fundit duhet t krkonin falje pr jetn e marr padrejtsisht nga kolegu i tyre.
  Duhet t prulen para atyre q punojn e paguajn taksa q policia ti mbroj e jo t'u marr jetn.
  Por prulja nuk mund t vij kur drejtimin e ka nj qeveri e cila arrogancn e ka kthyer model qeveriss dhe dhunn mjet pr zgjidhjen e do problemi.
  Dhuna sjell dhun!

  Emri: FB_IMG_1608068960081.jpg

Shikime: 182

Madhsia: 61.3 KB

 12. #12
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Mes lotsh, babai i Klodian Rashs dhuron parat pr shrimin e voglushes nga Shkupi

  Mes lotsh, babai i 25-vjearit Klodian Rasha, Qazim Rasha, ka vendosur t dhuroj t gjitha parat q i jan mbledhur si ndihm pas vdekjes s t birit pr kurimin e vajzs s vogl nga Shkupi, Adisa, q vuan nga skolioz, dhimbja e s cils sht paraqitur kt mbrmje n emisionin “Shqiptart pr shqiptart”, q transmetohet n News24 dhe RTV Dukagjini.

  N nj lidhje pr emisionin “Shqiptart pr shqiptart”, i ati i 25-vjearit t ndjer ka rrqethur me fjalt e tij, teksa ka shprehur dhimbjen e madhe q i ka ln vrasja e t birit, duke thn se ishte nj bomb q nuk prjetohet.
  “Ju falnderoj q ndat dhimbjen bashkrisht pr djalin tim. Dhimbja e djalit tim sht dhimbja e gjithkujt, sht fatkeqsi e rnd, sht nj bomb q nuk prjetohet, por mua m ra prpjes. Mendova q pjesn time, pr interesimin q bn pr djalin tim, q u munduan t ma lehtsonin dhimbjen, duke qen se n shtpin time shum njerz kan ardhur pr t kontribuar pr shpirtin e Klodianit, t mund t’ua kthej kt n nj gzim. Nuk mund t pranoj t’i fus n shtpi ndihmat q na kan dhn pr Klodianit, se ai cfar pati e mori me vete. T mundohemi t shrojm nj zemr nne, nj zemr prindi, nj plag. Apeli im sht mos lndoni nna, mos lndoni zemra, mos merrni jet. Duke falnderuar babain e artistit Noizy e t gjith ata q m kan ndihmuar, kam vendosur t’ia dhuroj parat vajzs, q po dergjet. T gjitha ndihmat pr Klodianin t’i kalojn shrimit t asaj vajze. Zoti e shroft. Plag t tilla mos prjetoft askush”, tha i ati i t ndjerit, transmeton balkanweb.  lvis Nai: Jemi gjith shum t emocionuar ktu, na i mbushi syt dhe zemrat me lot.

  Qazim Rasha: Jam pa fjal, do zemr t shrohet, asnj zemr t mos lndohet. do nn t gzoj, do fmij t jetoj. Zoti i begatoft zemrat e do shqiptari, asnj familje mos e provoft. Mundohuni t shroni zemra, mos u mundoni t plagosni zemra.

  Elvis Nai: do donacion q bhet sot t shkoj pr shpirtin e Klodit e t shkojn pr Adisn e vogl. Zoti ju bekoft edhe ju Qazim pas asaj sprove q kaluat!

 13. #13
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Nje njeri me vlera te jashtezakonshme njerezore! Ky njeri eshte shpresa se e mira dhe vlera akoma qenka gjalle! Faleminderit qe ekziston o njeri i madh. Jeni nje shembull per te gjithe ne, i madh e i vogel. Allahu jua lehtesofte dhimbjen familjes dhe Klodiani qofte i Xhenetit!

 14. #14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Nje akt i tille, te kujton se perse ai vend e ai popull nuk ecen dot perpara. Nje shtet qe drejtohet nga nje psikopat klinik qe merr urdhrat e Sorrosit qe te bllokoje gjithe jeten e vendit dhe shkeli me kembe gjithe lirite dhe te drejtat e qyetareve te atij vendi. Justifikimi? Pandemia e prodhuar ne laboratoret kineze.

  Si mund te qellosh e vrasesh nje 25 vjecar, ne kulmin e jetes se tij? Eshte njesoj si te vrasesh shpresen e te ardhmen e atij vendi.

  Dhe ajo me e keqja, ku mund te perplaset qytetari i thjeshte per te gjetur te drejten e tij? Nje shtet i kapur nga mafia dhe kriminelet qe e bejne drejtesine sic duan. Ajo qe harrojne eshte se ka nje Zot, qe i degjon e shikon te tera. Dhe drejtesia e Tij duket si e vonuar, por nuk eshte aspak e vonuar.

  Te gjithe ata qe mbyllin qytetaret e vendit me vendime qeverie neper shtepira, dhe ndersejne policet si qener rrugace rrugeve qe te vrasin qytetaret, e kane prere bileten e tyre pa kthim ne ferr.

  Ngushellime familjes dhe Zoti i dhente te riut shqiptar prehje ne ate boten tjeter, qe nuk e gjeti ne vendin e tij.

  I riu 25 vjecar shpetoi, po mjerre ju te tjeret qe jetoni ne ate vend!
  Albo

 15. #15
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Akte te tilla ndodhin kudo ne bote e jo me larg ne Amerike qe mbahet per shtet demokratik, u vra nje Afroamerikan, nga dora e nje polici.

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Akte te tilla ndodhin kudo ne bote e jo me larg ne Amerike qe mbahet per shtet demokratik, u vra nje Afroamerikan, nga dora e nje polici.
  Nuk mund te heqesh dot paralele mes George Floyd ne Amerike, dhe 25 vjecarit ne rruget e Shqiperise. Dhe po ta shpjegoj pse:

  1. George Floyd ishte i droguar ne kohen e arrestimit me nje nivel te larte droge ne gjak, qe shume mire mund te kish sjelle vdekjen e tij, edhe pa shkelmin ne zverk te policit.
  2. George Floyd u raportua ne polici nga pronari i nje dyqani privat, pasi kerkonte te blinte mall me para fallco.
  3. George Floyd u arrestua nga policet, VETEM pasi pronari i dyqanit mori ne telefon policine te raportonte nje shkelje.
  4. George Floyd nuk e kish per here te pare qe perplasej me policine, ai kish nje histori shkeljesh.

  Sigurisht, qe forca e ushtruar nga policet ndaj tij nuk eshte e justifikueshme, prandaj dhe policet e gjejne veten nen akuze sot.

  1. Djaloshi 25 vjecar nuk ishte as i droguar dhe as kriminel ordiner.
  2. Djaloshi shqiptar nuk po kryente asnje krim apo shkelje ne momentin e vdekjes.
  3. Krimi i tij per te cilin u vra eshte se shkeli rregullin antikushtetues te shtetrrethimit qe Qeveria shqiptare ka nxjerre.
  4. Polici qe u perlesh me 25 vjecarin dhe donte ta ndalonte ate, dhe e vrau ate ne fund, ne mendjen e tij po ndiqte qorrazi urdhrat e eproreve dhe Qeverise se tij.

  Tani beji pyetjet vetes:

  - A po e gjen polici apo eproret e tij veten ne akuzen e ligjit sot?
  - A e ka hequr Qeveria shqiptare vendimin antikushtetues te shtetrrethimit qe u pengon lirite kushtetuese qytetareve te atij vendi?
  - A e ke pare apo degjuar kreun e Qeverise shqiptare te kerkoje falje familjes, policise dhe gjithe qytetareve te atij vendi per shkeljet e lirive te tyre?

  Nese do te marresh nje shembull me vend nga Amerika, merr shembullin e policeve dhe sherifeve qe refuzojne te zbatojne vendimet e cmendura antikushtetuese te eproreve te tyre, governatoreve te shteteve, ne lidhje me pengimin e qytetareve qe te levizin e mblidhen lirshem, apo mbajtjen e maskave ne shtepite e tyre. Sic ka police qe jane qener rrugace qe kafshojne sa here qe i zoti thote "Kapsssss" ka edhe police qe jane burra e qytetare me mend e thone hapur: "Jo, une nuk do te zbatoj nje vendim te cmendur te Edi Rames pasi bie ndesh me lirite kushtetuese te qytetareve te ketij vendi. Dhe une betimin e kam bere ne mbrojtje te Kushtetutes dhe lirive te qytetareve te ketij vendi, e jo ndaj kapricove te njerezve ne pushtet!"

  Ne asnje vend te botes, nuk ke per te gjetur nje rast ku nje qytetar 25 vjecar humb jeten e tij pasi shkeli vendimin antikushtetues te qeverise mbi shtetrrethimin! Vetem ne Shqiperi! Ose me mire te themi, vetem ne Shqiperine e udhehequr nga nje njeri maniak si Edi Rama!

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 04-01-2021 m 13:56

 17. #17
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Vritet nga policia 25 vjeari n Tiran

  Ngjarja ishte e njejte, vrasje nga dora e shtetit vetem situatat ishin te ndryshme.

  Sa i perket vrasjes, nese ti e beson se ai djale kishte dale te blinte cigare ne oren 2 te nates, une nuk e besoj dot sepse e di fare mire cfare behet dhe rrihet ne ato ore te vona.
  Por kjo nuk e justifikon aspak vrasjen dhe veprimin e policit qe sjane aspak aty ku duhet te jete policia.

  Dhe per qendrimin ne qivirise, ke me shume se te drejte llum per 30 vjet dhe do vazhdoje deri sa te jete kjo klase politike.

Tema t Ngjashme

 1. Elbasan, vritet 49-vjecari, nj n pranga
  Nga stern n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-11-2011, 11:09
 2. Bnin foto pr Facebook, vritet gabimisht 19-vjeari
  Nga Edvin83 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 10-05-2010, 06:22
 3. Refuzoi fejesn e vajzs, vritet me 6 plumba 46-vjeari
  Nga iliria e para n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 10-09-2008, 00:06
 4. Kurbin, vritet 65-vjecari se i rrahu femijt
  Nga RaPSouL n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-06-2007, 19:23
 5. Vritet 16 vjecari - ngaterrohet per kafshe te eger
  Nga Hyllien n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 30-09-2005, 16:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •