Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  Republika Nagorni-Karabakh nuk egziston m!

  Konflikti pr Nagorni-Karabakh ka nisur n fillim t viteve 90'


  Ngjarjet e fundit;

  Arment e republiks s Nagorni-Karabak t cilt, t braktisur nga t gjith, u mundn nga ushtria azere, t mbshtetur nga milicit fondamentaliste islamike siriane dhe nga forcat ajrore turke. Kshtu forcat ushtarake azere , t armatosura rnd nga Turqia (ushtria m e fuqishme e NATO-s pas SH.B.A.) dhe Izraeli, shpartalluan ushtrin armene dhe milicit e Karabakut, ato u masakruan, duke humbur rreth 8,000 ushtar.
  Duke mbajtur parasysh q milicjant islamik nuk mbajn robr, duke u kufizuar n therjen e t gjith "t pabesve" t kapur.
  Pr arment, nga popujt e par q kan prqafuar krishterimin, padyshim q askujt nuk i intereson, madje as Paps, i cili gjithashtu ndrhyn pr t mbrojtur muslimant bengalez t Mianmarit ose ujgurt musliman t Kins. Asnj Qeveri evropiane nuk ndrhyri pr t ndaluar turqit ... t'i japin fund gjenocidit q filloi n gjysmn e par t shekullit t kaluar n heshtjen e bots.
  Tashm kan nnshkruar Armpushimin, i cili nuk sht asgj m shum se nj kapitullim dhe dorzim i pakushtzuar. Rusia, e cila nuk e ndjente t bnte luft me nj vend t NATO-s (Turqin), u b garantuesi i kapitullimit armen duke drguar 2,000 ushtar n territor, me qllimin e vetm pr t lejuar ushtart dhe popullatn armene t atij territori t ishin n gjendje t shkonin n Armeni pa u masakruar nga muxhahidant islamik, t cilt vajtn pr t luftuar xhihadin kundr "t pabesve" armen.


  REPUBLIKA E NAGORNI-KARABAK-ut NUK EKZISTON M!
  Armenia e mundur nga ushtria Azerbajxhanase dhe milicit islamike pro-turke u detyruan t nnshkruanin kapitullimin !

  .-.-.-.-.-...
  Mjergulla e zez po prhapet edhe nj her si dikur.....
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 2. #2

  Pr: Republika Nagorni-Karabakh nuk egziston m!

  Nagorni-Karabakh: bisedim tre palsh n Mosk t hnn Putin, Pashinian, Alijev.


  Bisedimet trepalshe jan planifikuar pr t hnn 11/01/2021
  Palt do t diskutojn zgjidhjen e konfliktit n Nagorni-Karabak dhe hapat e mtejshme drejt paqes.
  Shrbimi pr shtyp i Kremlinit njoftoi se udhheqsit e Azerbajxhanit, Armenis dhe Rusis do t takohen n Mosk pr nj samit trepalsh nesr.

  "Me iniciativn e Presidentit t Federats Ruse Vladimir Putin, m 11 Janar 2021, bisedimet trepalshe do t zhvillohen n Mosk midis Presidentit Rus, Presidentit t Republiks s Azerbajxhanit Ilham Alijev dhe Kryeministrit t Republiks s Armenis Nikoll Pashinian", deklarohet nga shtypi.

  N qendr t bisedimeve do t jet zbatimi i deklarats s prbashkt t tre udhheqsve mbi armpushimin n rajon, si dhe masat e mtejshme pr paqen.

  "Nj vlersim i progresit n zbatimin e deklarats s udhheqsve t Azerbajxhanit, Armenis dhe Rusis mbi Karabakun e 9 nntorit 2020 sht n rendin e dits dhe diskuton hapat e mtejshme pr t zgjidhur shtjet ekzistuese n rajon", shtoi shtypi i Kremlinit.
  Armpushimi n Nagorni-Karabak me ndrmjetsimin rus

  N fund t shtatorit, luftimet rinisn papritmas midis forcave azerbajxhanase dhe pro-armene n Nagorni-Karabak, nj rajon autonomist me nj shumic armene q nuk kontrollohej nga Baku. Pas m shum se nj muaji luftimesh, udhheqsit e Rusis, Armenis dhe Azerbajxhanit miratuan nj deklarat t prbashkt mbi armpushimin n Nagorni-Karabak.

  Sipas Presidentit rus Vladimir Putin, nj armpushim i plot n Nagorni-Karabak filloi n 10 nntor, Azerbajxhani dhe Armenia premtuan t ndaleshin n pozicionet e okupuara dhe ran dakord pr nj shkmbim t robrve t lufts.

  sht vendosur gjithashtu se nj kontigjent paqeruajts nga Federata Ruse e prbr nga 1,960 ushtar, 90 automjete t blinduara transporti dhe 380 njsi t pajisjeve ushtarake sht vendosur n Nagorni-Karabak.

  Burimi: Sputniknews
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 05-03-2017, 19:15
 2. A egziston zoti ?
  Nga ardi ht n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 147
  Postimi i Fundit: 11-06-2010, 05:28
 3. Egziston magjia???
  Nga Glamorous n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 14-12-2007, 10:15
 4. A egziston dashuria?
  Nga Mr_Right n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 10-08-2007, 10:24
 5. Pse egziston vetëvrasja?
  Nga mystery-guy n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 03-03-2006, 20:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •