Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 86
 1. #61
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59
  Sonte nis Fest ‘59 n RTSH

  Edicioni i 59-t i Festivalit t Kngs n RTSH, nis sonte udhtimin n transmetim televiziv. Njzet e pes krijime nga autor dhe interpretues, n gar pr t ln gjurmn e tyre n fondin e muziks shqiptare, si edhe pr ndrrn drejt Roterdamit n edicionin e ardhshm t Festivalit Europian.

  N nj sken t pazakont, t vendosur n mjedis t hapur, organizatort dhe pjesmarrsit kan sfiduar vitin q gjunjzoi ekonomin dhe shndetin e globit prej Covid-19.

  Ky festival, sa artistik, sht po aq edhe social, nprmjet mesazheve t mjekve, personave me nevoja t veanta, vullnetarve t Kryqit t Kuq, si edhe nj nevoj shpirtrore pr t na bashkuar, n Shqipri, Kosov apo kudo ku ka shqiptar.

  Nata e dyt, nesr mbrma do t’i prezantoj kngt n nj form tjetr, akustike, pr t mbrritur n finalen e mbrmjes s 23 dhjetorit. / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/sont...st-59-ne-rtsh/

 2. #62
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Festivali Online - Drejtperdrejt :

  https://www.youtube.com/watch?v=VxiBNYrzHJs
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 21-12-2020 m 16:47

 3. #63
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59  Rosela Gjylbegu - Vashzo (Nata e par, Fest' 59)

 4. #64
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Tri Kng Fituese & Prfaqesuese t Shqipris n ESC - Deja Vu tek shihja Performancn e Rosels .....

  Pr nga " Ngurtsia Skenike " ....  Kejsi Tola - "M Merr N ndrr" ( Fest '47 )
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 22-12-2020 m 12:01

 5. #65
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Transformim i Magjishm ! SUPER Prezantim !  Kejsi Tola - Carry Me In Your Dreams (Albania) Live 2009 Eurovision Song Contest

 6. #66
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Pr nga " Paraqitja Skenike " - Veshja ....  Juliana Pasha - Nuk mundem pa ty ( Festivali 48 )

 7. #67
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Transformim n Koh !  Juliana Pasha - It's All About You (Albania) Live 2010 Eurovision Song Contest

 8. #68
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Pr nga " Elementi Folk " ....  Luiz Ejlli - Zjarr e ftoht ( Fest '44 )

 9. #69
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59  Luiz Ejlli - Zjarr E Ftoht (Albania) 2006 Semi-Final

 10. #70
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59  Rosela Gjylbegu - Vashzo (Nata e par, Fest' 59)


  T gjitha Elementt jan aty ; madje dicka tepr - Elementi Folk n Sken, pr mua ; por thjesht T PAPRPUNUAR n PERFOMANCN SKENIKE !

  Vokalishit Rosela eshte e mrekullueshme !

  Pr mua, kjo sht KENGA m ME IDENTITET SHQIPTAR & FABUL T BUKUR DASHURIE !

  Melodioze, Ritmike, me Identitet & Spikatse !

  Gara e gjat disa mujore, sic sht ESC, I JEP PLOTESISHT SHANS t prpunohet e perfeksionohet m tej - duke arritur n nj Variant Skenik MBRESLENS!
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 22-12-2020 m 13:40

 11. #71
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Roselina di t jet STAR n sken !  ELIZA HOXHA & ROSELA GJYLBEGU - RRUGA E ZEMRES

  Kampione - Kenga Magjike 2009
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 22-12-2020 m 13:34

 12. #72
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  .... Dhe SHARMANTE , po ashtu !  Kur nj dit t kthehesh ti | Rosela Gjylbegu | Nata e Nexhmie Pagarushs

 13. #73
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59  Anxhela Peristeri - Karma (Nata e Par, Fest' 59)

 14. #74
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59  Inis Neziri - Pendes (Nata e Par, Fest' 59)

 15. #75
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59  Era Rusi - Zjarri im (Nata e Par, Fest' 59)

 16. #76
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Tek dgjon Ern , 2 kng t Eurovisionit vijn ndrmend pr nga Perfomanca Skenike :  Luminita Anghel & Sistem - Let Me Try (Romania) 2005 Eurovision Song Contest

 17. #77
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  ELENI ndez do skene ku shkel !  Eleni Foureira ~ Fuego (Los 40 Music Awards 2018 | Gala en Directo)

 18. #78
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59  FESTIVALI I 59-T I KNGS N RTSH, NATA E DYT

 19. #79
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59

  Msohen finalistt e Festivalit t Kngs n RTSH

  Festivali i Kngs n RTSH ka nisur mbrm edicionin e 59-t i cili kt vit po mbahet pa publik dhe n ambiente t hapura pr shkak t situats me pandemin COVID-19.

  RTSH ka vendosur q kt vit tri nett e festivalit t xhirohen dhe m pas t transmetohen pr publikun pr shkak t situats, ndrsa sot “zeri.info” ka zbuluar edhe finalistt t cilt do t prezantohen m datn 23 dhjetor.

  Kujtojm se si do vit fituesi prfaqson Shqiprin n Festivalin Evropian t Kngs “Eurovision”, i cili vitin e ardhshm do t mbahet n Roterdam t Holands.


  Lista e finalistve:

  Sardi Strugaj – “Kam me t’ba me kajt”

  Xhesika Polo – “M mbron”

  Orgesa Zaimi – “Kujtimet s’kan form”

  Wendi Mancaku – “Vesi i shpirti tim”

  Era Rusi – “Zjarri im”

  Gjergj Kainari – “Me jep jet”

  Rosela Gjylbegu – “Vashzo”

  Devis Xherahu – “Peng”

  Mirud – “Nse vdes”

  Gigliola Haveriku – “E lir”

  Viktor Tahiraj – “Nn”

  Kamela Islamaj – “Kujtimet s’kan form”

  Florent Abrashi – “Vajz”

  Inis Neziri – “Pendes”

  Evi Rei – “Tjerr”

  Anxhela Peristeri – “Karma”

  Festina Mejzini – “Kush je ti dashuri”

  Kastro Zizo – “Vallja e jets”


  /Kultplus

  https://www.kultplus.com/muzika/meso...enges-ne-rtsh/

  https://wiwibloggs.com/2020/12/22/po...lbania/259805/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 22-12-2020 m 18:35

 20. #80
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2020 - Fest '59  FESTIVALI I 59-T I KNGS N RTSH, NATA E TRET

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58
  Nga sirena_adria n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 23-12-2019, 18:31
 2. Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57
  Nga sirena_adria n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 20-02-2019, 11:32
 3. Festivali i Kngs n RTSH 2017 - Fest '56
  Nga sirena_adria n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 133
  Postimi i Fundit: 28-12-2017, 10:22
 4. Festivali i Kngs n RTSH 2016 - Fest '55
  Nga sirena_adria n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 30-12-2016, 12:53
 5. Festivali i Kngs n RTSH 2005
  Nga Xhuxhumaku n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 51
  Postimi i Fundit: 07-01-2006, 18:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •