Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-07-2020
  Postime
  33

  Kush (dhe Pse) jane t interesuar q Shqipris t mos i hapen negociatat pr n BE?

  Nj lum i madh disinformimi vazhdon t prmbyt mndjet e shqiptarve nga mngjezi e deri n dark ose si thuhet - non stop, duke shar ndotur dhe njollosur Shqiprin e cila dalngadal po del nga bataku i informalitetit dhe i mungess s zbatimit t ligjit n drejtimin e qeveris se sotme.
  Dy fatkeqsit natyrore si Trmeti i 26 nntorit dhe Pandemia jo vetm q nuk kan solidarizuar politikn shqiptare pr t bashkuar forcat n prballimin dhe rikuperimin e dmeve t shkaktuara, por prkundrazi , ashtu si Penelopa e Uliksit e cila thurrte ditn dhe thurrte natn velenxn me qllim q t mos martohej me njrin nga pretendentt, ashtu dhe opozita e rrugs dhe veanrisht kryetart e tyre, vazhdojn t shkelin me kmb at q qeverisja po mundohet t prballoj. Madje njri nga Kryetart n kundrshtim me ligjin nuk mban Maskn e cila sht vendosur me detyrim t mbahet edhe jasht n mjedise t hapura. Merreni me mnd se do t bj kjo Parti e rrugs nse do t fitonte zgjedhjet e 25 Prillit s bashku me militantt e vet.
  mndurit e kundrshtimit t do mase q merr qeverisja e vndit pr t prballuar situatat dhe pr t rregulluar gjndjen, nuk kan mas pr tu matur dhe peshore pr t peshuar gravitetin e dmit.
  I gjith ky kundrshtim q vjen nga partit opozitare nuk sht i rastit dhe ka t bj jo vetm me mllefe, inate dhe qejfmbetje personale por problemet jan m t thella. T shoqruara me ofendime dhe debate aspak etike, pr politikan t cilt krkojn pushtetin nprmjet vots, t shoqruara me fjal dhe fraza banale, shkaqet se prse dhe kush sht i interesuar pr t mbajtur Shqiprin peng me kusht q disa politikan apo individ t mos preken nga prgjegjsia e shkeljes s ligjti, jan mse t qarta nga shqiptart qoft nga shoqria shqiptare n prgjithsi, qoft nga i ashtuquajturi `popull opozitar`.
  Po t shohim problemet e brndshme duke qart se kush krkon nj Shqipri jo-europiane por nj Shqipri Aziatike , t bots s tret, pa rregulla e ligje dha pa stabilitet. Kush jan t interesuarit e nj Shqipria pa rregulla? Duket qart se pr nj Shqipri pa zbatim ligji dhe pa rregulla nuk mund t jet tjetr prvese ata t cilt kan frik nga Vettingu, nga SPAK-u, ata q n t kaluarn e afrt t 30 viteve t fundit kan mos dhne llogari para ligjit qoft pr korrupsionin e pashmbllt, qoft pr shkeljet e rnda t ligjeve n fuqi, qoft pr shprdorim detyre.
  Interesant sht fakti i fushats s turpshme e opozits s rrugs kundr masave pr parandalimin e COVID-19, fushat n t ciln jan prfshir edhe disa mjek qejf mbetur, duke nnvlersuar se sa e dmshme sht nj disinformim i popullats pr rrezikun e COVID-19.
  Interesant sht gjithashtu fakti i akuzave te opozits s rrigs pr vonesat n ndrtimin e apartamenteve t reja pr banort e demtuar nga trmeti i nntorit t nj viti m par.
  N kt mnyr Opozita e rrugs n vnd q t ndihmoj dhe t prkrah qeverin dhe qeverisjen e vndit pr t prballuar dhe dhn shpres dhe durim popullats s dmtuar nga trmeti vazhdon nj fushat armiqsore madje dhe anti shqiptare, . Kjo fushat mesa duket ka element shum t ngjashm me taktikate Diktatorit t Shqipris n at koh kur etiketonte nj person apo grup personash si `armiq t popullit`, apo shtete si armiq t Marksizm leninizmit, i godiste ata n cdo veprim t tyre, qoft i keq qoft i mir, dhe nse opinionet e tyre ishin t mira, pas futjes n burg t atyre personave, apo pas etiketimit anti shqiptar apo anti marksist, idet e tyre prparimtare i prvehtsonte dhe i artikulonte si `ide t ndritura` t diktatorit. Kshtu po vepron opozita e rrugs sot. Godet do gj t mir q po bn qeveria e sotme pa dallim.
  Nj problem tjetr i disinformimit sht emigrimi i shqiptarve jasht vndit, t cilt opozita e rrugs po e prdor pr t treguar se punt nuk po shkojn mir n Shqipri. Kt fakt po mundohen ta nxijn e ta errrsojn edhe disa anal-ist t paguar t cilt pr para kan shitur jo vetm vehten e tyre por edhe Shqipirn duke dhn opinione jo -korrekte pr problemin e emigracionit i cili ka filluar q nga vitet 1990 e deri m sot me ngritje e ulje. Problem mbetet largimi i profesioneve t veanta si mjekt , infermjert, inxhinjert, IT-t, t cilt dmtojn Shqipri. Por far bn Oposita? N vnd q t kritikoj dhe t jap mesazhe pr t mbajtur e favorizuar kto kategori profesionistsh, -nprmjet portaleve, fjalimeve mediatike nxisin largimin e ktij kontigjenti indirect duke krijuar nj prshtypje se punt nuk po shkojn mir n Shqipri e prandaj ikin kta njerz. Sigurisht njerzit me mnt n kok e kuptojn se zhurma bhet pikrisht pr t te pretenduar se n Shqipri, profesionisteve nuk u jepet mundsia e nj page t lart e dinjitoze. Po ashtu edhe nxitja e studentve, kundr masave q Qeveria po bn pr t penguar prhapjen e infeksionit COVID-19. Gjithka kundr qeveris nga ana e Opozits s rrugs dhe asnj nga ana e saj pr t ndihmuar n zgjidhjen e problemve duke dhn opsionet e tyre.
  Fakt tjetr sht dhe lajmet dhe informacionet e disa mediave tona tv dhe gazetareske, t cilat nn maskn e informacionet nga t huajt nxisin apo japin prshtypjen se krimi I organizuar n BE dhe Bot na qnka I drejtuar nga shqiptart. Kjo sht nj akuz e ndyr dhe jo vetm e pabaz, por thellsiht antishqiptare, duke dhn prshtypjen vndeve t BE se Shqipria nuk e meriton integrimin dhe hapjen e negociatave pr shkak se na paska krim t madh brnda dhe jasht Shqipris. Kjo prpjekje djallzore anti shqiptare e paguar qoft nga brnda vndit qoft nga jasht pr t akuzuar Shqiprin e vogl pr nj krim ndrkombtar, sht nj fatalitet dhe nj krim I atyre q e drejtojn fshehurazi kt dis-informim apo fake nes. Kjo po I bn dm t madh Shqipris. Turp pr rata politikan q frkojn duart fshehurazi duke dmtuar ndin e tyre .
  Interesante sht edhe nj elemnent tjetr i grupeve t cilt nuk duan q Shqipria t integrohet n BE por u intereson nj Shqipri e destabilizuar, me problemed he nj Shqipri e armiqsuar me fqinjt. Kush mund t jen vall kta grupe apo individ dhe kush mund ti ndihmoj ata?
  Prve interesave individuale dhe partiake brnda vndit q nuk e duan Shqiprin brnda shinave t ligjit me qllim q t shptojn nga akuzat ligjore pr shprdorim detyre, korrupsion, pasuri e paligjshme, etj, egzistojn edhe t interesuar t tjer jasht vendit t cilt nuk e duan as Shqiprin e vogl dhe aq m pak nj t ashtuquajtur Shqipri t madhe, madje as nj Minishengen t miratuar nga BE pr vndet e Ballkanit perndimor.
  Kush mund t jen kta grupe me kto interesa t veanta antishqiptare? Kta mund t jen lobime t disa fqinjve t afrt apo dhe t larg miq t fqinjve t afrt t cilt nse n aparenc flasin madje derdhin lot pr t intgruar dhe pr t hapur negoziatat m BE, fshehurazi nxisin lobe t tjera si Holanda, Danimarka, t cilat nuk e duan Shqiprin jo vetm pr t hapur negociatat por edhe pr integrimin n BE.
  Disa shmbuj jan kto, si drgimi i artikujve kundr Shqipris t hartuar nga autor t politiks shqiptare kryesisht opozitare, pr problemet e kannabisit, e drogs, t cilat botohen her pas her nn sigln e autorve t huaj n Gjermani, itali, madje dhe n Angli apo SHBA, ku dmtohet Shqipria. Asnj vnd europian ose edhe i bots s tret nuk prdor opozitn e vet pr t shar e denigruar vndin e vet ashtu si bn opozita shqiptare.
  S dyti, problem i kufririt detar, pr t cilin me t drejt Kryemnistri ra dakort q t zgjidhet nga nj pal e tret si sht Haga. Pr t kundr-akuzuar qeverisjen e sotme, opozitart nxjerrin ish firmossit e marveshjes s hedhur posht nga Gjykata Kushtetuese, pr t folur n tv, e media. Intersant sht fakti se kta pseudoakuzonjs n fakt duhet t ishin para gjykats pr t spjeguar firmosjen e nj marveshjeje kundr vndit t tyre. Ky element nuk u ka shptuar t interesuarve jasht vndit t cilt nxisin disinformimin.
  S treti, Problemi dhe presioni mbi dhe pr minoritetet. Dihet se vazhdon qoft fshehurazi qoft hapur dshira pr tu br minoritar t etnive t ndryshme si grekr, vlleher, bullgar, maqedonas, serbe, boshnjak, etj, t shum personave t cilt n efekti e dis-informimit krkojn shtetsi t huaj me qllim q t ken prfitime apo beneficie personale n raprot me shtetin am i cili i ka edukar, dhn profesion, dhe pun, gj q dmton Shqiprin duke uar uj n pellgun e anti-shqiptarizms- pr t argumentuar prballe PE dhe BE se Shqipria na qnka shtet multietnik.
  S katrti, akuzat dhe rekomandimet nga individ drejtues t shteteve t BE pr t marr parasysh krkesat e nj Presidenti ( drejtuar komisionit t Venecias, apo individve drejtues t BE,) i cili ka koh q nuk sht m President i Shqipris, por q mbetet faktikisht nj drejtues i opozits. Dihet se heshturazi grupe politike fqinje miratojn heshturazi madje duke derdhur lot krokodili para pals shqiptare se `e duan Shqiprin n BE`, nj vonim t prfundimit t vettingut n Shqipri, dhe t krkesave pr t br Gjykatn Kushtetuese dhe pr t prfunduar reformn e thell ligjore n Shqipri, me qllim q t pengojn futjen e Shqipris n BE duke penguar hapjen e Negociatave.
  Gjndja n Shqipri do t ishte shum m e mir nse nuk do t ishte Pandemia, e megjithat masat e marra nga qeveria kan vendosur vndin n binart e ligjit dhe t puns, duke i tregur popullit shqiptar, se po punohet, dhe ku ka pun ka dhe gabime t cilat mund t ndreqen, qoft me prmirsimin e ligjeve dhe vendimeve, qoft dhe me kapjen e autorve t shkeljes s ligjeve, qoft n shprdorimin e detyrs, dhe n korrupsion, qoft n marrjen e masave pr t prmirsuar gjndjen jo t mir n disa sektor privat dhe publik. Ktu Opozita e rrugs po prpiqet me do kusht t bj t kundrtn duke i vrtetuar popullit shqiptar se ajo akoma nuk mund t jet e aft pr t qeverisur vndin.

  priftipirro2017@gmail.com

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,484

  Pr: Kush (dhe Pse) jane t interesuar q Shqipris t mos i hapen negociatat pr n BE?

  Citim Postuar m par nga pirro2020 Lexo Postimin
  Nj lum i madh disinformimi vazhdon t prmbyt mndjet e shqiptarve nga mngjezi e deri n dark ose si thuhet - non stop, duke shar ndotur dhe njollosur Shqiprin e cila dalngadal po del nga bataku i informalitetit dhe i mungess s zbatimit t ligjit n drejtimin e qeveris se sotme.
  Dy fatkeqsit natyrore si Trmeti i 26 nntorit dhe Pandemia jo vetm q nuk kan solidarizuar politikn shqiptare pr t bashkuar forcat n prballimin dhe rikuperimin e dmeve t shkaktuara, por prkundrazi , ashtu si Penelopa e Uliksit e cila thurrte ditn dhe thurrte natn velenxn me qllim q t mos martohej me njrin nga pretendentt, ashtu dhe opozita e rrugs dhe veanrisht kryetart e tyre, vazhdojn t shkelin me kmb at q qeverisja po mundohet t prballoj. Madje njri nga Kryetart n kundrshtim me ligjin nuk mban Maskn e cila sht vendosur me detyrim t mbahet edhe jasht n mjedise t hapura. Merreni me mnd se do t bj kjo Parti e rrugs nse do t fitonte zgjedhjet e 25 Prillit s bashku me militantt e vet.
  mndurit e kundrshtimit t do mase q merr qeverisja e vndit pr t prballuar situatat dhe pr t rregulluar gjndjen, nuk kan mas pr tu matur dhe peshore pr t peshuar gravitetin e dmit.
  I gjith ky kundrshtim q vjen nga partit opozitare nuk sht i rastit dhe ka t bj jo vetm me mllefe, inate dhe qejfmbetje personale por problemet jan m t thella. T shoqruara me ofendime dhe debate aspak etike, pr politikan t cilt krkojn pushtetin nprmjet vots, t shoqruara me fjal dhe fraza banale, shkaqet se prse dhe kush sht i interesuar pr t mbajtur Shqiprin peng me kusht q disa politikan apo individ t mos preken nga prgjegjsia e shkeljes s ligjti, jan mse t qarta nga shqiptart qoft nga shoqria shqiptare n prgjithsi, qoft nga i ashtuquajturi `popull opozitar`.
  Po t shohim problemet e brndshme duke qart se kush krkon nj Shqipri jo-europiane por nj Shqipri Aziatike , t bots s tret, pa rregulla e ligje dha pa stabilitet. Kush jan t interesuarit e nj Shqipria pa rregulla? Duket qart se pr nj Shqipri pa zbatim ligji dhe pa rregulla nuk mund t jet tjetr prvese ata t cilt kan frik nga Vettingu, nga SPAK-u, ata q n t kaluarn e afrt t 30 viteve t fundit kan mos dhne llogari para ligjit qoft pr korrupsionin e pashmbllt, qoft pr shkeljet e rnda t ligjeve n fuqi, qoft pr shprdorim detyre.
  Interesant sht fakti i fushats s turpshme e opozits s rrugs kundr masave pr parandalimin e COVID-19, fushat n t ciln jan prfshir edhe disa mjek qejf mbetur, duke nnvlersuar se sa e dmshme sht nj disinformim i popullats pr rrezikun e COVID-19.
  Interesant sht gjithashtu fakti i akuzave te opozits s rrigs pr vonesat n ndrtimin e apartamenteve t reja pr banort e demtuar nga trmeti i nntorit t nj viti m par.
  N kt mnyr Opozita e rrugs n vnd q t ndihmoj dhe t prkrah qeverin dhe qeverisjen e vndit pr t prballuar dhe dhn shpres dhe durim popullats s dmtuar nga trmeti vazhdon nj fushat armiqsore madje dhe anti shqiptare, . Kjo fushat mesa duket ka element shum t ngjashm me taktikate Diktatorit t Shqipris n at koh kur etiketonte nj person apo grup personash si `armiq t popullit`, apo shtete si armiq t Marksizm leninizmit, i godiste ata n cdo veprim t tyre, qoft i keq qoft i mir, dhe nse opinionet e tyre ishin t mira, pas futjes n burg t atyre personave, apo pas etiketimit anti shqiptar apo anti marksist, idet e tyre prparimtare i prvehtsonte dhe i artikulonte si `ide t ndritura` t diktatorit. Kshtu po vepron opozita e rrugs sot. Godet do gj t mir q po bn qeveria e sotme pa dallim.
  Nj problem tjetr i disinformimit sht emigrimi i shqiptarve jasht vndit, t cilt opozita e rrugs po e prdor pr t treguar se punt nuk po shkojn mir n Shqipri. Kt fakt po mundohen ta nxijn e ta errrsojn edhe disa anal-ist t paguar t cilt pr para kan shitur jo vetm vehten e tyre por edhe Shqipirn duke dhn opinione jo -korrekte pr problemin e emigracionit i cili ka filluar q nga vitet 1990 e deri m sot me ngritje e ulje. Problem mbetet largimi i profesioneve t veanta si mjekt , infermjert, inxhinjert, IT-t, t cilt dmtojn Shqipri. Por far bn Oposita? N vnd q t kritikoj dhe t jap mesazhe pr t mbajtur e favorizuar kto kategori profesionistsh, -nprmjet portaleve, fjalimeve mediatike nxisin largimin e ktij kontigjenti indirect duke krijuar nj prshtypje se punt nuk po shkojn mir n Shqipri e prandaj ikin kta njerz. Sigurisht njerzit me mnt n kok e kuptojn se zhurma bhet pikrisht pr t te pretenduar se n Shqipri, profesionisteve nuk u jepet mundsia e nj page t lart e dinjitoze. Po ashtu edhe nxitja e studentve, kundr masave q Qeveria po bn pr t penguar prhapjen e infeksionit COVID-19. Gjithka kundr qeveris nga ana e Opozits s rrugs dhe asnj nga ana e saj pr t ndihmuar n zgjidhjen e problemve duke dhn opsionet e tyre.
  Fakt tjetr sht dhe lajmet dhe informacionet e disa mediave tona tv dhe gazetareske, t cilat nn maskn e informacionet nga t huajt nxisin apo japin prshtypjen se krimi I organizuar n BE dhe Bot na qnka I drejtuar nga shqiptart. Kjo sht nj akuz e ndyr dhe jo vetm e pabaz, por thellsiht antishqiptare, duke dhn prshtypjen vndeve t BE se Shqipria nuk e meriton integrimin dhe hapjen e negociatave pr shkak se na paska krim t madh brnda dhe jasht Shqipris. Kjo prpjekje djallzore anti shqiptare e paguar qoft nga brnda vndit qoft nga jasht pr t akuzuar Shqiprin e vogl pr nj krim ndrkombtar, sht nj fatalitet dhe nj krim I atyre q e drejtojn fshehurazi kt dis-informim apo fake nes. Kjo po I bn dm t madh Shqipris. Turp pr rata politikan q frkojn duart fshehurazi duke dmtuar ndin e tyre .
  Interesante sht edhe nj elemnent tjetr i grupeve t cilt nuk duan q Shqipria t integrohet n BE por u intereson nj Shqipri e destabilizuar, me problemed he nj Shqipri e armiqsuar me fqinjt. Kush mund t jen vall kta grupe apo individ dhe kush mund ti ndihmoj ata?
  Prve interesave individuale dhe partiake brnda vndit q nuk e duan Shqiprin brnda shinave t ligjit me qllim q t shptojn nga akuzat ligjore pr shprdorim detyre, korrupsion, pasuri e paligjshme, etj, egzistojn edhe t interesuar t tjer jasht vendit t cilt nuk e duan as Shqiprin e vogl dhe aq m pak nj t ashtuquajtur Shqipri t madhe, madje as nj Minishengen t miratuar nga BE pr vndet e Ballkanit perndimor.
  Kush mund t jen kta grupe me kto interesa t veanta antishqiptare? Kta mund t jen lobime t disa fqinjve t afrt apo dhe t larg miq t fqinjve t afrt t cilt nse n aparenc flasin madje derdhin lot pr t intgruar dhe pr t hapur negoziatat m BE, fshehurazi nxisin lobe t tjera si Holanda, Danimarka, t cilat nuk e duan Shqiprin jo vetm pr t hapur negociatat por edhe pr integrimin n BE.
  Disa shmbuj jan kto, si drgimi i artikujve kundr Shqipris t hartuar nga autor t politiks shqiptare kryesisht opozitare, pr problemet e kannabisit, e drogs, t cilat botohen her pas her nn sigln e autorve t huaj n Gjermani, itali, madje dhe n Angli apo SHBA, ku dmtohet Shqipria. Asnj vnd europian ose edhe i bots s tret nuk prdor opozitn e vet pr t shar e denigruar vndin e vet ashtu si bn opozita shqiptare.
  S dyti, problem i kufririt detar, pr t cilin me t drejt Kryemnistri ra dakort q t zgjidhet nga nj pal e tret si sht Haga. Pr t kundr-akuzuar qeverisjen e sotme, opozitart nxjerrin ish firmossit e marveshjes s hedhur posht nga Gjykata Kushtetuese, pr t folur n tv, e media. Intersant sht fakti se kta pseudoakuzonjs n fakt duhet t ishin para gjykats pr t spjeguar firmosjen e nj marveshjeje kundr vndit t tyre. Ky element nuk u ka shptuar t interesuarve jasht vndit t cilt nxisin disinformimin.
  S treti, Problemi dhe presioni mbi dhe pr minoritetet. Dihet se vazhdon qoft fshehurazi qoft hapur dshira pr tu br minoritar t etnive t ndryshme si grekr, vlleher, bullgar, maqedonas, serbe, boshnjak, etj, t shum personave t cilt n efekti e dis-informimit krkojn shtetsi t huaj me qllim q t ken prfitime apo beneficie personale n raprot me shtetin am i cili i ka edukar, dhn profesion, dhe pun, gj q dmton Shqiprin duke uar uj n pellgun e anti-shqiptarizms- pr t argumentuar prballe PE dhe BE se Shqipria na qnka shtet multietnik.
  S katrti, akuzat dhe rekomandimet nga individ drejtues t shteteve t BE pr t marr parasysh krkesat e nj Presidenti ( drejtuar komisionit t Venecias, apo individve drejtues t BE,) i cili ka koh q nuk sht m President i Shqipris, por q mbetet faktikisht nj drejtues i opozits. Dihet se heshturazi grupe politike fqinje miratojn heshturazi madje duke derdhur lot krokodili para pals shqiptare se `e duan Shqiprin n BE`, nj vonim t prfundimit t vettingut n Shqipri, dhe t krkesave pr t br Gjykatn Kushtetuese dhe pr t prfunduar reformn e thell ligjore n Shqipri, me qllim q t pengojn futjen e Shqipris n BE duke penguar hapjen e Negociatave.
  Gjndja n Shqipri do t ishte shum m e mir nse nuk do t ishte Pandemia, e megjithat masat e marra nga qeveria kan vendosur vndin n binart e ligjit dhe t puns, duke i tregur popullit shqiptar, se po punohet, dhe ku ka pun ka dhe gabime t cilat mund t ndreqen, qoft me prmirsimin e ligjeve dhe vendimeve, qoft dhe me kapjen e autorve t shkeljes s ligjeve, qoft n shprdorimin e detyrs, dhe n korrupsion, qoft n marrjen e masave pr t prmirsuar gjndjen jo t mir n disa sektor privat dhe publik. Ktu Opozita e rrugs po prpiqet me do kusht t bj t kundrtn duke i vrtetuar popullit shqiptar se ajo akoma nuk mund t jet e aft pr t qeverisur vndin.

  priftipirro2017@gmail.com

  Pirro, zakonisht ata qe shkruajne traplleqe qe servir Edi Rama, shperblehen me poste shteterore. Emri yt ne Google nuk rezulton asgjekundi. Ndaj te pakten na e shuaj kuriozitetin se fare posti synon, qe mos habitemi kur lajmi i ndonje emerimi te mundshem i yti, te shperndahet per mediat nga Endri Fuga. Te pakten do gezohemi qe me MERCENARIN E RENDOMTE TE RRADHES, kemi ndare shkrime e mendime ketu tek Forumi. fare privilegji!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-07-2020
  Postime
  33

  Pr: Kush (dhe Pse) jane t interesuar q Shqipris t mos i hapen negociatat pr n BE?

  I Nderuar zoteri i Trapllekut.

  Nuk e ke hapur Google. Hape dhe do te gjesh emrin tim. Kam shkruar me shume se kushdo jo vetem ne Forumin shqiptar, por neshume vende.

  Dhe shiko aty se cfare kam shkruar.

  Ne pergjithesi tek politikanet dhe ne media dalin katundaria qe ka poste politike, femrat e bukura dhe mire bejne, si dhe mercenare, servile e spiune te gjithekujt

  Une i permbahem kornizave te te drejtave dhe lirive te njeriut por nuk jam me asnje parti e shoqate, por jam mendimtar i lire.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-07-2020
  Postime
  33

  Pr: Kush (dhe Pse) jane t interesuar q Shqipris t mos i hapen negociatat pr n BE?

  Edhe nje fraze +. Kam shkruar tek Forumi shqiptar si dhe tek (reklama) me shume se kushdo tjeter.

  Nese zoterinjte e Trapllekut nuk e kane vene re kete, kjo tregon se jane sic e quajme ne mjeket: Narcisiste.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Neteorm : 16-12-2020 m 10:38

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,484

  Pr: Kush (dhe Pse) jane t interesuar q Shqipris t mos i hapen negociatat pr n BE?

  Citim Postuar m par nga pirro2020 Lexo Postimin
  Edhe nje fraze +. Kam shkruar tek Forumi shqiptar si dhe tek Forumi.al me shume se kushdo tjeter.

  Nese zoterinjte e Trapllekut nuk e kane vene re kete, kjo tregon se jane sic e quajme ne mjeket: Narcisiste.
  Ndoshta hyj tek kategoria e zoterinjve te trapllekut, por shyqyr qe sbej pjese tek kategoria e lepiresve banale te bajgave te pushtetit.
  Ka nje terme per keta njerez i nderuar, por per etike spo e permend.
  Nuk e di kush jane me serioze ato femrat qe dredhin mullaqet neper videoklipet e Ences dhe iljetes apo lepirese si puna juaj?!

  Gjithsesi te garantoje qe me keto ritme, do e marresh shperblimin e merituar nga rilindja!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 28-06-2018, 06:58
 2. Kush jane Aleatet Strategjike te Shqiperise per mendimin tuaj?
  Nga Enri n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 25-11-2011, 08:46
 3. BE pranon kerkesen e Shqiperise, do te hapen negociatat per anetaresim
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 99
  Postimi i Fundit: 21-08-2010, 07:30
 4. Kush jane 'milionert' e Shqipris?
  Nga Qafir Arnaut n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 01-08-2009, 15:09
 5. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-06-2006, 17:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •