Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,301
  Faleminderit
  176
  121 falenderime n 106 postime

  Dy msime t mdha drejtsie q vijn nga SHBA: Shklzen Berisha dhe Marjan Rroku

  Jan dy histori t denja pr filma t jashtzakonshm Hollivudi, por fatkeqsisht kan ndodhur realisht t dyja n Tiran. E rnd dhe flagrante deri n dhimbje prfshirja e Shtetit-Mafia-Familje t Sali Berishs n historin e dhimbshme t Grdecit. E tejskajshme deri n piskam historia e Alds s vogl dhe nns s saj, pndjekur dhe vrar nga ish-Shik-asi


  N vendin ton t vogl ku historit e hajdutve ngatrrohen me historit e t vjedhurve, ku historit e vrassve przihen me ato t viktimave, ku historit e t drejtve me historit e t padrejtve, n mnyr t natyrshme, nj popull i przier tinzrisht me mjegull e me hile, krkon nj fije shpres. Pa e vrar shum mendjen, por duke u bazuar n rrahjet e zemrs, shum shqiptar prgjigjen se kan mike dhe aleate Shtetet e Bashkuara t Ameriks. Dhe kjo sht nj ndjenj q arrin e pastr, e gjetur pasi t gjith zhytemi me sy mbyllur pr t krkuar oksigjenin e munguar dhe Drejtsia dhe e Vrteta jan dy furnizimet e shenjta q nj popull t ec e t jetoj i qet.

  Jan dy histori t jashtzakonshme Drejtsie q vijn nga Shtetet e Bashkuara: E para sht fitorja e gazetarit amerikan Guy Lawson ndaj nj proesi t hapur nga djali i Sali Berishs, i prmendur n libr e filmin e Hollivudit n ngjarjen m t rnd pas viteve ’90, Tragjedin e Grdecit dhe i pandshkuar dhe i pahetuar kurr n Shqipri.


  E dyta, e para pak viteve. Fitorja e Ornela Canajt, motrs s 16 vjeares Alda Canaj, vrar bashk me nnn e saj nga prndjeksi, stalker-i me pushtet dhe i mbrojtur nga pushteti, ish-Shikasi Marjan Rroku.

  Jan dy histori t denja pr filma t jashtzakonshm Hollivudi, por fatkeqsisht kan ndodhur realisht t dyja n Tiran. E rnd dhe flagrante deri n dhimbje prfshirja e Shtetit-Mafia-Familje t Sali Berishs n historin e dhimbshme t Grdecit. E tejskajshme deri n piskam historia e Alds s vogl dhe nns s saj. Meriton t sjellim n vmendje historin e Ornels, motrs s mbetur e vetme pas vrasjes s dy t dashurave t saj.

  N Shqipri fatin nuk e vendosin politikant, apo individt. Ata kan treguar se merren m shum me verrat, shtpit, pasurit, udhtimet, drekat e darkat se sa me fatin real t popullit shqiptar. Lvizjet e rndsishme i bjn njerz t padukshm dhe t drejt q jan npr cepa institucionesh, mediash, shoqatash, ambasadash. Ata njohin dhe ndihmojn si nj frym e mir t dal e t bhet e vrteta. Nuk sht e leht sepse ata lvizin vetm me dshir, jo me ligjin dhe drejtsin e masakruar sot e 30 vite nga m i pamshirshmi q e njohim t gjith.

  Ornela e re arriti t zbuloj dhe t gjej deri n Shtetet e Bashkuara Marjan Rrokun q fshihej me identitet t rrem. Autoritetet amerikane e arrestuan dhe e solln n Shqipri t vuante burgimin e prjetshm. Por Rroku erdhi n duart e t korruptuarve q pr pasuri e pushtet mund t shisnin jo nj vrass, por cilindo q ka br krime nga m t tmerrshmet n Shqipri. Marjan Rroku po i shptonte dnimit duke qar e duke u shtirur npr studio televizive. Prsri del n sken Ornela q me guxim rikujton t vrtetn duke shpresuar q vrassi i motrs dhe nns s saj t dergjet prher n burg.

  Ndrsa Shklzen Berisha sht ende jasht. Jo vetm i qet dhe i pandshkuar pr gjith far ka br, gjith far njihet dhe ende nuk njihet, por edhe krcnues, prbalts, ofendues, sfidues pr cilindo q guxon t’ja kujtoj. Shklzen Berisha, babai i tij, militant e njerz q shpresojn q padroni t’iu rikthehet padron, jan historia ende e pambyllur e drejtsis te ne. Shtetet e Bashkuara arrestojn e na tregojn vrassit, ne ndonjher tentojm t’i lirojm, e shpesh i nderojm./shqiptarja.com
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-09-2020
  Postime
  9
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Dy msime t mdha drejtsie q vijn nga SHBA: Shklzen Berisha dhe Marjan Rroku

  Fatkeqsisht drejtesia shqiptare funksionon (ose nuk funksionon aspak) ndryshe nga drejtesia amerikane apo ajo e vendeve perendimore!
  Kjo do te thote qe eshte vertet veshtire qe Drejtesia Shqiptare te mesoje nga Drejtesia e huaj ne pergjithsi apo ajo amerikane ne vecanti!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-09-2020
  Postime
  9
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Dy msime t mdha drejtsie q vijn nga SHBA: Shklzen Berisha dhe Marjan Rroku

  Marrim nje rast konkret dhe te fresket fare (ngjarje e 24 oreve te fundit) ku sipas agjensive te lajmeve por edhe shtypit "roze" u publikua lajmi qe kengetarja kosovare Fjolla Morina u arrestua para dy ditesh ne kufirin midis RSH-RKS ne Morine ne posedimin e paligjshem (pa lejembajtje) te dy armeve te zjarrit dhe 26 fisheke!
  Cuditerisht sot gjykata e Qarkut Kukes, e ka liruar dhe i ka dhene masen "arrest ne shtepi" ???!
  Nderkohe, dy shoqeruesit e saj (shoferi dhe bodyguard) jane ende ne burg edhe pse nuk kane asnje lidhje me kete ceshtje!
  Them nuk kane lidhje sepse zonjushe Fjolla ka marre persiper autoresine e ngjarjes duke u vetdeklaruar si "pronare" e ketyre armeve te zjarrit!
  Pse dy standarte te ndryshme per te njejten ceshtje?
  Pse nuk akuzohet zonjusha ne fjale per trafik te paligjshem dhe nderkombetar te armeve dhe municioneve te zjarrit?

Tema t Ngjashme

 1. Krkohet nga policia krimineli Marjan Rroku
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin N krkim t personave t humbur
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 20-04-2016, 14:44
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-08-2014, 16:46
 3. SHBA zbulon pasuri te medha minerale ne Afganistan
  Nga Qyfyre n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 17-06-2010, 08:11
 4. A sht Shklzen Berisha, Jean Claude Duvalier shqiptar?
  Nga TOKE GEGA n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 15-09-2008, 20:26
 5. Kosova tani edhe me nj ministri rendi dhe drejtsie
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-06-2005, 22:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •