Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,775
  Postimet n Bllog
  3

  Kaos n Kakavij.Radha e makinave 20 km! 5 persona n spital, shtohen mjekt ne doganen Greke.

  T dehidratuar, pa ushqyer dhe pa kushtet minimale t higjiens, mes temperaturave t larta, prej 3 ditsh qytetart shqiptar po qndrojn n pritje pr t kaluar n Greqi. Me kalimin e orve, situata n pikn kufitare t Kalimit n Kakavij sa vjen dhe po rndohet! Kto radh jan krijuar pr shkak se qytetart duan t ikin prpara dats 16 gusht, pasi detyrohen t karantinohen pr 7 dit. Gjithashtu po punohet me vetm 2 mjek pr kryerjen e tamponve, t cilt nuk e prballojn dot fluksin e qytetarve. Vargu i makinave ka shkuar deri n fshatin Jorgucat, n drejtim t Sarands.

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,775
  Postimet n Bllog
  3

  Lvizja n Pikat Kufitare, njoftim i rndsishm nga Policia e Shtetit: Duke filluar nga data 16

  Nisur nga masat kufizuese pr shkak t COVID-19, Policia greke ka njoftuar Policin Kufitare n Kakavij dhe Kapshtic se duke filluar nga data 16.08.2020, nga ora 06:00 deri n orn 22:00 t do dite n vazhdim, pr t hyr n Republikn e Greqis, nprmjet Kakavijs do lejohen n Greqi vetm 750 shtetas do dit, ndrsa nga Kapshtica vetm 300 shtetas do dit.


  Pr t hyr n Republikn e Greqis 🇬🇷 prej dats 17 gusht srish qndrojn n fuqi kushtet:

  ✅ T ken kryer testin e COVID 19, jo me von s 72 or nga dita e udhtimit dhe rezultati t jet NEGATIV;

  ✅ Testimi t jet br nga autoriteti shtetror (Instituti i Shndetsis) ose nga do spital apo klinik e certifikuar dhe e njohur nga shteti;

  ✅ Certifikata t prmbaj t dhnat personale t personit, numrin e pasaports ose t karts greke, rezultatin negativ t testit, emrin e Institucionit ku sht kryer testimi, adresn, numrin e telefonit, si dhe t jet e prkthyer n gjuhn angleze;

  ✅ Do t lejohen t hyjn n Republikn e Greqis shtetasit q kan leje qndrimi greke ose shtetsi greke, puntort sezonal, si dhe do shtetas q ka marr konfirmim nga autoriteti prkats;

  ✅ do shtetas q do t hyj gjithashtu duhet t kt plotsuar formularin PLF.

  Lvizja drejt Kosovs 🇽🇰, Maqedonis s Veriut 🇲🇰 dhe Malit t Zi 🇲🇪 vijon si m par.

  Policia Kufitare apelon pr qytetart q duan t udhtojn n drejtim t Greqis q mos t dynden n t njjtn koh drejt pikave kufitare dhe ata q do t udhtojn duhet t plotsojn t gjitha kriteret e vendosura nga pala greke, pr t mos krijuar radh e vonesa gjat prpunimit t dokumentaconit t ktyre shtetasve.

  Top Channel

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,775
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kaos n Kakavij.Radha e makinave 20 km! 5 persona n spital, shtohen mjekt ne doganen Greke.

  Kakavij, qytetarja: M mir t vdes, i iku jeta fmijs. Rama t dal ktu dhe jo t marr lekt e njerzve dhe t zbukuroj qytetin. Kjo sht bukuria, si jeton populli

  Kakavij, qytetarja: M mir t vdes, i iku jeta fmijs. Rama t dal ktu dhe jo t marr lekt e njerzve dhe t zbukuroj qytetin. Kjo sht bukuria, si jeton populli  “Nuk e di se sa kam ecur. Kam dy dit q pres. Erdha ktu pr pasaportn pr tre dit, e kam paguar ta marr sa m shpejt. Ai shtet andej nuk m do pa pasaport. Si t veprojm? Kemi shtet apo jo. E lash burrin tim atje posht dhe po eci. Nuk e di a jemi shqiptar apo grek. Andej na shfrytzojn si shqiptar, ktu si grek. Jemi t papun, nuk kemi lek t paguajm vaksinn dhe andej dhe ktej. Na pyesin a t ka dhn ndihm shteti, nj shishe uj sht ndihma e shtetit? Un jam grua ku do vete t urinoj? Jam me perioda ku do shkoj t ndrrohem kt thuaji shtetit. sht br rruga hale. Kemi shum frik po far do bjm. Largojm frikn pr arsye se nuk kemi. Se duhet t na mbaj shteti ktej pr t br vaksinat. Do vazhdoj rrugn, do pranoj t vdes far do bj. M mir t vdes se sa t jetoj. Andej nuk jetoj dot, ktu jo, krkoj vdekjen e jets sime. Vetm un punoj, burrin e kam pa pun, jam e detyruar t kaloj sepse do m ndjekin nga puna, do m fusin n karantin. Ktu nuk kam lek t paguaj karantinn, si t veproj t m thot shteti mua. A ka shtet apo jo? Vini na krkoni vetm vota, ather bhet i mir shteti. Njeriu krkon vdekjen. Ndodhi aksidenti pr higj. Do mendojn q e kishte t shkruar, jo. Ai fmij u gdhi ktu dy dit rresht dhe erdhi puna donte t kalonte t urinonte andej, nj pakujdesi e ambulancs i iku jeta fmijs. Si vepron ai prind, ai shtet. Ka shtet apo jo? Pr at t dal Rama ktu dhe jo t marr lekt e njerzve dhe t zbukuroj qytetin. Kjo sht bukuria e qytetit, si jeton populli”, deklaron gruaja

  BallkanWeb

 4. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,775
  Postimet n Bllog
  3

  Olta Xhaka: Nga nesr n Kakavije me testin dhe formularin me vete

  Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaka dhe Ministria e Europs dhe Punve t Jashtme kan konfirmuar sot pikat kufitare me Greqin, ajo e Kakavijs dhe Kapshtics, do t qndrojn t hapura deri n orn 22:00 t mbrmjes.
  Ky konfirmim erdhi pas raportimeve kontradiktore n lidhje me kuotot e personave q do kalonin n kufi, pasi m hert ato u mbushn.
  Kshtu vjen nj lajm i mir pr ata persona t cilt prej ditsh po qndrojn n radh n Kakavij.  Fillimi Aktualitet
  Olta Xhaka: Nga nesr n Kakavije me testin dhe formularin me vete
  16/08/2020

  Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaka dhe Ministria e Europs dhe Punve t Jashtme kan konfirmuar sot pikat kufitare me Greqin, ajo e Kakavijs dhe Kapshtics, do t qndrojn t hapura deri n orn 22:00 t mbrmjes.
  Ky konfirmim erdhi pas raportimeve kontradiktore n lidhje me kuotot e personave q do kalonin n kufi, pasi m hert ato u mbushn.
  Kshtu vjen nj lajm i mir pr ata persona t cilt prej ditsh po qndrojn n radh n Kakavij.


  Ndrkoh ministrja Olta Xhaka konkretisht sht shprehur: Risjellim n vmendje q nesr nis kufizimi i ri nga pala greke duke vendosur kuota dhe krkesa pr formular dhe test negativ.
  Kakavija dhe Kapshtica do t qndrojn hapur deri n orn 22:00.
  Orari i ri pr ditn e sotme pas bisedimeve me paln greke.
  Qytetart t mos paraqiten nesr n Kakavij e Kapshtic pa formularin dhe testin negativ./sarandaweb

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 02-12-2013, 11:48
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-03-2013, 12:55
 3. Tiran: Qeveria heq dogann pr makinat
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 02-08-2011, 16:03
 4. Shtohen tabelat n gjuhn greke n rrugt e Sarands
  Nga Nice_Boy n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-09-2010, 09:32
 5. Or vuajtjesh pr emigrantt n pikn doganore greke, Kakavij
  Nga Begby n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-07-2008, 10:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •