Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 86 postime

  Marsi i mallkuar. Pamjet e frikshme tė 1997. Pjesa 1
  1997 - Marsi i mallkuar. Pamjet e frikshme tė 1997. Pjesa 1 - Gjurmė Shqiptare
  •6 juni 2020

  Pamjet e frikshme tė 1997, rėnia e piramidave, ngjarjet e Lushnjes, Vlorės, djegia e SHIK, hapja e depove. Pamje tė rralla e pak tė njohura. 1997

  Pavaresisht se kane kaluar 23 vjet dosja e marsit 1997 vazhdon te qendroj e mbyllur dhe shume ngjarje ende te erreta....
  Pamje pak te njohura, renia e firmave piramidale, perplasjet e Lushnjes, djegia e ShIK-ut ne Vlore dhe hapja e depove te armeve....
  Ngjarjet e Cerrikut e Levanit...
  Perplasjet e forta politike....
  Tragjedia e Otrantos.... intervistat e aktoreve kryesore te asaj kohe ne nje dokumentar me dy seri...

  Programi “Gjurmė shqiptare” cdo te shtune ne ekranin e Top Channel ne 20:10 pėrfshin njė audiencė tė tė gjitha moshave e provuar kjo nė pesė sezonet e para. Pėrfshirja e temave historike, zbulimi i zonave tė ndryshme, brenda dhe jashtė Shqiperisė, promovimi i pjesėve tė fjetura, shpalosja e kultures, trashėgimisė, ndėrthurur me tė sotmen ben qė audienca e pėrthithur tė jetė e konsiderueshme dhe gjithėpėrfshirėse.
  Njė pjesė e temave historike apo edhe e zonave qė trajtohen nė Gjurmė Shqiptare nuk njihen ose janė trajtuar perciptazi nė historiografinė shqiptare.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Marsi i mallkuar. Pamjet e frikshme tė 1997. Pjesa 1


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •