Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Trafiku i arabve, Pj.1 Qindra kompani fantazm n Shqipri,  “Trafiku i arabve”, Pj.1 – Qindra kompani fantazm n Shqipri, nga investitor t rrem– Top Story

  Emisioni investigativ Top Story pr her t par zbrthen trafikun e klandestinve arab, t cilt prdorin Shqiprin si trampolin pr t udhtuar drejt vendeve t Bashkimit Europian.

  E gjith procedura nis me krijimin e qindra kompanive fantazm n Tiran, ku shtetas t ndryshm arab mbrrijn ktu si investitor t rndsishm. do arab paguan deri n 5 mij euro tek seksert shqiptar, t cilt n bashkpunim me drejtues t Policis s Shtetit, i sigurojn edhe lejet e qndrimit.

  Pas mbrritjes n Shqipri, arabt prdorin mnyra t ndryshme pr t shkuar drejt vendeve t Bashkimit Europian. Srish kundrejt rryshfetit ata paguajn deri n 3500 euro pr t udhtuar me skaf drejt Italis.

  Nprmjet dshmive dhe filmimimeve, jan zbuluar 3 zona n Tiran, ku sekser t ndryshm ofrojn trafikimin e arabve drejt Italis.

  Pjesa e par e dokumentarit q do t shfaqet sonte n mbrmje, do t ekspozoj sesa leht sht t mbrrijn arabt n Shqipri, si krijohen kompanit fantazm dhe kush i garanton udhtimin drejt Italis.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  https://www.youtube.com/watch?v=Gl-W8NgElSM  “Trafiku i Arabve”, Pj.2 - Zbrthehet prfshirja e drejtuesve t lart t Policis - Top Story

  N kt dokumentar, Top Story transmeton pjesn e dyt t dokumentarit mbi trafikun e arabve n Shqipri. Fakte t reja dalin n drit q implikojn n kt trafik edhe zyrtar t lart t policis s shtetit.

  Nj investigim i thelluar nxjerr n drit fakte t reja se si abuzohet n drejtorin e policis kufitare dhe t emigracionit me lejen e qndrimit n vendin ton. Prmes dokumenteve dhe videove ekskluzive “Top Story” tregon se si pas trafikantve t rndomt qndrojn familjar t zyrtarve t lart t policis. Ata jan n fakt grosistt e ktij tregu q komandojn nga lart t gjith trafikantt e tjer.

  Video q dshmojn se si familjart e zyrtarve t policis, bjn marketing ndrkombtar. Ata reklamojn veten dhe hyjn n pazare t pista madje edhe me ambasador t shteteve arabe. E gjitha kjo vetm pr t fituar sa m shum klient. Ata i sjellin n Shqipri duke iu hapur biznese fantazm dhe m pas i prcjellin drejt Evrops.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 03-06-2020 m 10:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •