Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,518

  Ndrron jetn n moshn 77-vjeare aktori i njohur shqiptar Rikard Ljarja.

  Emri: rl.jpg

Shikime: 643

Madhsia: 35.5 KB

  Ndrron jetn n moshn 77-vjeare aktori i njohur shqiptar Rikard Ljarja. Aktori prej 3 muajsh vuante nga nj smundje e rnd dhe nuk dilte nga shtpia prej kohsh. Pasditen e s hns, 20 prill, zemra e tij pushoi s rrahuri duke mbyllur syt prjet n kt bot. Ai ishte bashkshorti i aktores po t njohur shqiptare Marjeta Ljarja.

  Rikard Ljarja ishte nj aktor i teatrit dhe kinemas shqiptare. N vitin 1960 mbaroi maturn n Shkodr kurse n vitin 1965 u diplomua n Shkolln e Lart t Aktrimit "Aleksandr Moisiu", Tiran.

  Pr tet vite, pas diplomimit, punoi aktor i teatrit n Teatrin "Migjeni" n Shkodr. Prej vitit 1973 deri n vitin 1996 ai ishte aktor, skenarist dhe regjisor i filmave t prodhuar nga kinostudiot. Prej 1996 deri 2002, kur doli n pension, ishte drejtor artistik n televizionin publik shqiptar.

  Q prej vitit 1973 ka qen protagonist n shum filma kinematografik, si Flet t bardha, Pesha e kohs prkrah Kadri Roshit, por edhe ka qen regjisor si n filmi Skterr 43, N pyjet me bor ka jet, e gjithashtu i madh ka qen kontributi i tij edhe si skenarist edhe njeri i pens, ku gjat viteve t fundit ka botuar disa libra. Ljarja gjithashtu ka qen skenarist pr filmat e njohur shqiptar Pesha e kohs dhe Kur hapen dyert e jets
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,998

  Pr: Ndrron jetn n moshn 77-vjeare aktori i njohur shqiptar Rikard Ljarja.  Artistt e Mdhenj I prkasin ve PRJETSIS !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 22-04-2020 m 15:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •