Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  168
  117 falenderime n 104 postime

  Covid-19/ Shkon n 38 numri i t prekurve n vend, dy n gjendje t rnd

  Ka shkuar n 38 numri i t prekurve nga covid 19 n vend.


  N 24 ort e fundit nga ana e Institutit t Shndetit Publik n bashkpunim me epidemiologt e Njsive Vendore t Kujdesit Shndetsor, ka vazhduar puna n terren, pr identifikimin e rasteve dhe pr gjurmimin e kontakteve t rasteve t konfirmuara tashm me Covid-19.

  Deri n kto momente jan testuar 505 raste t dyshuara dhe prej tyre jan t konfirmuar pozitiv me COVID-19, 38 raste:

  Nga rastet e konfirmuara pozitiv:
  Tiran 22 raste
  Durrs 5 raste (njri prej t cilve ka ndrruar jet)
  Lushnje 2 rast
  Elbasan 2 raste
  Fier 5 raste
  Rrogozhin 2 raste

  Prej tyre:
  12 jane t shtruar n spitalin Infektiv (nga Tirana, Durrsi, Fieri, Lushnja dhe Rrogozhina)

  Dy prej tyre jan n terapi intensive, nj 66 vjear nga Lushnja dhe nj 61-vjeare nga Fieri.
  Ndrsa pjesa tjetr e t shtruarve n pavion jan n gjendje t stabilizuar deri n kto momente./topchannel
  Silence is golden.

 2. #2
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  40
  Postime
  934
  Faleminderit
  16
  41 falenderime n 28 postime

  Pr: Covid-19/ Shkon n 38 numri i t prekurve n vend, dy n gjendje t rnd

  Urojme qe numri i te infenktuareve te jete sa me i perballueshem per kapacitet e mjekesise shqiptare.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  168
  117 falenderime n 104 postime

  Pr: Covid-19/ Shkon n 38 numri i t prekurve n vend, dy n gjendje t rnd

  Shpresojme, qeveria ka bere vertet "shtet rrethim" per kete situate.
  Silence is golden.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Covid-19/ Shkon n 38 numri i t prekurve n vend, dy n gjendje t rnd

  38 nga ata qe dihen nga rastesia,problemi do jete sa do jene ata qe nuk dihen,qe nuk jane kontrolluar...
  Por duke pare Italine (shpresoj te gaboj ) numrat e te prekurve nga virusi duhet te jene shume e me shume here te larta(duhet ti jete afruar mijshes)

 5. #5
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  40
  Postime
  934
  Faleminderit
  16
  41 falenderime n 28 postime

  Pr: Covid-19/ Shkon n 38 numri i t prekurve n vend, dy n gjendje t rnd

  Shtohen rastet me COVID 19 n Shqipri. Zv/ministrja Mira Rakacolli tha n nj dalje pr mediat se n 24 ort e fundit jan shtuar 4 raste te reja, duke e cuar n 42 raste numrin e t prekurve. Rakacolli tha se 3 prej tyre jan n terapi intensive.

  Nese masat do te ishin marre qe ne momentin qe u konstatuan rastet ne Italine e Veriut, situata ne Shqiperi do te ishte me ndryshe.
  Tani gjendemi ne nje situate ne te cilen na u premtua qe jane marre te gjitha masat nga Qeveria, por te vetmet masa qe po shikojme jane thjeshte Bllokimi i Levizjes. Pastaj, jo te gjithe i kane mundesite ekonomike per te siguruar ushqim per nje kohe te papercaktuar.
  Nuk e di se si do te shkoje, por e vetmja shprese e imja eshte: mbaje doren o Zot me ne Shqiptaret ��
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 6. #6
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  40
  Postime
  934
  Faleminderit
  16
  41 falenderime n 28 postime

  Pr: Covid-19/ Shkon n 38 numri i t prekurve n vend, dy n gjendje t rnd

  Shkon n 51 numri i t prekurve nga koronavirusi n Shqipri, 20 n Infektiv.
  Fieri i dyti pas Tirans me m shum raste.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 7. #7
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  40
  Postime
  934
  Faleminderit
  16
  41 falenderime n 28 postime

  Pr: Covid-19/ Shkon n 38 numri i t prekurve n vend, dy n gjendje t rnd

  COVID-19/ Ndrron jet n spitalin infektiv pacienti 66-vjear, kishte komplikacione t rnda.

  Shkon n 2 numri i viktimave n COVID-19, ndrron jet n spitalin Infektiv 66-vjeari nga Lushnja.

  Shkon n dy numri i personave q kan humbur jetn n vendin ton si pasoj e koronavirusit. Msohet se mngjesin e sotm ndrroi jet pacienti i shtruar n spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ishte n gjendje t rnd, n respirim t drejtuar n reanimacion.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •