Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  Emri: WhatsApp-Image-2020-02-29-at-12.31.18.jpg

Shikime: 114

Madhsia: 44.9 KB

  Krkon 800 mij q ta mbshtesin pr:
  Rritjen e mimit t energjis elektrike me 30%
  Rritjen e mimit t nafts me 24 lek/ltr
  Rritjen e tatim fitimit me 50%
  Rritjen e tatimit mbi qeran 50%
  Rritjen e tatimit n burim me 50%
  Rritjen e tatimit mbi pagn me 23%
  Mbylljen e 50 mij bizneseve
  Futjen n TVSH t 33 mij bizneseve t vogla
  Sjelljen e zero investitorve strategjik pr 8 vjet
  Rritjen e borxhit publik me 7 miliard Euro, kur n 22 vjet t marra s bashku Shqipria kishte pasur vetm 6 miliard Euro borxh.
  Rnien e konsumit t familjeve n rekorde historike.
  Uljen drastike t kreditimit me 10% krahasuar me 2012, sepse askush nuk dshiron t investoj
  Rritjen e ekonomis me 2.7% n koh jo-krize, q faktikisht sht rnie ekonomike pr Shqiprin
  Kthimin e vendit n vendi i par n bot pr prodhimin e hashashit me rreth 2000 Ton t prodhuar
  Kthimin e vendit t par n Europ pr pastrimin e parave
  Konesioni i check-up 90 milion USD
  Sterilizimi 160 milion USD
  Dializa 70 milion USD
  Shrbimi laboratorik 90 milion USD
  Inceneratori i Elbasanit 52 milion USD
  Inceneratori i Fierit 40 milion USD
  Inceneratori i Tirans 310 milion USD
  Rrugt e Devoll Hdrp 68 milion USD
  Ndrtimi i shkollave n Tr 80 milion USD
  Rruga Milot Balldren 300 milion USD
  Rruga Orikum-Dukat 75 milion USD
  Trau te rruga e Kombit 470 milion USD
  Rruga e Arbrit 400 milion USD
  Tenderin e Unazs s Re 20 milion Euro/km
  Zero rrug t reja t ndrtuara
  Shndetsia m e shtrenjt n bot q iu kushton qytetarve rreth 1 miliard USD n vit- buxhet shteti plus rryshfetet plus lekt pr kurimin n spitalet private
  Uljen e buxhetit n shndetsi n nivele historike - 3.7% pr 2020
  Uljen e buxhetit n arsim n nivele historike - 2.4% pr 2020
  Rritjen m t ult historike t pensioneve n 8 vjet - zero rritje reale vetm indeksim inflacioni
  Rritjen m t ult historike t pagave n 8 vjet - indeksim vetm n 5 vjet
  Dm ekonomi i konstatuar nga KLSH n prmasa historike - mbi 4 miliard Euro pr 6 vjet
  30.000 persona t proceduar penalisht pr mospagim energjie elektrike.
  Zero prgjegjs pr korrupsionin galopant, shkatrrimin politik dhe ekonomik t vendit
  Humbjen e 23 vendeve n Indeksin e Korrupsionit
  Humbjen e 19 vendeve n Doing Business
  Vendi me nivelin m t lart t korrupsionit n Europ
  Vendi me numrin m t lart t azil krkuesve n nga vendet jo n luft
  Vendi me nivelin m t lart t krimit n familje dhe dhuns ndaj grave

  Dhe t gjitha kto uan n largimin e 500.000 shqiptarve.
  Rnien e popullsis n nivele historike
  Rnien e forcs puntore n nivele historike
  Niveli i lindjeve n 2019 ishte 28 mij fmij, nga 82 mij fmij q lindn n 1990.

  E pra Rama po krkon 800 mij vota, sepse beson se kan mbetur ende 800 mij budallenj n kt vend. Por e vrteta sht e hidhur. Ai i krkon 800 mij vota, sepse mundet ta bj. N nj vend normal do t kishte ikur po t kishte br qoft 2% t ktyre q ka br. Por jo n Shqipri. Sepse sot ai ka do gj n dor.
  sht nj sistem i tr q ai e kontrollon, e prdor dhe e shfrytzon.
  Sot ai krkon 800.000 mij votues, dhe nse nuk ndryshojm lojn, do t vazhdoj ta bj derisa 800 mij votuesit e tij t jen t vetmit shqiptar t mbetur n kt vend.

  Pano Soko
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e legjenda12
  Antarsuar
  25-11-2013
  Postime
  222
  Faleminderit
  23
  39 falenderime n 38 postime

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  populli mundet prap me ta dhan mandat nuk esht qudi

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,149
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  Deri sa te kete kete opozite Rama i ka te garantura 800 mije votat.
  Nuk ka nevoje as ti kerkoje dhe as ti bleje,mjafton te nxjerresh ne tv fytyrat e opozites dhe njerezit votojne edhe Bin Ladenin e jo me Ramen.

  Imagjino ku kemi aritur qe Like floriri na mbron te drejtat kushtetuese ! Mungon vetem qe shoku Sali te na tregoj se si hapen dosjet e komunimit dhe jemi ne rregull.

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  sinqerisht, eshte per te ardhur keq te shoh kete Shqiperi ne keto nivele.
  Silence is golden.

 5. #5
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  40
  Postime
  933
  Faleminderit
  15
  41 falenderime n 28 postime

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  Rama nuk ka te garantuar jo me 800mij vota, por as votat me minimale qe mund te imagjinoni.
  E vetmja garanci qe ai ka, eshte paaftesia e opozites aktuale. Paaftesi qe eshte si rrjedhoje apo e nje pakti te fshehur, kete shume shpejt do ti dali era.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •