Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,093
  Postimet n Bllog
  4

  Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  Emri: WhatsApp-Image-2020-02-29-at-12.31.18.jpg

Shikime: 1297

Madhsia: 44.9 KB

  Krkon 800 mij q ta mbshtesin pr:
  Rritjen e mimit t energjis elektrike me 30%
  Rritjen e mimit t nafts me 24 lek/ltr
  Rritjen e tatim fitimit me 50%
  Rritjen e tatimit mbi qeran 50%
  Rritjen e tatimit n burim me 50%
  Rritjen e tatimit mbi pagn me 23%
  Mbylljen e 50 mij bizneseve
  Futjen n TVSH t 33 mij bizneseve t vogla
  Sjelljen e zero investitorve strategjik pr 8 vjet
  Rritjen e borxhit publik me 7 miliard Euro, kur n 22 vjet t marra s bashku Shqipria kishte pasur vetm 6 miliard Euro borxh.
  Rnien e konsumit t familjeve n rekorde historike.
  Uljen drastike t kreditimit me 10% krahasuar me 2012, sepse askush nuk dshiron t investoj
  Rritjen e ekonomis me 2.7% n koh jo-krize, q faktikisht sht rnie ekonomike pr Shqiprin
  Kthimin e vendit n vendi i par n bot pr prodhimin e hashashit me rreth 2000 Ton t prodhuar
  Kthimin e vendit t par n Europ pr pastrimin e parave
  Konesioni i check-up 90 milion USD
  Sterilizimi 160 milion USD
  Dializa 70 milion USD
  Shrbimi laboratorik 90 milion USD
  Inceneratori i Elbasanit 52 milion USD
  Inceneratori i Fierit 40 milion USD
  Inceneratori i Tirans 310 milion USD
  Rrugt e Devoll Hdrp 68 milion USD
  Ndrtimi i shkollave n Tr 80 milion USD
  Rruga Milot Balldren 300 milion USD
  Rruga Orikum-Dukat 75 milion USD
  Trau te rruga e Kombit 470 milion USD
  Rruga e Arbrit 400 milion USD
  Tenderin e Unazs s Re 20 milion Euro/km
  Zero rrug t reja t ndrtuara
  Shndetsia m e shtrenjt n bot q iu kushton qytetarve rreth 1 miliard USD n vit- buxhet shteti plus rryshfetet plus lekt pr kurimin n spitalet private
  Uljen e buxhetit n shndetsi n nivele historike - 3.7% pr 2020
  Uljen e buxhetit n arsim n nivele historike - 2.4% pr 2020
  Rritjen m t ult historike t pensioneve n 8 vjet - zero rritje reale vetm indeksim inflacioni
  Rritjen m t ult historike t pagave n 8 vjet - indeksim vetm n 5 vjet
  Dm ekonomi i konstatuar nga KLSH n prmasa historike - mbi 4 miliard Euro pr 6 vjet
  30.000 persona t proceduar penalisht pr mospagim energjie elektrike.
  Zero prgjegjs pr korrupsionin galopant, shkatrrimin politik dhe ekonomik t vendit
  Humbjen e 23 vendeve n Indeksin e Korrupsionit
  Humbjen e 19 vendeve n Doing Business
  Vendi me nivelin m t lart t korrupsionit n Europ
  Vendi me numrin m t lart t azil krkuesve n nga vendet jo n luft
  Vendi me nivelin m t lart t krimit n familje dhe dhuns ndaj grave

  Dhe t gjitha kto uan n largimin e 500.000 shqiptarve.
  Rnien e popullsis n nivele historike
  Rnien e forcs puntore n nivele historike
  Niveli i lindjeve n 2019 ishte 28 mij fmij, nga 82 mij fmij q lindn n 1990.

  E pra Rama po krkon 800 mij vota, sepse beson se kan mbetur ende 800 mij budallenj n kt vend. Por e vrteta sht e hidhur. Ai i krkon 800 mij vota, sepse mundet ta bj. N nj vend normal do t kishte ikur po t kishte br qoft 2% t ktyre q ka br. Por jo n Shqipri. Sepse sot ai ka do gj n dor.
  sht nj sistem i tr q ai e kontrollon, e prdor dhe e shfrytzon.
  Sot ai krkon 800.000 mij votues, dhe nse nuk ndryshojm lojn, do t vazhdoj ta bj derisa 800 mij votuesit e tij t jen t vetmit shqiptar t mbetur n kt vend.

  Pano Soko

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-11-2013
  Postime
  212

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  populli mundet prap me ta dhan mandat nuk esht qudi

 3. #3

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  Deri sa te kete kete opozite Rama i ka te garantura 800 mije votat.
  Nuk ka nevoje as ti kerkoje dhe as ti bleje,mjafton te nxjerresh ne tv fytyrat e opozites dhe njerezit votojne edhe Bin Ladenin e jo me Ramen.

  Imagjino ku kemi aritur qe Like floriri na mbron te drejtat kushtetuese ! Mungon vetem qe shoku Sali te na tregoj se si hapen dosjet e komunimit dhe jemi ne rregull.

 4. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,093
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  sinqerisht, eshte per te ardhur keq te shoh kete Shqiperi ne keto nivele.

 5. #5
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  42
  Postime
  966

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  Rama nuk ka te garantuar jo me 800mij vota, por as votat me minimale qe mund te imagjinoni.
  E vetmja garanci qe ai ka, eshte paaftesia e opozites aktuale. Paaftesi qe eshte si rrjedhoje apo e nje pakti te fshehur, kete shume shpejt do ti dali era.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759

  Pr: Rama krkon 800 mij vota n zgjedhjet e ardhshme

  Citim Postuar m par nga Ingenuous Lexo Postimin
  Rama nuk ka te garantuar jo me 800mij vota, por as votat me minimale qe mund te imagjinoni.
  E vetmja garanci qe ai ka, eshte paaftesia e opozites aktuale. Paaftesi qe eshte si rrjedhoje apo e nje pakti te fshehur, kete shume shpejt do ti dali era.

  Nuk ka asnji PAKT te fshehur,,,,,,,,,,,Ambasada e USA bashke me Brukselin ja kon bo te qarte opozites dhe kryetarit te saj se eshte e mundur te shpallen ORGANIZATE TERRORISTE neqoftese vazhdojne me bojkote dhe demostrim force (mosbindje civile),,,,,,,kjo dhe vetem kjo eshte arsyeja e marrveshjes RAMA BASHA

  Askush nuk mund ta dije perse mbeshtetet hapur dhe fshehur qeveria Rama,,,,Vucic dhe Zaev,,,,,kete do ta tregoje koha

  Nuk besoj se do lejohet qe shteti shqiptar te udhehiqet PERSERI nga lider GEGE apo verior,,,,,,,,piramidat ,,gerdeci,,21 janari ,,degradimi i kultures kombetare,,,rekrutimi i llumit shoqerise,,,monopolet me
  kapital ofshore,,,,,,,
  ,tregojne se ka forca qe nuk lejone nje shtet shqiptar me karakter etnik

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •