Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34

Tema: Gjons Tears

 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Gjons Tears

  Zvicra prfaqsohet n “Eurovision 2020” nga kngtari shqiptar Gjon Muharremaj  Transmetuesi publik Zviceran SRF njoftoi sot se artisti Gjon’s Tears sht zgjedhur t prfaqsoj shtetin helvetik n “Eurovision 2020” me kngn “Rpondez-moi”. Ai do t performojn n gjysmfinalen e dyt m 14 maj.

  Gjon’s Tears, emri i vrtet i t cilit sht Gjon Muharremaj sht kngtar me prejardhje shqiptare. Babai i tij sht nga Kosova, ndrsa mamaja e tij nga Shqipria.

  Kjo sht hera e par n historin e shtetit zviceran n “Eurovision”, q prfaqsohet nga nj kngtar me prejardhje shqiptare.

  Pas m shum se 10 vjetsh, Zvicra ka zgjedhur nj kng franceze pr konkursin e kngve n “Eurovision”.

  Muzikanti 21-vjear Gjon, me kngn e tij “Rpondez-moi”, u zgjodh nga nj panel i 100 antarve t audiencs dhe nj juri ndrkombtare q prfshin 20 ekspert t muziks pasi paraqiti kngn e tij n nj thirrje t hapur pr hyrje n kt gar. Paneli dhe juria secili mbartnin nga 50 pr qind t vendimit, shkruan Eurovision.Tv.

  Tema e kngs sht shum personale pr kngtarin shqiptar dhe sht gjithashtu universale dhe flet pr t gjith. Gjon thot pr kngn e tij: “T gjith pyesin veten pse ne jemi saktsisht ktu, nga vijm dhe ku po shkojm. Kto jan pyetje kryesore, veanrisht pr njerzit me prejardhje migrante. Prindrit e mi jan nga Shqipria dhe Kosova. Jam rritur n Zvicr dhe sht shtpia ime, kto jan pyetje pr t cilat mendoj shum”.

  Gjon’s Tears bashk-shkroi kngn “Rpondez-moi” me kantautort Xavier Michel, Aliz Oswald dhe producentin Jeroen Swinnen si pjes e nj kampi t kngtarve n Zvicr. Knga sht prshkruar si kombinim i zrave, korve dhe vargjeve t prziera me rrahje moderne q krijojn nj pamje t re dhe unike t tingullit.


  https://telegrafi.com/zvicra-perfaqe...on-muharremaj/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 05-03-2020 m 12:49

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears

  Kush sht Gjon Muharremaj ?

  Gjon Muharremaj, ia ka kushtuar zemrn dhe shpirtin e tij muziks q kur ishte fmij. Ai e prloti gjyshin e tij me interpretimin q i bri kngs “Can’t Help Falling in Love” s Elvis Presleyt si nj nnt vjear. Nofka e artistit rrjedh edhe nga kjo prvoj: “Gjon Tears (Lott e Gjonit)”. “Pavarsisht nga gzimi, trishtimi apo melankolia – Un dua t’i prek njerzit me muzikn time n do mnyr t mundshme”, thot kngtari tani 21-vjear.

  Gjyshi i Gjonit, i cili ka rrnjt shqiptare, u zhvendos e regjistroi nipin e tij n konkursin e talenteve “Albanian Got’s Talent” n vitin 2010. 12-vjeari i athershm doli i treti n konkurs. Nj vit m von, ai arriti n gjysmfinale n ekuivalentin zviceran t “Got’s Talent” t Zvicrs dhe arriti n gjysmfinalen e “The Voice of France” n vitin 2019.

  Gjon e do artin n t gjitha format e tij. Ai ka nj admirim t thell pr kineman, sht i apasionuar pas teatrit dhe i plqen t trheq frymzim nga muzet dhe galerit e artit. Ndrsa muzika ka qen gjithmon prparsia e tij kryesore, ai sht i entuziazmuar pr prgatitjet e tij pr “Eurovisionin” e ktij viti:

  “Eurovision sht ngjarja m e madhe muzikore dhe sht e madhe pr nj artist t jet pjes e saj. E vrtet pr sloganin e ktij viti – “Open Up (Hapeni)” – Un jam plotsisht i hapur pr kt aventur unike dhe mezi pres gjithka q vjen me t”, thot ai.

  Ai vazhdon: “Dua t jap gjithka q kam n Garn e Eurovizionit dhe dua t krenohem me at se kush jam, nga kam ardhur dhe at q kam arritur. Un dua t frymzoj njerzit q t ndjekin rrugn e tyre me kngn time ‘Rpondez-moi’”, thot artisti shqiptar.


  far mesazhi transmeton klipi i kngs ?

  Ekipi i realizimit t klipit t kngs “Rpondez-moi” donin ta bnin Gjonin t ngjallte emocione: Gjon dshironte t krijonte botn e tij t kujtimeve, ndrrave dhe realitetit. Pr kt, Gjoni mori frymzim nga regjisori i shum prej filmave t tij t preferuar, Andrei Tarkovsky. Nuk ishte nj sfid e leht pr artistin 21-vjear: “Xhirimet ishin m t vshtira sesa pritej sepse ne donim t prdornim element t vrtet pr t krijuar shi, dbor dhe zjarr”, tha ai. “Pr t kontrolluar zjarrin n skenn e lufts, kemi djegur tet perde me siguri.”

  Klipi u mbshtet nga regjisori Janine Piguet i “lNred Production”, Thierry Pradervand (kamera dhe redaktimi) dhe nga familja e tij. T dy prindrit e tij, si dhe vllai dhe gjyshja e tij, mund t shihen n videoklipin, i cili u xhirua n Bibliotekn Fribourg, n Zvicr dhe disa vende t tjera. /Telegrafi/


  https://telegrafi.com/zvicra-perfaqe...on-muharremaj/

 3. #3
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  41
  Postime
  944

  Pr: Gjons Tears

  Pershendetje Sirena,
  Faleminderit per informacionet dhe muziken qe i percjell per te gjithe ketu.

  Miqesisht,
  Ingenuous
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 4. Anetart m posht kan falenderuar Ingenuous pr postimin:

  sirena_adria (08-03-2020)

 5. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears

  Pershendetje Ingenuous,
  Faleminderit per vleresimin tuaj!

  Respekte !

 6. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Prezantimi I pare me Publikun Shqiptar !

 7. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Albanian's Got Talent - Gjon Muharremaj, Performanc


  https://en.wikipedia.org/wiki/Albani...ent_(season_1)
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 21-02-2021 m 16:36

 8. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears - M6 "La France a un incroyable talent" 2011

 9. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears - Je t'aime (L.Fabian) - SRF - Die Grssten schweizer Talente/Incroyable Talent Suisse (2012)

 10. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Gjon's tears-The Climb (M.Cyrus)-SRF-Die Grssten schweizer Talente/Incroyable Talent Suisse (2012)

 11. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Gjon - Si Parfaite (Vido Officielle 2011)

 12. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Gjon - Tu me plais (Baby) (Vido Officiel 2011)

 13. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears - Babi (Official Video)
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 15-03-2021 m 17:31

 14. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears

  TOP MUSIC AWARDS

  Kush sht Gjons Tears, kreu i ksaj jave?

  Shkurt 2019


  Gjons Tears sht nj tjetr talent shqiptar, qllimi i t cilit sht q zri i tij t dgjohet jo vetm n Shqipri por edhe jasht saj. I lindur n Zvicr, Gjon Muharremaj sht m origjin shqiptare, babi nga Kosova ndrsa nna nga Tirana. Pavarsisht se ka lindur n Zvicr, Gjon flet nj shqipe tepr t pastr, duke ndrthurur dialektin e Kosovs me at t Tirans.

  Po pse ka zgjedhur Gjon q emrin e tij t skens ta ket Gjons tears?

  Pas ktij emri fshihet nj histori mjaft interesante. I kontaktuar nga Top Awards, Gjon ka treguar: Pr emrin Gjons Tears ose lott e Gjonit m ka ardhur ideja kur gjyshi im ka ardhur nga Kanadaja n Zvicr pr t m dgjuar dhe nj dit q po i bija nj pianoje elektrike, duke luajtur kngn Cant help falling in love e Elvis Presley, gjyshi m tha se duhet ta vazhdoja patjetr muzikn pasi ishte dika shum e rndsishme pr mua.

  Teksa po performoja kt kng pr her t par pr gjyshin tim, pash q ai ishte me lot dhe tepr i emocionuar. Un isha i vogl dhe po mendoja se si muzika ka kt magji, jam ndjer si superhero. Mu duk shum e fort ajo far ndodhi dhe kshtu q vendosa t mbaj kt emr pasi sht nj episod i jets sime q m ka prekur shum, shton Gjon.

  Gjon momentalisht po shijon suksesin e projektin t tij muzikor Babi, i cili z vendin e par n The Top List, si edhe eksperiencn n The Voice n Franc, ku katr trajneret u kthyen pr t.

  Pr ta njohur m shum Gjon, ai ka rrfyer historin e tij pr Top Awards si dhe ka folur m shum pr projektin Babi.

  TA: Babi sht projekti juaj i par muzikor?

  Gjons Tears: Po, Babi sht projekti im i par muzikor, me tekstin dhe muzikn e s cils jam marr vet un. Kur isha m i vogl, kisha t tjera projekte por nuk i kisha krijuar un por nj kompozitor, dhurat nga gjyshi.

  TA: Pr far flet kjo kng?

  Gjons Tears: Esht nj kng e shkruar gjysm anglisht dhe gjysm shqip. Ajo flet pr nj histori mes babait dhe djalit t tij dhe sht pikrisht djali ai q i drejton kto fjal babait t tij, i cili sht nj prdorues i alkoolit, duke i thn: Pavarsisht se m k br gjith kto t kqija, un ti fal sepse t dua.

  TA: Pse vendost ti dedikonit nj kng babit?

  Gjons Tears: Babi sht rrnja e pems, sht personi m i rndsishm s bashku me mamin. Kjo nuk sht nj histori personale, pra nuk i dedikohet babait tim. Zgjodha t bj kt dedikim pasi doja t trajtoja nj histori ndryshe nga e imja pasi pr mua ishte shum interesante dhe e rndsishme t flisja pr temn e alkoolit dhe familjes.

  TA: Ke qn nj nga konkurrentt e Albanias Got Talents, si e prshkruan at eksperienc?

  Gjons Tears: Pr mua Albanias Got Talents ishte nj eksperienc shum e veant dhe e bukur. M plqeu shum t takoja publikun shqiptar, andej nga sht edhe origjina ime. Edhe pse m plqeu shum, mendoj se isha shum i vogl pr ta jetuar eksperiencn plotsisht sepse tani q jam n The Voice France, e kuptoj se far po m ndodh.

  TA: Momentalisht jeni n The Voice France, si po e prjetoni kt eksperienc?

  Gjons Tears: The Voice France pr mua sht nj eksperienc e re pasi edhe pse kam br televizion kur isha fmij, nuk sht e njjta gj pasi tani e kam nj koncept dhe e di ku do t shkoj dhe se far muzike dua t bj. Muzika q un krijoj, dshiroj t plqehet si n Franc, Zvicr, Shqipri dhe Kosov.

  TA: Q n javn e par t publikimit t kngs, jeni futur n The Top List, duke zn vendin e par, far do t thot kjo pr ju?

  Gjons Tears: M bhet shum qejfi dhe prekem shum pasi kam shum dshir q muzikn tim ta plqejn edhe t tjert.

  TA: E prisje kt sukses t kngs Babi?

  Gjons Tears: Jo, nuk e prisja kt sukses. Un nuk mendoj se jam artist por nj puntor. Punoj muzikn dhe dua ti bj gjrat sa m mir n mnyr q njerzit ta dgjojn, plqejn dhe pse jo, ta votojn.

  TA: Nj mesazh pr t gjith ata q kan votuar kngn n The Top List, Top Awards

  Gjons Tears: Faleminderit shum njerzit q kan votuar pr mua dhe uroj t jetoni t lumtur (qesh) dhe shpresoj q muzika ime tju plqej dhe tju bj t ndiheni mir dhe t qet. M e rndsishme sht q muzika ime t prek njerzit pasi ky sht qllimi im n muzik.


  http://topawards.top-channel.tv/inde...-i-kesaj-jave/

 15. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Christine and The Queens - Christine | Gjon's Tears | The Voice France 2019 | Blind Audition

 16. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears avec Clem Chouteau - "Don't Let the Sun Go Down on Me" - Battle The Voice 2019

 17. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Queen - David Bowie - Under Pressure | Gjon's Tears | The Voice 2019 | KO Audition

 18. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Daniel Balavoine - SOS D'un Terrien En Dtresse | Gjon's Tears | The Voice 2019 | Live Audition

 19. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Elton John - Rocket Man | Gjon's Tears | The Voice 2019 | Live Audition

 20. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  Mika - Relax, Take It Easy | Whitney - Gjon's Tears | The Voice 2019 | Semi-final Audition
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 29-03-2021 m 10:46

 21. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,468

  Pr: Gjons Tears  David Bowie - Life on Mars | Gjon's Tears | The Voice 2019 | Semi-final Audition

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •