Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 53

Tema: Gjons Tears

 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears

  ZVICRA - ESC 2021  Gjon’s Tears - Tout l’univers (Official Video - Eurovision 2021)


  Me shume FAT & SUKSESE GJON !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 29-03-2021 m 11:04

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears

  Kngtari me prejardhje shqiptare prfaqson prsri Zvicrn n Eurovision 2021

  Nga Labinot Nimani - Albanian Post


  Transmetuesi kombtar zviceran-gjerman SRF (Schweizer Radio und Fernsehen) ka zbuluar projektin prfaqsues t Zvicrs n edicionin e sivjetshm t festivalit t kngs, Eurovision 2021.

  Si edhe u lajmrua nj vit m par, shqiptari, Gjon Muharremaj, pr publikun i njohur me emrin artistik Gjon’s Tears, do ta prfaqsoj Zvicrn n “Eurovision 2021”, edicion ky i cili do t mbahet n Roterdam t Holands.

  “Tout l’univers” titullohet knga q kngtari 22-vjear, Gjon’s Tears, do ta kndoj n kt kompeticion t kngs.

  Gjon’s Tears do t performoj n pjesn e dyt t gjysmfinales, me 20 maj t ktij viti.

  Kjo sht hera e dyt q kngtari po e merr prsipr prfaqsimin e shtetit zviceran n garn m t madhe evropiane t muziks.

  N vitin 2020 pr her t par n historin e Zvicrs n “Eurovision”, sht vendosur q shteti t prfaqsohet nga nj kngtar me prejardhje shqiptare, si dhe po at vit pas m shum se 10 vjetsh, shteti zviceran zgjodhi nj kng franceze drejt ksaj gare.

  Por pr shkak t periudhs pandemike me koronavirusi, Eurovison 2020, u anulua dhe kshtu gara nuk u mbajt, e as Gjon nuk pati mundsin t konkurroj duke performuar n skenn gjigande t ktij festivali.

  Vitin e kaluar, muzikanti Gjon’s Tears, me kngn e tij “Rpondez-moi”, u zgjodh si fitues nga nj panel i prbr prej 100 antarve t audiencs dhe nj juri ndrkombtare q prfshiu 20 ekspert t muziks.

  Ndryshe, Gjon Muharremaj sht nj kngtar zviceran me origjin mes Kosovs dhe Shqipris, i lindur m 29 qershor t vitit 1998.

  Gjat adoleshencs s tij, ai mori pjes n shfaqje t ndryshme televizive n Shqipri dhe Franc.

  N vitin 2019, gjat sezonit t tet t “The Voice” n Franc, Gjoni “joshi” katr antart e juris me versionin e tij personal t “Christine” nga Christine dhe The Queens, duke arritur t bhet pjes e gjysmfinales t ksaj gare.

  M pas, ai lvizi artistikisht drejt Zvicrs duke formuar grupin e tij: “Gjon’s tears and the weeping willows ” t prbr nga pes djem; Gjon, Gatan, Martino, Pascal dhe Samuel.

  Gjat vers s vitit 2019, Gjon fal qndrimit t tij n “The Voice”, bashk me grupin e tij u b pjes n disa festivale zvicerane duke prfshir: Le Montreux Jazz festival, Les Georges dhe les Francomanias.


  https://albanianpost.com/kengetari-m...rovision-2021/

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears n Eurovision 2021


  ABC e Pasdites - Bastet e nxjerrin fitues, ja 'uron per Anxhela Peristerin

  Mars 2021
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 10-04-2021 m 09:06

 4. #24
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gjons Tears

  Fuqia e zrit im live bri diferencn- Shqiptari tregon si u przgjodh pr t prfaqsuar Zvicrn n Eurovision dhe zbulon dshirn pr t prezantuar vendin e tij


  Gjons Tears sht kngtari i par shqiptar q do t prfaqsoj Zvicrn n festivalin e madh europian t kngs, Eurovision.

  Emri: gjons-tears1.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 44.8 KB

  22-vjeari Gjon Muharremaj do performoj n Roterdam kngn Tout lUnivers dhe kjo eksperienc pr t sht unike, si edhe do e ndihmoj shum n rrugtimin drejt bots s muziks.

  Jam ndjer shum krenar dhe me fat se sht eveniment shum unik dhe do m japi shum eksperienc n artin tim,- tha i riu n nj intervist pr Telegrafi.com.

  Emri: gjons-tears.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 41.2 KB

  Teksa tregoi arsyen prse ishte pikrisht ai q u przgjodh pr t prfaqsuar Zvricrn n Eurovision 2021, Gjons Tears u shpreh se kishte diferenc t madhe me t tjert n fuqin e zrit dhe bukurin e tems q trajtonte teksti i Rpondez-moi.

  Knga Rpondez-moi sht kompozuar tek nj Writting camp n Cyrih me nj duet zviceran qe quhen Aliose. N at moment q lindi kjo kng q fliste pr origjin, identitet dhe vet pyetje t jets, u binda t provoja t merrja pjes tek konkursi ku ishin 600 kng t regjistruara. Diferenca m e madhe qe kisha me t tjert, m than televizioni i Zvicrs, ishte fuqia e zrit tim live dhe bukuria e tems q trajtonte teksti,- tha kngtari.

  Emri: gjons-tears1.jpg

Shikime: 45

Madhsia: 33.7 KB

  Teksa foli pr prejardhjen shqiptare ai u shpreh: Un jam lindur n Zvicr nga prindr q kan imigruar. Babai im sht nga Suhareka n Kosov dhe mamaja nga Tirana n Shqipri. Jemi nj familje e madhe, kshtu q vija do vit t shikoja kushrinjt e mi dhe familjen e gjer. E kemi pas si tradit n pushimet e vers dhe t dimrit.

  Emri: gjons-tears.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 45.1 KB

  Ndrsa pyetjes nse do t kishte dshir q n t ardhmen ta prfaqsonte Shqiprin ose Kosovn n Eurovision, 22-vjeari iu prgjigj: Pse jo. Me gjith qejf.

  Gjons Tears komentoi edhe kngn Karma t Anxhela Peristerit, q do prfaqsoj kt vit Shqiprin n festivalin e muziks.

  Ai u shpreh se i ka plqyer shum knga dhe se Anxhela Peristeri sht nj artiste me shum talent.

  Emri: gjons-tears2.jpg

Shikime: 45

Madhsia: 23.5 KB

  M ka plqyer shum. Besoj me t vrtet q sht nj kngtare me shum talent dhe kemi folur s bashku disa here,- shtoi Gjon Muharremaj.

  Ndrsa refuzoi t jap detaje nga performanca q do jap n natn e dyt gjysmfinale n skenn e Rotterdam, duke theksuar se: Pr momentin sht shum hert pr t dhn sekrete t performancs time, por shpresoj q do tju plqej dhe i besoj bashkpuntores Sacha Jean-Baptiste pr at.

  Gjons Tears mori fam kur u b pjes e spektaklit Albanians Got Talent, rreth nj dekad m pare, ku i impresionoi t gjith me zrin e tij.

  N kt kompeticion, kngtari arriti deri n finale, ku u rendit n vendin e tret.

  Emri: gjons-tears5.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 48.9 KB

  Panoramaplus

 5. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  sirena_adria (17-04-2021)

 6. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Music First with Gjon's Tears from Switzerland - Eurovision Song Contest 2021


  Me shume FAT & SUKSESE GJON !

 7. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Rrugtimi n Eurovision 2021 - Prezantimi i Kngs

  Mars 2021

 8. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears

  Korrespondentja hollandeze e Wiwibloggs n artikullin e saj pr GJON'S TEARS apo Gjon Muharremaj - Prfaqesues i ZVICRES n ESC 2021 shkruan :

  Gjon’s Tears: 10 facts about Switzerland’s Eurovision 2021 singer

  1. He is Gjon Muharremaj
  2. He has a diverse background
  3. He’s in a band
  4. He was on Albania’s Got Talent
  5. He did Switzerland’s Got Talent
  6. He reached the semi-final on The Voice France
  7. He’s been a Eurovision fan from a young age
  8. He started piano because he wanted a hobby
  9. He’s been linked to two other national finals
  10. He went to number one in Albania

  Shkrimi i plot n linkun n vijim:

  https://wiwibloggs.com/2021/04/20/gj...singer/264451/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 28-04-2021 m 15:15

 9. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears

  Sondazh: Wiwibloggs - “Tout l’univers” by Gjon’s Tears is your favourite non-English song of Eurovision 2021

  https://wiwibloggs.com/2021/04/22/po...n-2021/264295/


  Sondazh: Wiwibloggs - Switzerland’s Gjon’s Tears is your favourite male solo singer of Eurovision 2021

  https://wiwibloggs.com/2021/04/28/po...n-2021/264595/


  Swiss is the favorite at the ESC – Gjon Muharremaj will be even better than Luca Hnni

  https://www.archyde.com/swiss-is-the...an-luca-hanni/

 10. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  ''Fol Shqip'' Show - GJON MUHARREMAJ / GJON'S TEARS

  Mars 2021

 11. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears - Babi (extrait) - Montreux Jazz Festival

  Qershor 2019

 12. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears - Tout L'Univers - First Rehearsal - Switzerland - Eurovision 2021

 13. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Switzerland Press Conference: Gjon's Tears "Tout l'Univers" @ Eurovision 2021

  ( Pas Provs s Par Skenike )

 14. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears - Tout L'Univers - Second Rehearsal - Switzerland - Eurovision 2021

 15. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Switzerland Second Press Conference: Gjon's Tears "Tout l'Univers" @ Eurovision 2021

  ( Pas Provs s Dyt Skenike )

 16. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears n Eurovision 2021

  Behind the scenes of Gjon's Tears first rehearsal - Vlog - Switzerland - Eurovision

  Maj 2021
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-05-2021 m 12:37

 17. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Gjon's Tears "Tout l'univers" (Switzerland) Interview @ Eurovision 2021 SF2 jury show

  Maj 2021

 18. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears

  BRAVO SHQIPE !

  Sa knaqsi t shikosh Gjonin q kndon Kngn Shqipe & Anxheln q kndon Kngn e Gjonit !
  GOOD LUCK ANXHELA & GJON !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 21-05-2021 m 19:51

 19. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears

  GJON je KRENARI ! BRAVO !
  SUKSESE PAFUND !

 20. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Gjon's tears - TJ de la chane suisse RTS1

  SUKSESE PAFUND !

 21. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Gjons Tears  Gjon's tears - TJ de la chane suisse RTS1

  Bonne Chance GJON !

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •