Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 111
 1. #81
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Gayle - Abcdefu (Eliana K.) | Blind Auditions | The Voice Kids Germany 2023

  31 Mars , 2023


  Eliana Kallo ngre n kmb publikun dhe jurin e ‘The Voice” n Gjermani

  Shqiptarja Eliana Kallo po komentohet pr ngjyrat e saj t zrit kumbues, duke pushtuar skenn e “The Voice Kids Germany”.

  sht Eliana Kallo, vajza shqiptare q po bn shum “zhurm” n Gjermani. Madje, ajo po komentohet pr ngjyrat e saj t zrit kumbues, duke pushtuar skenn e “The Voice Kids Germany”, shkruan albinfo.ch.

  Q n paraqitjen e par, n audicionet e fshehta, Eliana goditi fort me kngn Gayle – Abcdefu, kng kjo e vshtir, q n vete do prve zrit, edhe mjeshtri t veant, q t dyja kto vlera i gzon ajo.

  Ishte juria ata q u habitn me performancn e saj, juri kjo e prbr nga 5 persona, emra t njohur t skens muzikore botrore, t cilt pa hezituar shtypn butonin “PO”, duke dhn sinjal plqimi q ta ken n ekipin e tyre, si Lena Meyer-Landrut, Sasha, Max Giesinger dhe dy antart e grupit “Meine Freunde”.


  /Albinfo.ch / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/elia...e-ne-gjermani/

 2. #82
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Lorent Berisha: Stay With Me (Sam Smith) | Liveshows | DSDS 2023


  Lorent Berisha, n prag t debutimit n finalen e madhe “DSDS”

  Lorent Berisha sht shqiptari, i cili pa dyshim se sht nj yll n ngritje e sipr, me nj histori frymzuese t suksesit. Shum t rinj shqiptar n mbar diasporn po tregohen t suksesshm n fusha t ndryshme, por, duket se ajo muzikore po mbizotron fuqishm n tregun botror, aq sa edhe na bjn t ndihemi krenar pr arritjet e tyre dhe q nuk kan hezituar asnjher t tregojn prejardhjen e tyre shqiptare, shkruan albinfo.ch.

  E njri prej tyre sht sigurisht edhe Lorent Berisha, kngtar n Zvicr, me krijimtari t pasur muzikore, e cila jo vetm q po z vendin e tij n kt industri, por edhe po vlersohet si person i dashur, pozitiv dhe me stil unik nga shoqrin gjermane dhe ajo zvicerane.

  Debutimi i tij sht n hapa t sigurt, n “rrymn” e veant zhanrore.

  19-vjeari nga Kosova m 15 prill ai do t jet nj nga katr pjesmarrsit q do t luftojn pr kurorn e talent show-t.

  N emisionin e dyt live t formatit t casting RTL “Deutschland sucht den Superstar”, 19-vjeari mundi t bind jurin me nj version t hitit “Stay With Me” nga Sam Smith (30) – motoja e shfaqjes ishte “Chartbreaker”. I riu nga katr finalistt e mbetur u gzua pa mas pas suksesit: “Jam shum i lehtsuar sepse e doja shum kt hap. Tani jam edhe m afr ndrrs sime pr t’u br nj superstar, sht e mrekullueshme!”

  Ajo far e bn t veant Lorentin, sipas juris, sht ngjyra e zrit t tij dhe karakteristika origjinale e kndimit n stilin e tij.

  Ai sht duke u prgatitur nj interpretim t vshtir pr finalen e madhe, ku gjithka do t mbetet si befasi e kndimit t tij n natn finale.


  /Albinfo.ch / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/lore...he-dsds-video/

 3. #83
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Lorent Berisha: Complicated (Lorent Berisha) | Liveshows | DSDS 2023

  April 17, 2023.

 4. #84
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Lorent Berisha: Lay Me Down (Sam Smith) | Liveshows | DSDS 2023

  April 17, 2023.

 5. #85
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Lorent Berisha: Red (Daniel Merriweather) | Liveshows | DSDS 2023

  April 17, 2023.

 6. #86
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Tate McRae - She's All I Wanna Be (Eliana K.) | The Voice Kids 2023

 7. #87
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Sihana Haxhnikaj — Nothing Breaks Like A Heart - The Voice Australia 2023 Blind Audition

 8. #88
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Shqiptarja konkuron n “The Voice Australia”, Rita Ora i flet shqip: Zemr si je?

  Vijojn sukseset e shqiptarve npr bot. Sihana Haxhnikaj sht shqiptarja nga Kosova q performoi kt her n audicionin e ‘The Voice Australia’.

  16-vjearja garoi me kngn ‘Nothing Breaks Like a Heart’ t Miley Cyrus. Ajo trhoqi vmendjen e t gjith publikut, i cili e duartrokiti pafund. Mirpo, kur bhet fjal pr jurin, ajo q e shtypi butonin kalues ishte pikrisht kngtarja shqiptare me fam ndrkombtare, Rita Ora.

  Madje, n momentin q Rita msohen se Sihana ishte me origjin nga Kosova, reagon n mnyr epike. Ajo e prshndeti n gjuhn shqipe, duke i thn: “Zemr si je?”. M pas u shpreh shum e lumtur q Sihana ishte pjes e grupit t saj tashm.


  Gazeta Blic

  https://gazetablic.com/shqiptarja-ko...p-zemer-si-je/

 9. #89
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Sihana flet pr arritjen te Rita Ora
  “Vodhi” zemrn e Rita Ors n “The Voice”, shqiptarja rrfen emocionet

  Artistja shqiptare me fam botrore, Rita Ora karriers s saj t suksesshme prej kohsh i ka shtuar edhe angazhimin si antare e juris n “The Voice Australia”.

  Rita mes antarve t tjera ka pr detyr q t przgjedh talentt e Australis, por nj befasi e papritur pr t ndodhi n episodin e radhs t spektaklit t muziks.

  Nj prej konkurrentet pjesmarrse qlloi t ishte me prejardhje nga Kosova, nj fakt q e lumturoi pafund kngtaren.

  Pas performancs, Rita me t kuptuar se Sihana Haxhnikaj kishte prejardhje shqiptare foli shqip me t.

  Sihana ka lindur n Sydney, pasi prindrit e saj emigruan n Australi gjat lufts s fundit n Kosov.

  Atje ajo tani po ndjek ndrrn e saj m ta madhe q t bhet nj kngtare profesionale.

  16-vjeara u przgjodh nga Rita n ekipin e saj, pr t vazhduar rrugn drejt finales s madhe

  N nj intervist pr Klan Kosova ajo foli pr t gjitha emocionet e prjetuar at mbrmje dhe ndrrn e realizuar q t punonte me Ritn.

  “Kur u bra ekipi i Rits dhe kur ajo e ka kthyer karrigen jam br shum e lumtur dhe e entuziazmuar, gjithmon e kam dashur Ritn q kur kam qen e vogl, e lumtur q jemi dy shqiptare dhe do t mund t punojm bashk.

  Kur m ka pyetur pr mbiemr kam filluar t qesh se mbiemri im nuk sht nj mbiemr q e ka do kush, se sht i rrall kur e thash prsri ajo u shokua se ajo e kuptoi se ishte mbiemr shqiptar dhe kjo m lumturoi”, tha konkurrentja shqiptare e “The Voice Australia”.


  / albeu '/ Express

  https://www.gazetaexpress.com/vodhi-...fen-emocionet/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-08-2023 m 08:04

 10. #90
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  THE CALLBACKS: Elsa Marilyn x Gezel Bardossi x Sihana Haxhnikaj | The Voice Australia 12

 11. #91
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Louisa Hoxha - Love on the Brain av Rihanna (audition 2023) | Idol Sverige | TV4 & TV4 Play


  Kngtarja shqiptare, e cila jeton n Suedi, mahnit jurin me zrin e saj.

  Louisa Hoxha sht n prag t karriers dhe po ndjek rrugn e yjeve muzikore t Pop Star me renome botrore, shkruan albinfo.ch.

  Ajo bri shum zhurm n Suedi. Madje, u komentua pr ngjyrat e saj t zrit kumbues dhe me pjekuri profesionale.

  Q n paraqitjen e par, n audicionet e para t kualifikimit, Louisa goditi fort me kngn Love on the Brain nga Rihanna pr jurin e Idol 2023.

  Kng kjo e vshtir, q n vete do prve zrit, edhe mjeshtri t veant, q t dyja kto vlera i gzon ajo.


  /Albinfo.ch

  https://www.albinfo.ch/kengetarja-sh...e-zerin-e-saj/

 12. #92
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Doni Jusufi sjunger egenskriven lt fr Idoljuryn (audition 2023) | Idol Sverige | TV4 & TV4 Play

  Gusht 2023

 13. #93
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Noizy x Loredana - Heart Attack (Erda Havolli) | Blinds | The Voice Rap by CUPRA


  Erda Havolli kalon sfidn e par n ‘The Voice Rap’ n Gjermani, zgjedh Dardanin trajner

  “The Voice Rap” sht spektakli i par i dedikuar ekskluzivisht zhanrit t repit dhe po zhvillohet n Gjermani.

  Pr sezonin e par, “The Voice of Germany” vendosi t sillte Kool Savas dhe kngtarin kosovar Dardan si trajner. Duke filluar nga java e shkuar – do t enjte gjat javve n vijim – t dy artistt do t konkurrojn pr talentet e rinj prkats.

  E n natn e par n sken u ngjit nj shqiptare e quajtur Erda Havolli. Vetm 19 vje, ajo performoi para gjermanve kngn “Heart Attack” t Loredans dhe Noizyt. Erda ka mundur t bind dy juristt e njohur t cilt u kthyen n t njjtn koh.

  N fund ajo zgjodhi Dardanin, q po ashtu sht shqiptar.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/erda...danin-trajner/

 14. #94
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Louisa Hoxha - Ain’t No Sunshine av Bill Withers (solosng 2023) | Idol Sverige | TV4 & TV4 Play

  Shtator 2023

 15. #95
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Louisa Hoxha sjunger It’s a Man’s Man’s World av James Brown i Ido… | Idol Sverige | TV4 & TV4 Play

  Tetor 2023

 16. #96
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  TOP 5 BEST Auditions For Idol Sweden 2023 | Idols Global

 17. #97
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Like That Louisa Hoxha

 18. #98
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Louisa Hoxha sjunger Where Have You Been av Rihanna i Idol 2023 | Idol Sverige | TV4 & TV4 Play

  Tetor 2023

 19. #99
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Louisa Hoxha sjunger Torn av Lisa Ajax i Idol 2023 | Idol Sverige | TV4 & TV4 Play

  Tetor 2023

 20. #100
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,180

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot


Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •