Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 77 prej 77
 1. #61
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Royals – Argjenda Aliu vs. Elsa Koivisto | Kaksintaistelu | The Voice of Finland

  Mars 2022

 2. #62
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Dancing on My Own – Argjenda Aliu | Knockout | The Voice of Finland

  3 Prill, 2022

 3. #63
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  AC/DC - Highway To Hell (Nina C.) | Blind Auditions | The Voice Kids Germany 2022

  25 Mars , 2022


  https://shqiptarja.com/lajm/12vjecar...-kids?s=vipcat

  12-vjearja shqiptare shkund skenn dhe ngre publikun gjerman n kmb, fiton nj vend n The Voice Kids

 4. #64
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  The Black Eyed Peas - Where Is The Love (Maurice vs. Benjamin N. vs. Nina C.) | Battles | TVK 2022

  The Voice Kids Germany 2022 - 22 Prill, 2022.

 5. #65
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  George Michael - Careless Whisper (Leonardo Kryeziu) | Blinds | The Voice of Germany 2022

  8 Shtator, 2022


  https://www.gazetaexpress.com/shqipt...ne-eurovizion/

  Shqiptari l pa fjal jurin e “The Voice of Germany: Dua t prfaqsoj Kosovn n Eurovizion

 6. #66
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Silk Sonic - Leave The Door Open (Bruno vs. Leonardo) | Battles | The Voice of Germany 2022

  21 Shtator, 2022

 7. #67
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Olivia Rodrigo - Traitor (Leona Shijaku) | Blinds | The Voice of Germany 2022

  26 Gusht, 2022

 8. #68
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (Maite vs. Jassy vs. Leona) | Battles | The Voice of Germany 2022

  30 Shtator, 2022

 9. #69
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Nensi Vllazria - "No Time to Die" | The Voice of Greece

  Nntor 2022


  Nensi Vllazria, sht 20 vjearja shqiptare, q jeton n Selanik, e cila s fundmi ka terhequr vmendjen e mediave greke me paraqitjen e saj n audicionet Blind, n The Voice of Greece.

  Me performancn e saj, ajo habiti jurine sidomos dy prej trajnereve t ktij spektakli, kngtart mjaft te njohur grek, Sakis Rouvas dhe Konstantinos Argyros. Ata kthyen karriget dhe menjher filloi kaosi!

  T dy kngtart donin me patjetr Nensin n skuadrn e tyre, aq sa ata u futn e dhe n nje gar mes njri- tjetrit kush e kush t marr shqiptaren me origjine korare.

  Por cilin zgjodhi si prfundim Nensi? E zbulojme n Ftes n 5!

  Top Channel Albania  https://www.youtube.com/watch?v=eDItn8U0MjY

  https://www.youtube.com/watch?v=sj1Y86ncvi8
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 01-12-2022 m 23:37

 10. #70
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Julio Imeri Stay With Me | The Voice of Greece

  December 11, 2022

 11. #71
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  BRAVO & SUKSESE !  Aurela Gace - Fati Yne Shprese Dhe Marrezi (Cover by Julio)

 12. #72
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Ktheu katr karriget e juris, kush sht kngtari shqiptar q mahniti antart e “The Voice” n Greqi

  Xhuljo Imeri sht shqiptari q ka mahnitur jurin e “The Voice of Greece” me zrin e tij.

  Shqiptari me kngn “Stay With me” ka habitur jurin greke, duke br ata t katr antart q t kthenin karriget. Imeri nga Gjirokastra tha se koht e fundit jetonte n Greqi, me t dashurn greke Dhimitra, ndrsa gjuhn greke e fliste pak.

  Ai zgjodhi skuadrn e Elena Paparizou pr t vazhduar garn n “The Voice of Greece”. Vet i riu ka br edhe nj postim t gjat n shqip ku shkruan se kishte shum emocione teksa po ngjitej n sken.


  Postimi i plot nga Imeri:

  Ishte dite e gjate shume.

  Emocione te forta.

  Mendime shume.

  “A do ja dal? A jam mjaftueshem i mire”

  Para se te shkoja ne ate skene, kisha ankth, isha nervoz, i gezuar dhe ne te njejten kohe i frikesuar.

  Nje skene e madhe, audience me shume njerez para meje dhe kater njerez me karrike te kthyera kundrejt meje.

  Artista qe kane bere histori.

  Dhe ashtu sic isha ne keto mendime, pasi ngjita shkallet per te shkuar ne ate skene, i thashe vetes sime qe do bej ate qe di te bej me mire; te kendoj para njerezve, te jap shpirtin, te bej njerezit te ndjejne dicka.

  Ata jane aty per mua, dhe juristet jane ate per mua gjithashtu. Te me degjojne mua, duhet t’i bej te ndjejne dicka…

  Dhe ate bera! Edhe pse jo perfekte, kendoi zemra dhe shpirti!

  Jam shume falenderues qe te gjithe u kthyen, me dhane nje shans per te shkuar me tutje. Te kendoj ne nje skene te madhe, ne TV para shume njerezve.

  Kur po kendoja u ndjeva nervoz por u ndjeva si ne shtepine time. U mundova te jem i fokusuar por edhe ta shijoja te gjithe performancen.

  Kam shume gjera per te thene persa i perket atyre 90 sekondave qe isha ne ate skene. Teme tjeter per nje video tjeter ne ditet ne vijim ndoshta.

  Dhe keshtu nis rrugetimi im ne The Voice of Greece!

  Dhe kujt ja mirrte mendja qe une do mirrja pjese ne nje sho te tille por ja ku jam! Jeta te surprizon nanjehere


  Newsbomb.al

  https://newsbomb.al/video-ktheu-kate...oice-ne-greqi/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 15-12-2022 m 09:08

 13. #73
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  DSDS 2020 | Donika Hoxha mit "Let Me Blow Ya Mind" & "Lovely"

  Janar 2020

 14. #74
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  DSDS 2020 | Lorna Hysa mit "Crazy" von Gnarls Barkley

  Shkurt 2020

 15. #75
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Lorna Hysa & Lydia Kelovitz mit "Fighter" von Christina Aguilera | DSDS 2020

  Shkurt 2020

 16. #76
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Citim Postuar m par nga sirena_adria Lexo Postimin


  Julio Imeri – Stay With Me | The Voice of Greece

  December 11, 2022

  https://www.youtube.com/watch?v=t4XdOPA3YI4

  Artisti q kndon n Athin, Julio Imeri tregon pr karriern e tij dhe suksesin n Greqi!

  Janar 2023

 17. #77
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Julio Imeri - Sorry seems to be the hardest world / The Voice of Greece Knockouts


  Julio passed the Knockouts.

  https://www.youtube.com/watch?v=87-ozA1Au7Q
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 04-02-2023 m 10:48

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •