Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 111
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë



    Kampione aktuale Suksesi , GALA ALIAJ - Fituese e " The Voice Kids Belgium " , Edicioni I Pestë. BRAVO & SUKSESE !

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    Rejhan Bellani, shqiptari që mahniti Jurinë në Talang të Suedisë me zërin e tij




    Rejhan Bellani është 14 vjeç lindur dhe rritur në Suedi. Ai vjen nga një familje me dy kultura babain nga Kosova dhe mamin nga Bosnja. Ai tregon se pasioni i tijë është të merret me muzikë dhë të arrijë sa më lart.

    Ai ka marrë pjese në Talang të Stocholmit në Suedi dhe ka mahnitur jurinë suedeze më zërin dhe vokalin muzikor. Ai thekson se muziken e kam pasion dhe nuk kam shkuar në shkollë të muzikës.(kam kënduar në dush dhe për familjarët e mi)

    Dëshira e tijë më e madhe ështe të arrijë në finale. Ai adhuron këngëtarin Majkell Xhekson. Ai ndihet krenar për vëndlindjen e babit të tijë Kosoven dhe do ti tregojë botës se Kosova është shtet i ri dhe i vogel por ka shumë talente ndërkombëtar.


    https://perqasje.com/2021/01/rejhan-...e-zerin-e-tij/

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    Marselino Sherifi , 26-vjeçari shqiptar lë pa fjalë jurinë e "The Voice of Greece"



    Shqiptari nga Tirana, Marselino Sherifi ka mahnitur jurinë e “The Voice of Greece” me zërin e tij.

    Marselino Sherifi është prezantuar në konkursin e talenteve si këngëtarë dhe instrumentist dhe ja ka dalë të jetë pjesë e gjysmë finales, e cila do të jetë të premten më 5 shkurt.

    Në prezantimin e parë mahniti jurinë me zërin dhe performancën në fizarmonikë, duke tërhequr vëmendjen e emrave të njohur si Elena Paparizou dhe Sakis Rouvas që ndoqën me vëmendje interpretimin në fizarmonikë dhe zërin melodioz. Marselino Sherifi përzgjodhi trajneren Eleni Zouganeli, e cila nuk e fshehu entuziamin e saj për këngëtarin shqiptar.

    “Faleminderit shumë të gjithë për mbështetjen tuaj. Mesazhet e shumta që më keni çuar më kanë prekur vërtet. Falë jush arrita të jem në gjysmë finale. Tani të shohim çdo të ndodh të premten”, shkruan Marselino në rrjetet sociale. / KultPlus.com


    https://www.kultplus.com/muzika/26-v...-greece-video/
    Ndryshuar për herë të fundit nga sirena_adria : 02-02-2021 më 12:09

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë



    Battles - "The Voice of Greece" , Sezoni 7.

    Janar 2021

  5. #45
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    Eshte kenaqesi e jashtezakonshme, te degjosh e shikosh keta femije te vegjel shqiptare, te lindur e rritur ne Perendim, te shpalosin talentin dhe potencialin e tyre ne nje moshe kaq te re. Faleminderit sirena_adria qe i ke sjelle ne kete teme. Gezohem qe keta talente kane mundesi te zbulohen e tu hapen mundesi per te ndjekur kete pasion te tyre gjithe jeten. Pasuria me e madhe kombetare e shqiptareve jane keta femije te cilet sot na nderojne e perfaqesojne denjesisht ne skenat me te medha artistike te botes.

    Te gjithe ishin te mrekullueshem, por zeri i Rrezarta Bojaxhiut ishte magjepes!

    Suksese te metejshme!

    Bravo!
    Albo

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    sirena_adria (03-02-2021)

  7. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    Eshte kënaqësi Albo t'i përcjellësh Sukseset e tyre & njëherazi të shkruash diçka më shumë për ta ! Nje vlerësim, respekt, mirënjohje e inkurajim !

    Ka kaq shumë talente në Shqiperi, Kosovë, Troje shqiptare & Diasporë ! Sa më shumë të tillë zbulohen e lulëzojnë, aq më bukur do jetë për Shqipërinë & Shqiptarinë !

    Bravo & Suksese të Gjithëve !

    Jemi Një Komb i vogel në numër, por I Madh në Talente !
    Ndryshuar për herë të fundit nga sirena_adria : 08-02-2021 më 16:51

  8. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë



    Sefedin Xhemaj - Talenti shqiptar nga Austria shkëlqen në “The Voice Kids of Germany”


    Talenti i ri shqiptar Sefedin Xhemaj që jeton në Austri ka marrë pjesë në programin e mirënjohur “The Voice Kids of Germany 2021”.

    Ai ka shkëlqyer në audicionin e radhës për talentet e reja dhe shprehet shumë i gëzuar me interpretimin e tij.

    Sefedini është vlerësuar maksimalisht nga anëtarët e jurisë dhe ka bërë krenar të gjithë bashkëkombësit me paraqitjen e tij. Artisti i ri tregon për eksperiencën, emocionet dhe planet për të ardhmen e tij artistike.

    “Para se të ngjitesha në skenë isha shumë i lumtur dhe kur ngjitem përqendrohem dhe mundohem të bëj maksimumin. Zgjodha Stefani Clob, sepse është një këngëtare shumë e fortë dhe gjithmonë e kam pas ëndërr të këndoi një këngë me të. Para se të shkoja në “The Voice” e kisha paramenduar se cilin trajner do zgjidhja.”

    I pyetur nga moderator në “RTV Dukagjini”, nëse e mendon fitoren Sefidini shprehet: “Normal që idealja do ishte të fitoi. Unë nuk e kam besuar se do arrij deri këtu, për më tepër shpresoj të arrij më shumë.”

    Gjithçka nisi si një lojë në shtëpi, por tashmë Sefedini po shkëlqen vërtetë në “The Voice”: “Kam nisur të këndoi kur kam qenë 6 vjeç me kushërirat e mia, madje improvizonim “The Voice” në shtëpi. Një mësues i imi në shkollë, më dëgjoi duke kënduar dhe më pyeti nëse doja të këndoja në një festival në shkollë dhe aty ka qenë eksperienca e ime e parë në skenë para 2 vitesh. Më pas nga ai moment kam marrë mësime në muzikë”.

    Dua Lipa dhe Ava Max janë këngëtaret shqiptare që e inspirojnë dhe tregon se kur lëvizin me makinë me familjen dëgjojnë më shumë muzikë shqip”. / Diaspora Shqiptare / KultPlus.com


    https://www.kultplus.com/muzika/tale...germany-video/

  9. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    Citim Postuar më parë nga sirena_adria Lexo Postimin
    Rejhan Bellani, shqiptari që mahniti Jurinë në Talang të Suedisë me zërin e tij

    https://www.youtube.com/watch?v=CzDXpzaJUFI


    Rejhan Bellani është 14 vjeç lindur dhe rritur në Suedi. Ai vjen nga një familje me dy kultura babain nga Kosova dhe mamin nga Bosnja. Ai tregon se pasioni i tijë është të merret me muzikë dhë të arrijë sa më lart.

    Ai ka marrë pjese në Talang të Stocholmit në Suedi dhe ka mahnitur jurinë suedeze më zërin dhe vokalin muzikor. Ai thekson se muziken e kam pasion dhe nuk kam shkuar në shkollë të muzikës.(kam kënduar në dush dhe për familjarët e mi)

    Dëshira e tijë më e madhe ështe të arrijë në finale. Ai adhuron këngëtarin Majkell Xhekson. Ai ndihet krenar për vëndlindjen e babit të tijë Kosoven dhe do ti tregojë botës se Kosova është shtet i ri dhe i vogel por ka shumë talente ndërkombëtar.


    https://perqasje.com/2021/01/rejhan-...e-zerin-e-tij/



    REJHAN - Talang 2021 Semifinal
    Ndryshuar për herë të fundit nga sirena_adria : 27-05-2021 më 19:14

  10. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    REJHAN - Talang 2021 FINALE




    BRAVO REJHAN ! ME SUKSESE në Skena Ndërkombëtare në të Ardhmen !

  11. #50
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    Sa Lart do ngjiten & Sa Me Fat do jenë TALENTET Tona Shqiptare ....... koha do ta tregojë !

    Zemra bëhet Mal për çdo Arritje & Sukses Tuajin!


    FORCA & SUKSESE PAFUND PAÇI Gjithmonë !
    Ndryshuar për herë të fundit nga sirena_adria : 30-05-2021 më 11:59

  12. #51
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë



    TUSSE - Talang 2018

    Gjysëm Finalist.
    Ndryshuar për herë të fundit nga sirena_adria : 30-05-2021 më 11:48

  13. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë



    TUSSE - Swedish Idol 2019

    Winner.
    Ndryshuar për herë të fundit nga sirena_adria : 30-05-2021 më 11:52

  14. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë



    Tusse - Voices - LIVE - Sweden - Grand Final - Eurovision 2021

  15. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    BJORN - The Voice Kids Germany 2020




    Eagles - Hotel California (Bjorn) | The Voice Kids 2020 | Blind Auditions

  16. #55
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    Vizioni i pasdites - 14 vjecari shqiptar qe habiti jurine e “The voice kids”ne Gjermani

    https://www.youtube.com/watch?v=i_avDJpPTH8


    Bjorn Shabanaga - “The voice Kids” në Gjermani

    Vizioni i Pasdites - Qershor 2021
    Ndryshuar për herë të fundit nga sirena_adria : 12-08-2021 më 09:27

  17. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë

    BJORN - The Voice Kids Germany 2020




    Guns N' Roses - Sweet Child O'Mine (Marc/Lilyana/Bjorn) | The Voice Kids 2020 | Battles

  18. #57
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë




    Audicionet e fshehura - ENRIKA DERZA - The Voice of Albania - Sezoni 1
    Ndryshuar për herë të fundit nga sirena_adria : 20-08-2021 më 17:11

  19. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë




    ENRIKA DERZA - Listen - Blind Audition - The Voice of Switzerland 2014

  20. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë




    Enrika Derza vs. Moo Malika - Wrecking Ball - Battle - The Voice of Switzerland 2014

  21. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Talente Shqiptarë në Konkurse Televizive nëpër Botë




    The Voice | BEST BEYONCÉ Blind Auditions from around the world

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •