Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Kampione aktuale Suksesi , GALA ALIAJ - Fituese e " The Voice Kids Belgium " , Edicioni I Pest. BRAVO & SUKSESE !

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Rejhan Bellani, shqiptari q mahniti Jurin n Talang t Suedis me zrin e tij
  Rejhan Bellani sht 14 vje lindur dhe rritur n Suedi. Ai vjen nga nj familje me dy kultura babain nga Kosova dhe mamin nga Bosnja. Ai tregon se pasioni i tij sht t merret me muzik dh t arrij sa m lart.

  Ai ka marr pjese n Talang t Stocholmit n Suedi dhe ka mahnitur jurin suedeze m zrin dhe vokalin muzikor. Ai thekson se muziken e kam pasion dhe nuk kam shkuar n shkoll t muziks.(kam knduar n dush dhe pr familjart e mi)

  Dshira e tij m e madhe shte t arrij n finale. Ai adhuron kngtarin Majkell Xhekson. Ai ndihet krenar pr vndlindjen e babit t tij Kosoven dhe do ti tregoj bots se Kosova sht shtet i ri dhe i vogel por ka shum talente ndrkombtar.


  https://perqasje.com/2021/01/rejhan-...e-zerin-e-tij/

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Marselino Sherifi , 26-vjeari shqiptar l pa fjal jurin e "The Voice of Greece"  Shqiptari nga Tirana, Marselino Sherifi ka mahnitur jurin e “The Voice of Greece” me zrin e tij.

  Marselino Sherifi sht prezantuar n konkursin e talenteve si kngtar dhe instrumentist dhe ja ka dal t jet pjes e gjysm finales, e cila do t jet t premten m 5 shkurt.

  N prezantimin e par mahniti jurin me zrin dhe performancn n fizarmonik, duke trhequr vmendjen e emrave t njohur si Elena Paparizou dhe Sakis Rouvas q ndoqn me vmendje interpretimin n fizarmonik dhe zrin melodioz. Marselino Sherifi przgjodhi trajneren Eleni Zouganeli, e cila nuk e fshehu entuziamin e saj pr kngtarin shqiptar.

  “Faleminderit shum t gjith pr mbshtetjen tuaj. Mesazhet e shumta q m keni uar m kan prekur vrtet. Fal jush arrita t jem n gjysm finale. Tani t shohim do t ndodh t premten”, shkruan Marselino n rrjetet sociale. / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/26-v...-greece-video/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 02-02-2021 m 12:09

 4. #44
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Battles - "The Voice of Greece" , Sezoni 7.

  Janar 2021

 5. #45
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Eshte kenaqesi e jashtezakonshme, te degjosh e shikosh keta femije te vegjel shqiptare, te lindur e rritur ne Perendim, te shpalosin talentin dhe potencialin e tyre ne nje moshe kaq te re. Faleminderit sirena_adria qe i ke sjelle ne kete teme. Gezohem qe keta talente kane mundesi te zbulohen e tu hapen mundesi per te ndjekur kete pasion te tyre gjithe jeten. Pasuria me e madhe kombetare e shqiptareve jane keta femije te cilet sot na nderojne e perfaqesojne denjesisht ne skenat me te medha artistike te botes.

  Te gjithe ishin te mrekullueshem, por zeri i Rrezarta Bojaxhiut ishte magjepes!

  Suksese te metejshme!

  Bravo!
  Albo

 6. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  sirena_adria (03-02-2021)

 7. #46
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Eshte knaqsi Albo t'i prcjellsh Sukseset e tyre & njherazi t shkruash dika m shum pr ta ! Nje vlersim, respekt, mirnjohje e inkurajim !

  Ka kaq shum talente n Shqiperi, Kosov, Troje shqiptare & Diaspor ! Sa m shum t till zbulohen e lulzojn, aq m bukur do jet pr Shqiprin & Shqiptarin !

  Bravo & Suksese t Gjithve !

  Jemi Nj Komb i vogel n numr, por I Madh n Talente !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 08-02-2021 m 16:51

 8. #47
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Sefedin Xhemaj - Talenti shqiptar nga Austria shklqen n The Voice Kids of Germany


  Talenti i ri shqiptar Sefedin Xhemaj q jeton n Austri ka marr pjes n programin e mirnjohur The Voice Kids of Germany 2021.

  Ai ka shklqyer n audicionin e radhs pr talentet e reja dhe shprehet shum i gzuar me interpretimin e tij.

  Sefedini sht vlersuar maksimalisht nga antart e juris dhe ka br krenar t gjith bashkkombsit me paraqitjen e tij. Artisti i ri tregon pr eksperiencn, emocionet dhe planet pr t ardhmen e tij artistike.

  Para se t ngjitesha n sken isha shum i lumtur dhe kur ngjitem prqendrohem dhe mundohem t bj maksimumin. Zgjodha Stefani Clob, sepse sht nj kngtare shum e fort dhe gjithmon e kam pas ndrr t kndoi nj kng me t. Para se t shkoja n The Voice e kisha paramenduar se cilin trajner do zgjidhja.

  I pyetur nga moderator n RTV Dukagjini, nse e mendon fitoren Sefidini shprehet: Normal q idealja do ishte t fitoi. Un nuk e kam besuar se do arrij deri ktu, pr m tepr shpresoj t arrij m shum.

  Gjithka nisi si nj loj n shtpi, por tashm Sefedini po shklqen vrtet n The Voice: Kam nisur t kndoi kur kam qen 6 vje me kushrirat e mia, madje improvizonim The Voice n shtpi. Nj msues i imi n shkoll, m dgjoi duke knduar dhe m pyeti nse doja t kndoja n nj festival n shkoll dhe aty ka qen eksperienca e ime e par n sken para 2 vitesh. M pas nga ai moment kam marr msime n muzik.

  Dua Lipa dhe Ava Max jan kngtaret shqiptare q e inspirojn dhe tregon se kur lvizin me makin me familjen dgjojn m shum muzik shqip. / Diaspora Shqiptare / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/tale...germany-video/

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •