Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 47
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 06-04-2020 m 21:43

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Drilona Musa - Dance Monkey I Final I The Voice of Switzerland 2020
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 06-04-2020 m 21:44

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  BRAVO & Suksese t mtejshme LORENA & DRILONA !

  Krenari q trajnerja ANNA ROSSINELLI shkon n Finale me 2 ika t talentuara kosovare !

  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Voice_of_Switzerland


  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 09-04-2020 m 20:30

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Bravo & Suksese Reza !
  Rrezarta Bojaxhiu mahnit jurin e ‘The Voice Kids’ n Gjermani

  Rrezarta Bojaxhiu sht pjes e gars “The Voice Kids” n Gjermani, ajo ka performuar me kngn “Who wants to live forever”, nga Queen. Rrezarta njihet gjithashtu pr performancn e saj n “X-Factor” n Island dhe kngn n gjuhn shqipe t titulluar “Nna”, transmeton KultPlus.

  sht mbajtur episodi 7 i sezonit t ri “The Voice Kids” Gjermania, i ndjekur nga miliona shikues gjerman (Gjermani, Austri, Zvicr, Belgjik dhe BE). N “Betejn e gjigantve” u kualifikua Rrezarta Bojaxhiu, e cila n Gjermani njihet si Reza. Ajo sht me origjin shqiptare nga Kosova, nga Pllava, Opoja e Dragashit.

  Trajnert e televizionit kombtar gjerman “Sat 1” ishin n krkim t talenteve t rinj, m t mir t Gjermanis pr kt vit. Kandidatt kngtar ishin trajnuar nga artist t njohur t muziks gjermane. Kt vit pjes e edicionit jan trajnert e mirnjohur: Lena Meyer-Landrut, Sasha, Max Giesinger dhe dy antart e grupit “Meine Freunde”.

  Trajnerja Lena Meyer-Landrut dje n betej i drgoi tre talentet e saj m t fort, q ishin: Vladi, Reza (Rrezarta Bojaxhiu) dhe Luca. Talentet u sfiduan duke performuar me kngn “Who wants to live forever” t Queen.

  Reza (Rrezarta Bojaxhiu), Vladi dhe Luca ishin t tre kandidatt m t fort pr finalen e “The Voice Kids” 2020. Trajnerja Lena nuk e humbi rastin q kandidatt e saj t garojn kundr njri-tjetrit n “Battle der Giganten”

  Po ashtu przgjedhja e kngs s trajners Lena ishte mbretrore. Duke synuar q Reza (Rrezarta Bojaxhiu), Vladi dhe Luca t shkonin n betej me kngn “Who wants to live forever” t Queen.

  Luca, i cili n shfaqjen e tij performoi me kngn e Freddie Mercury-t, natyrshm luajti n kartat e przgjedhjes s kngs nga trajnerja Lena. Por, rivalt e tij, Reza (Rrezarta Bojaxhiu) dhe Vladi, gjithashtu dukeshin se do t rrmbenin titullin e “Queen”.

  Kjo ishte vrtet madhshtore! Vshtir se dikush e vrejti se n sken ishin tre fmij. T rriturit nuk mund ta kishin knduar m mir. Pr t tre talentet publiku u ngrit n kmb dhe bri nj ovacion t madh.

  Trajnerja Lena pa dyshim se e kishte shum t vshtir t przgjidhte fitues njrin talent. N fund, ajo vendosi pr Reza (Rrezarta Bojaxhiun), e cila n shfaqjen e saj entuziazmoi me nj “Opera-Arie” dhe demonstroi shkathtsit. Ajo u kualifikua n garn e mtutjeshme kombtare t Gjermanis.

  Tashm sht n prag t karriers s saj si yll muzike “Pop Star”, duke ndjekur sigurt hapat yjeve shqiptare me renome botrore sikurse Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha, etj. / albinfo/ KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/rrez...jermani-video/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 09-04-2020 m 20:37

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Lena Meyer-Landrut , WINNER - ESC 2010

  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 10-04-2020 m 18:43

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Lena Meyer-Landrut , Germany - ESC 2011 .


 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Nora Arvena-Daci, ylli tjetr shqiptar n ngritje

  Tash 10 vjet muzika sht pjes e pandashme e saj.

  E rritur n nj familje ku t gjith e kan nj pasion q lidhet me muzik, Nora Arvena-Daci gjeti prkrahje pr ta realizuar ndrrn e saj.

  N audicionet e fshehta t “The Voice Kids” n Gjermani, ajo i bindi katr antart e juris q t’i ofrojn vend n ekip, raporton “Express” i KTV-s.

  Arvena-Daci ndan emocionet e saj dhe flet pr dashurin q ka pr skenn.

  Arvena-Daci, e cila pasion ka edhe pr aktrimin, synon t prek majat e suksesit ndrkombtar.

  Nora Arvenca-Daci sht me prejardhje nga Peja, ndrsa familja e saj prej vitesh jeton n Zvicr.


  https://www.koha.net/showbiz/217625/...ar-ne-ngritje/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 16-05-2020 m 22:30

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Etta James - I'd Rather Go Blind (Nora Arvena) | The Voice Kids 2020 | Blind Auditions

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Learta nga Gjilani - The Voice Kids 2020 Battle Germany
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-05-2020 m 19:31

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Nora Arvena Daci | The Voice Kids 2020 Battle Germany

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Rrezarta Bojaxhiu | The Voice Kids 2020 Battle Germany
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-05-2020 m 21:08

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Bjondi Berisha | The Voice Kids 2020 Battle Germany
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-05-2020 m 21:09

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Nora Arvena / Timur / Lisa-Marie / Marc / Jason | Sing-Offs Team Sasha | The Voice Kids 2020 Germany


  Team Sasha ( Sascha Rntgen )
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-05-2020 m 21:48

 14. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Suzan / Bjondi / Liana / Rrezarta / Nikolas || Sing-Offs Team Lena || The Voice Kids 2020 (Germany)


  Team Lena ( Lena Meyer-Landrut )
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-05-2020 m 21:49

 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot

  Gala Aliaj, finaliste e “ The Voice Kids - Belgium”

  Nuk jan t pakta rastet ku shqiptart korrin sukses edhe jasht Shqipris. Vajza e kngtarit t njohur shqiptar Robert Aliaj, Gala sht br kandidatja kryesore pr mimin fitues n “The Voice Kids” n Belgjik.

  Ka qen vet Robert Aliaj ai i cili e ka dhn kt lajm duke shprehur emocionin m t madh q ka prjetuar n t gjith jetn e tij.

  “Sapo ndodhi, Gala kaloi n finale”- shkruan Roberti, krahas videos ku vajza e tij kndon.

  Gala Aliaj ia ka dal q t kaloj edhe gjysmfinalen me kngn e njohur “Stop The Flame”, t artistes s famshme Celeste.

  Interpretimi i saj ka mahnitur edhe jurin t cilt kan mbetur t impresionuar nga zri i saj i mrekullueshm.

  T shumta kan qen mbshtetsit t cilt kan komentuar duke e uruar artistin pr kt sukses t vajzs s tij. Gala sht br e njohur q hert pr publikun shqiptar disa vite m par n spektaklin e njohur “Dance With me Albania” , ku ajo performoi s bashku me babain e saj.

  Nse arrin q t shpallet fituese e The Voice Of Kids, 14-vjearja do t renditet prkrah emrave t artistve me origjin shqiptare q na kan br krenar n mbar botn, si Dua Lipa, Rita Ora, Bebe Rexha, e shum t tjer.

  Klan Plus

  https://zeri.info/showbiz/366352/gal...ce-of-belgium/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 07-09-2020 m 19:32

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Gala - 'Don’t Know Why’ | Blind Auditions | The Voice Kids Belgium


  Gala Aliaj mahnit jurin e ‘The Voice Kids’ n Belgjik

  Shkurt 2020

  Tashm sht br mse e zakonshme suksesi dhe talenti i shqiptarve npr bot, shkruan KultPlus.

  S fundi ”The Voice Kids” n Belgjik ka mirpritur performancn fantastik t Gala Aliajt, nj performanc kjo q u vlersua me meritat m t larta nga juria dhe publiku.

  Gala kndoi kngn ‘Don’t know why’ t Norah James, duk br kshtu q t katrt antart e juris t shtypnin butonin dhe t kthenin karriget e tyre.

  Ndrsa n videon e postuar n Facebook n llogarin e The Voice Kids, thuhej se Gala ka ngitur shum lart pritshmrit pr kt nat.

  ”Beteja mes katr trajnerve pr nj talent nuk ka qen kurr kaq e fort”, thuhej n mediat belge.


  https://www.kultplus.com/muzika/gala...elgjike-video/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 07-09-2020 m 21:39

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Gala - 'Misty’ | Knockouts | The Voice Kids | VTM

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  “My heart belongs to daddy”- Robert dhe Gala Aliaj live | Pop Culture 3

 19. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  'Dua m shum Shqiprin', paqe dhe kuraj nga Robert Aliaj dhe vajza e tij, Gala

  Mars 2020

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,396

  Pr: Talente Shqiptar n Konkurse Televizive npr Bot  Gala - Stop This Flame | The Semi Final | The Voice Kids | VTM

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •