Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,684
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Augustin Uka 1939- 2004

  Augustin Uka u lind nė vitin 1939ne fshatin Dol te Gjakoves. Ishte i biri i Rapsodit te madh Pren Binak Ukes dhe vella i kangetarit te famshem Rapsodik Martin Ukaj Ai.rreshtohej nė listėn e rapsodėve tė parė kosovar siē ishin Dervish Shaqa, Bajrush Doda, SALI BAJRAMI, Feriz Krasniqi, MARASH KRASNIQI BIT E SEF MLEQANIT edhe shumė tjerėve, ai kėndoj edhe me Marjan Gojanin Gjergj Uken.

  Disa nga kėngėt e ti : "kėnga e Zagrebit" "kėnga e mrikes" "Shtjefen Gjeqovit" "Lutes-Fukara" "Dem Ametit"

  Pas njė semundje vdiq nė gusht tė vitit 2004 ku folklori humbi njė rapsod tė madh.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,684
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Augustin Uka 1939- 2004  AUGUSTIN UKAJ - Deme Ameti i Rugoves

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,684
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Augustin Uka 1939- 2004


  Avgustin Ukaj - Cifteli kur knohet kanga

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,684
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Augustin Uka 1939- 2004


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •