Do tė dėshiroja t'ju uroja shumė lumturi gjirokastrite , por besoj qė te kane uruar shume hipokrite
Mendova te uroj njė Krishtlindje tė lumtur, por edhe per kete kane menduar hipokritet.
Ateherė mendova tė ju uroj shumė fat, por perseri edhe per kete jam teper vone pasi hipokritet ishin te paret .
Atėherė mundohem t'ju uroj diēka ndryshe, diēka qė askush nuk mund ta kishte menduar….
Uroj qė ju tė jeni e zonja e jetes suaj dhe tė jeni nė gjendje tė identifikoni rrugėn qė do dėshironi tė ndiqni nė udhėtimin tuaj nė botė.
Te uroj shumė Dashuri nė zemrėn tuaj dhe tė dini se si ta jepni atė pa ju kursyer kurrė.
Uroj qe ta njihni Dashurinė me shikimin e atyre qė doni dhe gjithashtu tė jeni nė gjendje tė identifikoni trishtimin qė qėndron pas buzėqeshjes sė tij.
Do tė dėshiroja qė gjeni lumturinė qė fshihet nė zemrėn tuaj, sepse kjo ėshtė ajo qė do t'ju bėjė tė gėzoheni nė ēdo gjė tė vogėl,e te kujtoni se ēdo gjė me tė cilėn duhet tė pėrballeni nė jetė, duhet ta pėrballoni atė me guxim dhe vendosmėri.