Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 69
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  20 Kng ne gar pr mimin e Par t Festivalit t Knges '58 dhe przgjedhjen si SHQIPERIA - Eurovision Song Contest 2020. Suksese !  Fest '58 - 19, 20 dhe 22 Dhjetor.


  http://www.festivali-rtsh.al/

  https://en.wikipedia.org/wiki/Albani...g_Contest_2020
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 12-12-2019 m 10:37

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 12-12-2019 m 11:17

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  "Ajr"
  Adrian Hila – Sara Bajraktari

  "Ajo nuk sht un"
  Filloreta Rai (Fifi) – Robert Berisha

  "Ankth"
  Boban Apostolov - Lindon Berisha – Kanita

  "Asaj"
  Gramoz Kozeli & Klevis Bega – Kastro Zizo

  "Bisedoj me serenatn"
  Devis Xherahu - Jorgo Papingji – Devis Xherahu

  "Bohem"
  Eli Fara - Rozana Radi – Eli Fara & Stresi

  "Bot pr dy"
  Florent Boshnjaku - Genc Salihu – Olta Boka

  "Eja merre"
  Darko Dimitrov - Naxhije Berisha – Era Rusi

  "Ende"
  Wendi Mancaku - Endrit Mumajesi – Wendi Mancaku

  "Ju flet Tirana"
  Genc Tukici - Agim Xheka – Genc & Nadia Tukici

  "Ku ta gjej dik ta dua"
  Adrian Hila - Timo Flloko – Albrie Hadrgjonaj

  "Kutia e Pendors"
  Eugent Bushpepa - Elvis Preni – Valon Shehu

  "Loja"
  Renis Gjoka - Ilir Krasniqi – Renis Gjoka

  "Ma la seen"
  Bojken Lako

  "Me gotn bosh"
  Everest Ndreca - Pandi Laco – Tiri Gjoci

  "M ngjyros"
  Kamela Islamaj - Megi Hasani – Kamela Islamaj

  "Me tana"
  Elvana Gjata

  "Melodi"
  Antoni Polimeni, Richy Sebastian - Aldo Bardhi

  "Shaj"
  Darko Dimitrov - Lindon Berisha – Arilena Ara

  "Shqiponja e lir"
  Gena - Endrit Mumajesi – Gena


  https://escunited.com/albania-songs-...i-i-kenges-58/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 14-12-2019 m 12:57

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  SONDAZH - WIWIBLOGGS

  Kush duhet ta fitoj Festivalin e 58 t Kengs ?

  https://wiwibloggs.com/2019/12/10/po...lbania/246428/


  Deri tani ……. Totali I Votave: 3042


  1. Elvana Gjata - "Me tana" - 44.9%

  2. Arilena Ara - "Shaj" - 12.39%

  3. Era Rusi - "Eja merre" - 10.09%
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 14-12-2019 m 15:47

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  A do jete version LIVE aq I suksesshem sa ai Audio ?


 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  Eleni Foureira do ta “djeg” skenn e Festivalit t RTSH / Zbulohet surpriza

  Festivali RTSH kt vit do t ket shum ndryshime duke nisur q nga prezantuesit. Moderatorja Alketa Vejsiu do t drejtoj festivalin i cili do t jet plot surpriza.

  Alketa zbuloi se do t ket t ftuar special artist me fam botrore kur ndr ta do t jet edhe kngtarja Eleni Foureira.

  Sigurisht q pr ne surpriz e madhe sht pjesmarrja e Elenit, e cila do t kndoj pr her t par n nj sken shqiptare. Sipas “Rtsh.al” Eleni do t dhuroj spektakl n natn finale dhe n Tiran do t vij s bashku me stafin e saj q e shoqron kudo.

  Kngtarja me origjin shqiptare nuk do t performoj 3 apo 6 minuta, por do t performoj plot 15 minuta hitet e saj m t njohura, prfshir ktu edhe “Fuego”. Performanca do t jet e shoqruar nga nj trup e madhe balerinsh, me efekte piroteknike dhe mjaft surpriza t tjera.


  https://life-style.cna.al/2019/12/15...ohet-surpriza/

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  Per mua, TOP 3 kenget me te mira nga Krijimtaria Shqiptare te FEST '58 jane:


  1. ME TANA - ELVANA GJATA  Kompozimi & Vargjet: ELVANA GJATA
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 15-12-2019 m 17:44

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  2. AJER - SARA BAJRAKTARI  Kompozimi & Vargjet: ADRIAN HILA
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 15-12-2019 m 17:44

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  3. ENDE - WENDI MANCAKU  Kompozimi: WENDI MANCAKU - Vargjet: ENDRIT MUMAJESI

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  M e SUKSESSHMJA e Kampioneve t Festivalit t Madh ne platformen YouTube ….. deri tani !


  "E duam lumturine" - PARASHQEVI SIMAKU  Kompozimi: PIRRO AKO - Poezia: AGIM DOI - Orkestracioni: GJERGJ LEKA

  FEST '27 - Dhjetor 1988.


  Publikuar ne YouTube - Mars 2009 Shikime: 2 760 046

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  SUKSES QE NE HAPAT E PARE ! ..... Nj REKORD i Ri n Festivalin e Madh q nga prezantimi prmes YouTube !


  "Me tana" - ELVANA GJATA  Kompozimi & Vargjet: ELVANA GJATA

  FEST '58 - Dhjetor 2019.


  Publikuar ne YouTube - 9 Dhjetor 2019 Shikime: 2 462 400

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  Nga UKRAINA ……… Ende pa filluar Festivali !


 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  Kur vleresimin me te madh e bejne artistet e rinj …… S'ka me bukur !
  Mishela Rapo - Me tana by Elvana Gjata (Cover)
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 17-12-2019 m 18:22

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  TE FTUARIT SPECIAL - FEST '58

  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 17-12-2019 m 19:22

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  Kngtari italian do t performoj pr her t par n Shqipri, Mahmood sjell surpriza n Festivalin e RTSH

  Kt vit n festival do t performojn edhe tre emra t njohur me fam botrore si: Giusy Ferreri, Eleni Foureira dhe Mahmood.

  Pr kngtarin italian, Mahmood, RTSH ka sqaruar se ai do t sjell surpriza speciale q n natn e par t festivalit.

  Msohet se Mahmood do t performoj pr publikun nj kolazh me hitet e tij t fundit.

  Por m e rndsishmja sht fakti q ai do t kndoj pr her t par n nj sken shqiptare.

  https://dosja.al/kengetari-italian-d...avalin-e-rtsh/  “Soldi” dhe “Barrio” do t interpretohen pr her t par n nj sken shqiptare nga Mahmood-i, i shoqruar nga efektete speciale t skens s Festivalit t Kngs.

  https://portalb.mk/653593-festivali-...-duhet-humbur/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-12-2019 m 09:24

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  Pr mua, TOP 3 e kngve nga Kompozitort e Huaj t FEST '58 sht:


  1. " SHAJ " - ARILENA ARA

  https://www.youtube.com/watch?v=LHvfwuAGLgU

  Kompozimi: Darko Dimitrov, Lazar Cvetkovski - Vargjet: Lindon Berisha
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-12-2019 m 10:20

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  2. " EJA MERRE " - ERA RUSI

  https://www.youtube.com/watch?v=XeTepjbqjtE

  Kompozimi: Darko Dimitrov - Vargjet: Naxhije Berisha
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-12-2019 m 10:01

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  3. " ANKTH " - KANITA

  https://www.youtube.com/watch?v=g188QvjsVPE

  Kompozimi: Boban Apostolov - Vargjet: Lindon Berisha
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-12-2019 m 10:09

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  3. " MELODI " - ALDO BARDHI

  https://www.youtube.com/watch?v=XdZUOc6iLh4

  Kompozimi: Antoni Polimeni, Richy Sebastian - Vargjet: Aldo

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,228

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2019 - Fest '58

  SONDAZH - ESCUNITED

  Kush duhet ta prfaqsoj Shqiprin n Eurovision 2020 ?

  https://www.escunited.com/poll-who-s...rovision-2020/

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •