Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1

  Ali Asllani, kthehet n vendlindje/ Busti i shkrimtarit vendoset n Vajz t Vlors

  Ali Asllani kthehet n vendlindje. Busti i poetit, shkrimtarit, politikanit t mirnjohur shqiptar vendoset n qendr t fshatit Vajz t Vlors, ne vendlindjen e tij. Ne ceremoni morn pjes shum personalitete.


  Deputeti i zons Vullnet Sinaj, vlerat e Ali Asllanit i shpreh nprmjet poezis s tij Hakrrim , vargje aktuale, t cilat tregojn edhe sot situatn politike n vend.N

  Ndrkoh pjes e ktij aktiviteti kan qen edhe nipi dhe mbesa e Ali Asllanit t cilt shprehn falenderimet pr kt dhe emocionet e tyre lidhur me prezantimin e bustit te Ali Asllanit.

  Ali Asllani nj ikon e letrsis shqipe, por mbi t gjitha nj politikan, pr qytetin e Vlors por edhe pr fshatin ku u lind, ka lnn vepra t jashtzakonshme t vlefshme edhe n kohn q jetojm.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 25-11-2019 m 14:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •