Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2010
  Postime
  765
  Faleminderit
  1
  53 falenderime nė 39 postime

  Aktivistja e Mbrojtjes se Klimes Greta Thornberg akuzohet si e semure me Sindromin Asperger.


 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Aktivistja e Mbrojtjes se Klimes Greta Thornberg akuzohet si e semure me Sindromin Asperger.

  Katastrofen ekologjike qe manifestohet me ndotjet urbane dhe ujore kush e krijoi?
  E krijuan moshat e reja ,persona te papergjegjshem,tashti jane pikerisht keta njerez qe ndoten dhe shkaterruan ambjentin
  qe dalin si kope idiotesh neper pjaza qytetesh dhe bejne manifestime.
  Bejne protesta para institucioneve shteterore duke te lene te kuptosh qe te gjitha fajet i ka shteti me indiferencen e tij.
  Tani na del qe komplet fajet i ka shteti.
  Kulmi i absurditetit.
  Njerezit duhet ta mbrojne vet ambjentin.Shteti nuk eshte bebisiter per idiota dhe pisanjose,qe hedhin letra dhe shishe ne trotuare.
  Protestat nuk jane zgjidhje,nderhyrja e shtetit me para nuk eshte zgjidhje.
  Zgjidhja e vertete e problemit mbetet vetem nje dhe vetem nje
  Ndryshimi i mentalitetit te njerzit,vetkontrolli dhe disiplina per ta mbajtur ambjentin paster.
  Ne fakt realiteti dhe arsyeja e ketyre protestave te le shume per te dyshuar.
  Per mua duket qe keto jane organizuar nga grupe politikanesh qe duan ta detyrojne shtetin te hape dhe krijoje institucione dhe organizma te tjera burokratike
  ambjentaliste/ekologjikeku te punesohen vajzat e tyre,grate e horrave,mafiozeve dhe batakcinjve te biznesit ku ato aty sbejne asgje dhe marrin rroga te medha..
  Paraja eshte mbrapa ketyre manifestimeve eshte nje grup i interesuar te shtyje shtetin te hape fonde te reja nga taksat dhe krijoje institucione per fisin e politikaneve
  ku te punesohen dhe marrin rroge nje tufe burokratesh e parazitesh,
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,803
  Faleminderit
  192
  280 falenderime nė 213 postime

  Pėr: Aktivistja e Mbrojtjes se Klimes Greta Thornberg akuzohet si e semure me Sindromin Asperger.

  Benseven,
  esht edhe ashtu si shkrun ti, por un nuk e kuptoj gjith ket irritim (sepse jane shum si ti qe ngrene dyshime).

  Un mendoj, se nese menaxhohet sic duhet, kjo nisme, kjo fryme e re, mund te jete nje shans edhe per sherimin" afatgjate te sistemit...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,273
  Faleminderit
  165
  117 falenderime nė 104 postime

  Pėr: Aktivistja e Mbrojtjes se Klimes Greta Thornberg akuzohet si e semure me Sindromin Asperger.

  Padyshim shteti ka dore ne gjithcka dhe cdo gjen vjen nga dora e tij, njerezit kane fajin e tyre por shteti eshte ai qe krijon gjithcka qe mund te ndot mjedisin.
  Silence is golden.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •