Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2019
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Koha per Basha- IK

  Koha pėr “Basha ik”

      

  Postuar: 06/07/2019 - 07:09

  Mos reflektimi pėr gafat e bėra gjatė gjashtėmujorit tė parė tė vitit 2019, tė cilat kanė pasuar bojkotet aventureske dhe aspak konstruktive tė PD sė sotme jashtė parlamentit gjatė vitit 2017-2019; nxitja e mediave dhe portaleve armiqėsore dhe plot urrejtje ndaj shtetit shqiptar dhe mazhorancės qeverisėse; djegia idioteske e mandateve tė deputetėve; karshillėku ndaj ligjeve; kokėfortėsia pėr tė u ulur nė bisedime pa kushte; protestat aspak paqėsore (por pa pjesėmarrjen e popullit as atij opozitar dhe as popullatės nė pėrgjithėsi); nxitja e dhunės dhe mos pranimi i zgjedhjeve tė 30 qershorit, humbja e pushtetit lokal si pasojė e kėsaj kokėfortėsie antiligjore; pranimi i zgjedhjeve lokale si tė rregullta nga ana SHBA, BE, OSBE & ODHIR; nxitja e dhe pėrkrahja aspak kushtetuese ndaj shkeljeve tė rėnda tė Presidentit tė Shqipėrisė, i cili tashmė ėshtė nė prag-shkarkimi, po i shkaktojnė njė dėm tė pallogaritshėm PD e cila edhe kėshtu ėshtė e ndarė nė dy pjesė anormale: njėra parlamentare tė cilat zėvendėsuan mandate-djegėsit dhe tjetra jashtė parlamentit- nė rrugė tė madhe.

  Pėrse ėshtė njė dėm i madh dhe i pallogaritshėm? Ka shumė argumente dhe faktorė qė e sollėn nė kėtė derexhe kėtė parti tė madhe qė ka drejtuar Shqipėrinė rreth 12 vjet nga Berisha, i cili mbetet edhe ideatori edhe ekzekutori i kėsaj katrahure nė tė cilėn ka rėnė PD. Intelektuali katundar Berisha, i arsimuar mirė por aspak i kulturuar, me plot komplekse inferioriteti, tė cilat e pengojnė tė arsyetojė dhe tė drejtojė me urtėsi Shqipėrinė e shkatėrruar nga diktatura, solli nė qeverisjen e kėtij vendi tė vogėl mendjemadhėsinė e njė pronari, zgjuarsinė katundareske pėr tė pėrfituar nga tė tjerėt, hakmarrjen egėrsinė plot urrejtje ndaj kundėrshtarit, mungesėn e dialogut dhe tė oponencės konstruktive, mos zbatimin e ligjeve dhe shkeljen e tyre kur bėhej fjalė pėr njerėzit e tij dhe partinė e tij, marrjen e vendimeve tė nxituara dhe pasionante e madje paranojake pėr tė zgjidhur problemet e vendit dhe pėrzgjedhjen rreth vetes tė servilėve, militantėve dhe beniaminėve, nė vend qė tė merrte profesionistė tė fushave pėrkatėse pėr tu kėshilluar, tė cilėt i ka shpėrblyer nė forma nga mė tė ndryshme shumė herė nė mėnyrė jo ligjore.

  Kėto cilėsi kanė trashėguar dhe militantėt dhe drejtuesit e sotėm tė PD, cilėsi negative kėto tė cilat kanė shkaktuar nė shumė situata, pėrplasje dramatike, konfrontime, mos gjendja nė njė linjė me kėshillat e BE, SHBA e OSBE&ODHIR, dhe tė miqve tė Shqipėrisė.

  Zėvendėsuesi i tij Basha, pa pėrmendur biografinė e tij, por veprat e tij gjatė gjithė kėsaj kohė qė kur PD humbi zgjedhjet lokale tė vitit 2015, por humbi dhe zgjedhjet Parlamentare tė vitit 2017 (megjithėse sipas marrėveshjes politike me PS qė kishte drejtimin politik tė vendit, mori shtatė ministri, pėrfshi dhe Ministrinė e Brendshme si dhe mori Kryetarin e KQZ), humbi thellė nė ato zgjedhje. I gjendur para faktit tė humbjes dhe detyrimit pėr tė dorėzuar karrigen e drejtuesit tė PD, Basha me ndihmėn e beniaminit dhe ish drejtuesit tė PD, Berishės, organizoi zgjedhjet brenda PD, tė cilat i fitoi me manipulime.

  Pėr tė justifikuar humbjet politike tė zgjedhjeve lokale dhe atyre parlamentare, pėr tė shmangur pėrgjegjėsitė e tyre gjatė gjitha asaj kohė kur ishin nė pushtet si Gėrdecin, e 2007, pėr tė shmangur shkeljet e ligjit dhe korrupsionin, pėr tė shmangur pėrgjegjėsitė pėr vrasjen e katėr njerėzve nė protestat e 2011, pėr tė justifikuar humbjet nė tė dy zgjedhjet, pėr tė justifikuar mungesėn e njė Programi elektoral efektiv me tė cilin mund tė fitonin nė tė ardhmen, dyshja Berisha Basha zgjodhi rrugėn e konfrontimit me mazhorancėn qeverisėse, e cila pati sukses jo vetėm nė tė dy zgjedhjet e 2015 dhe 2017, por reformat e kryera si ajo administrative, mbajtja e borxhit buxhetor nė nivele brenda normės, luftėn kundėr kanabisit dhe sidomos reformėn nė gjyqėsor, qė u quajt vetting.

  Konfrontimi nė Parlament me argumente banale dhe tė pengimit tė seancave nėpėrmjet bojkotit, me akuzat tė rėnda tė cilat ishin akuza tė tipit: “Hajduti thėrret kapeni hajdutin”, duke pėrdorur gjithashtu thėnien “mbrojtja mė e mirė ėshtė sulmi”, pra tė gjitha shkeljet ligjore qė kishin bėrė vetė, i atribuuan mazhorancės qeverisėse e cila sigurisht kishte dhe ajo gabimet gjatė punės sė saj. Me afrimin e zgjedhjeve lokale tė 2019, tė cilat me dekretin e Presidentit (gjithashtu katundar i zgjuar) u zhvilluan me 30 qershor 2019, Basha-Berisha, sigurisht pavarėsisht dy humbjeve elektorale tė mėdha, duke pėrdorur si mjet lufte politike dhe dezinformimi nėpėrmjet pėrdorimit tė njė grupi analistėsh tė paguar, tė cilėt villnin dhe vjellin vrer edhe sot e kėsaj ditė; duke paguar gazeta dhe revista tė huaja pėr tė botuar artikuj kundėr mazhorancės, madje dhe kundėr Shqipėrisė; duke dezinformuar PE, BE, miqtė e Shqipėrisė pėr ngjarjet nė Shqipėri; duke mohuar katėrcipėrisht ecjen ekonomike tė Shqipėrisė gjatė viteve tė mazhorancės dhe sukseset e reformave; duke djegur mandatet e cila mbetet njė gafė politikė tė paparė, tė pėrkrahur dhe nga LSI kryetarja e kėsaj ishte dhe gruaja e Presidentit (shkelje flagrante e ligjit tė konfliktet e interesit), arritėn qė tė fusin nė lojė edhe Presidentin pėr tė ē`dekretuar Mandatin e 30 qershorit (shkelje tė Kushtetutės dhe jashtė kompetencave tė Presidentit), filluan protestat e dhunshme me parullat idiote ashtu si dhe nė tė kaluarėn `Nano ik`, tani dolėn me parullėn “Rama ik”. Parrulla tė tipit gueril tė kalamajve tė pėrkėdhelur, duke menduar se socialistėt do tė tremben nga gjithė ky dezinformim dhe konfuzion politik tė shoqėruar me zhurme tė paparė antishqiptare. Kėto tė shoqėruara me protesta tė dhunshme 4 mujore. Objektivat e kėsaj fushate politike qė arriti nė dėmtimin e perspektivės europiane tė vendit , ishin:

  -pėr tė penguar hapjen e negociatave pėr anėtarėsimin e Shqipėrisė nė BE;

  -pėr tė paraqitur Shqipėrinė si vend nė kaos qė nuk meriton hapjen e negociatave;

  -pėr tė paraqitur mazhorancėn qeverisėse si tė korruptuar dhe qė nuk punon pėr vendin;

  -pėr tė penguar zgjedhjet e 30 qershorit, duke i quajtur nėpėrmjet dekretit qė ē’dekretonte zgjedhjet si zgjedhje tė paligjshme;

  -vonimin e krijimit tė strukturave SPAK, Kryeprokurorit, tė plotėsimit tė vendeve nė Gjykatėn Kushtetuese;

  -Qėllimi kryesor i Bashės& Berishės, por edhe i Presidentit Meta me bashkėshorten e tij Kryetare tė LSI ishte njė dhe i vetmi: tė shmangė vettingun dhe krijimin e gjyqėsorit tė ri tė ndihmuar nga SHBA dhe BE, sepse pėrfundimi i reformės nė gjyqėsor do tė thoshte hapja e proceseve ligjore kundėr tyre.

  Realizimi me sukses i zgjedhjeve lokale tė 30 qershorit, shkaktoi humbjen e fundit tė strategjisė sė Bashės pėr tė shkaktuar kaos dhe destabilitet, tė nxitur dhe nga sjellja antiligjore e Presidentit Meta, i cili praktikisht ka marrė anėn e Ooozitės dhe tė gruas sė tij, duke humbur funksionin e tij pėr tė cilėn ishte zgjedhur si President i shtetit. Kjo humbje e fundit, nė vend qė tė shkaktojė njė reflektim dhe ndryshim tė strategjisė politike tė PD jashtė Parlamentit, Basha she Berisha sė bashku me Monikėn, tė izoluar dhe nga faktori ndėrkombėtar, i cili fuqimisht pėrkrah mazhorancėn qeverisėse, e cila po zbaton ligjin, po kėrkojnė mundėsi tė tjera destabilizimi dhe kaosi. Kjo do tė jetė fatale pėr kėta individė drejtues arrogantė tė opozitės jashtė Parlamentit.

  E vetmja zgjidhje ėshtė qė tashmė vetė PD duhet tė reflektojė dhe tė largojė Bashėn, i cili i ka shpėnė nga humbja nė humbje, madje duke dėmtuar rėndė Shqipėrinė. Ka plot njerėz tė zgjuar dhe tė pėrgjegjshėm PD-ja. Ka ardhur koha qė PD tė mos kėrkojė fajin si paranojakėt-jashtė vetes sė tyre por brėnda tyre. Njė kėshillė nga filozofi Confucius: “Ose gjeje njė rrugė pėr zgjidhje; Ose hape njė rrugė pėr zgjidhje; Ose hapu nga rruga qė tė bėhet zgjidhja”.

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,470
  Faleminderit
  28
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Koha per Basha- IK

  Citim Postuar mė parė nga pirro2019 Lexo Postimin
  Koha pėr “Basha ik”

      

  Postuar: 06/07/2019 - 07:09

  Mos reflektimi pėr gafat e bėra gjatė gjashtėmujorit tė parė tė vitit 2019, tė cilat kanė pasuar bojkotet aventureske dhe aspak konstruktive tė PD sė sotme jashtė parlamentit gjatė vitit 2017-2019; nxitja e mediave dhe portaleve armiqėsore dhe plot urrejtje ndaj shtetit shqiptar dhe mazhorancės qeverisėse; djegia idioteske e mandateve tė deputetėve; karshillėku ndaj ligjeve; kokėfortėsia pėr tė u ulur nė bisedime pa kushte; protestat aspak paqėsore (por pa pjesėmarrjen e popullit as atij opozitar dhe as popullatės nė pėrgjithėsi); nxitja e dhunės dhe mos pranimi i zgjedhjeve tė 30 qershorit, humbja e pushtetit lokal si pasojė e kėsaj kokėfortėsie antiligjore; pranimi i zgjedhjeve lokale si tė rregullta nga ana SHBA, BE, OSBE & ODHIR; nxitja e dhe pėrkrahja aspak kushtetuese ndaj shkeljeve tė rėnda tė Presidentit tė Shqipėrisė, i cili tashmė ėshtė nė prag-shkarkimi, po i shkaktojnė njė dėm tė pallogaritshėm PD e cila edhe kėshtu ėshtė e ndarė nė dy pjesė anormale: njėra parlamentare tė cilat zėvendėsuan mandate-djegėsit dhe tjetra jashtė parlamentit- nė rrugė tė madhe.

  Pėrse ėshtė njė dėm i madh dhe i pallogaritshėm? Ka shumė argumente dhe faktorė qė e sollėn nė kėtė derexhe kėtė parti tė madhe qė ka drejtuar Shqipėrinė rreth 12 vjet nga Berisha, i cili mbetet edhe ideatori edhe ekzekutori i kėsaj katrahure nė tė cilėn ka rėnė PD. Intelektuali katundar Berisha, i arsimuar mirė por aspak i kulturuar, me plot komplekse inferioriteti, tė cilat e pengojnė tė arsyetojė dhe tė drejtojė me urtėsi Shqipėrinė e shkatėrruar nga diktatura, solli nė qeverisjen e kėtij vendi tė vogėl mendjemadhėsinė e njė pronari, zgjuarsinė katundareske pėr tė pėrfituar nga tė tjerėt, hakmarrjen egėrsinė plot urrejtje ndaj kundėrshtarit, mungesėn e dialogut dhe tė oponencės konstruktive, mos zbatimin e ligjeve dhe shkeljen e tyre kur bėhej fjalė pėr njerėzit e tij dhe partinė e tij, marrjen e vendimeve tė nxituara dhe pasionante e madje paranojake pėr tė zgjidhur problemet e vendit dhe pėrzgjedhjen rreth vetes tė servilėve, militantėve dhe beniaminėve, nė vend qė tė merrte profesionistė tė fushave pėrkatėse pėr tu kėshilluar, tė cilėt i ka shpėrblyer nė forma nga mė tė ndryshme shumė herė nė mėnyrė jo ligjore.

  Kėto cilėsi kanė trashėguar dhe militantėt dhe drejtuesit e sotėm tė PD, cilėsi negative kėto tė cilat kanė shkaktuar nė shumė situata, pėrplasje dramatike, konfrontime, mos gjendja nė njė linjė me kėshillat e BE, SHBA e OSBE&ODHIR, dhe tė miqve tė Shqipėrisė.

  Zėvendėsuesi i tij Basha, pa pėrmendur biografinė e tij, por veprat e tij gjatė gjithė kėsaj kohė qė kur PD humbi zgjedhjet lokale tė vitit 2015, por humbi dhe zgjedhjet Parlamentare tė vitit 2017 (megjithėse sipas marrėveshjes politike me PS qė kishte drejtimin politik tė vendit, mori shtatė ministri, pėrfshi dhe Ministrinė e Brendshme si dhe mori Kryetarin e KQZ), humbi thellė nė ato zgjedhje. I gjendur para faktit tė humbjes dhe detyrimit pėr tė dorėzuar karrigen e drejtuesit tė PD, Basha me ndihmėn e beniaminit dhe ish drejtuesit tė PD, Berishės, organizoi zgjedhjet brenda PD, tė cilat i fitoi me manipulime.

  Pėr tė justifikuar humbjet politike tė zgjedhjeve lokale dhe atyre parlamentare, pėr tė shmangur pėrgjegjėsitė e tyre gjatė gjitha asaj kohė kur ishin nė pushtet si Gėrdecin, e 2007, pėr tė shmangur shkeljet e ligjit dhe korrupsionin, pėr tė shmangur pėrgjegjėsitė pėr vrasjen e katėr njerėzve nė protestat e 2011, pėr tė justifikuar humbjet nė tė dy zgjedhjet, pėr tė justifikuar mungesėn e njė Programi elektoral efektiv me tė cilin mund tė fitonin nė tė ardhmen, dyshja Berisha Basha zgjodhi rrugėn e konfrontimit me mazhorancėn qeverisėse, e cila pati sukses jo vetėm nė tė dy zgjedhjet e 2015 dhe 2017, por reformat e kryera si ajo administrative, mbajtja e borxhit buxhetor nė nivele brenda normės, luftėn kundėr kanabisit dhe sidomos reformėn nė gjyqėsor, qė u quajt vetting.

  Konfrontimi nė Parlament me argumente banale dhe tė pengimit tė seancave nėpėrmjet bojkotit, me akuzat tė rėnda tė cilat ishin akuza tė tipit: “Hajduti thėrret kapeni hajdutin”, duke pėrdorur gjithashtu thėnien “mbrojtja mė e mirė ėshtė sulmi”, pra tė gjitha shkeljet ligjore qė kishin bėrė vetė, i atribuuan mazhorancės qeverisėse e cila sigurisht kishte dhe ajo gabimet gjatė punės sė saj. Me afrimin e zgjedhjeve lokale tė 2019, tė cilat me dekretin e Presidentit (gjithashtu katundar i zgjuar) u zhvilluan me 30 qershor 2019, Basha-Berisha, sigurisht pavarėsisht dy humbjeve elektorale tė mėdha, duke pėrdorur si mjet lufte politike dhe dezinformimi nėpėrmjet pėrdorimit tė njė grupi analistėsh tė paguar, tė cilėt villnin dhe vjellin vrer edhe sot e kėsaj ditė; duke paguar gazeta dhe revista tė huaja pėr tė botuar artikuj kundėr mazhorancės, madje dhe kundėr Shqipėrisė; duke dezinformuar PE, BE, miqtė e Shqipėrisė pėr ngjarjet nė Shqipėri; duke mohuar katėrcipėrisht ecjen ekonomike tė Shqipėrisė gjatė viteve tė mazhorancės dhe sukseset e reformave; duke djegur mandatet e cila mbetet njė gafė politikė tė paparė, tė pėrkrahur dhe nga LSI kryetarja e kėsaj ishte dhe gruaja e Presidentit (shkelje flagrante e ligjit tė konfliktet e interesit), arritėn qė tė fusin nė lojė edhe Presidentin pėr tė ē`dekretuar Mandatin e 30 qershorit (shkelje tė Kushtetutės dhe jashtė kompetencave tė Presidentit), filluan protestat e dhunshme me parullat idiote ashtu si dhe nė tė kaluarėn `Nano ik`, tani dolėn me parullėn “Rama ik”. Parrulla tė tipit gueril tė kalamajve tė pėrkėdhelur, duke menduar se socialistėt do tė tremben nga gjithė ky dezinformim dhe konfuzion politik tė shoqėruar me zhurme tė paparė antishqiptare. Kėto tė shoqėruara me protesta tė dhunshme 4 mujore. Objektivat e kėsaj fushate politike qė arriti nė dėmtimin e perspektivės europiane tė vendit , ishin:

  -pėr tė penguar hapjen e negociatave pėr anėtarėsimin e Shqipėrisė nė BE;

  -pėr tė paraqitur Shqipėrinė si vend nė kaos qė nuk meriton hapjen e negociatave;

  -pėr tė paraqitur mazhorancėn qeverisėse si tė korruptuar dhe qė nuk punon pėr vendin;

  -pėr tė penguar zgjedhjet e 30 qershorit, duke i quajtur nėpėrmjet dekretit qė ē’dekretonte zgjedhjet si zgjedhje tė paligjshme;

  -vonimin e krijimit tė strukturave SPAK, Kryeprokurorit, tė plotėsimit tė vendeve nė Gjykatėn Kushtetuese;

  -Qėllimi kryesor i Bashės& Berishės, por edhe i Presidentit Meta me bashkėshorten e tij Kryetare tė LSI ishte njė dhe i vetmi: tė shmangė vettingun dhe krijimin e gjyqėsorit tė ri tė ndihmuar nga SHBA dhe BE, sepse pėrfundimi i reformės nė gjyqėsor do tė thoshte hapja e proceseve ligjore kundėr tyre.

  Realizimi me sukses i zgjedhjeve lokale tė 30 qershorit, shkaktoi humbjen e fundit tė strategjisė sė Bashės pėr tė shkaktuar kaos dhe destabilitet, tė nxitur dhe nga sjellja antiligjore e Presidentit Meta, i cili praktikisht ka marrė anėn e Ooozitės dhe tė gruas sė tij, duke humbur funksionin e tij pėr tė cilėn ishte zgjedhur si President i shtetit. Kjo humbje e fundit, nė vend qė tė shkaktojė njė reflektim dhe ndryshim tė strategjisė politike tė PD jashtė Parlamentit, Basha she Berisha sė bashku me Monikėn, tė izoluar dhe nga faktori ndėrkombėtar, i cili fuqimisht pėrkrah mazhorancėn qeverisėse, e cila po zbaton ligjin, po kėrkojnė mundėsi tė tjera destabilizimi dhe kaosi. Kjo do tė jetė fatale pėr kėta individė drejtues arrogantė tė opozitės jashtė Parlamentit.

  E vetmja zgjidhje ėshtė qė tashmė vetė PD duhet tė reflektojė dhe tė largojė Bashėn, i cili i ka shpėnė nga humbja nė humbje, madje duke dėmtuar rėndė Shqipėrinė. Ka plot njerėz tė zgjuar dhe tė pėrgjegjshėm PD-ja. Ka ardhur koha qė PD tė mos kėrkojė fajin si paranojakėt-jashtė vetes sė tyre por brėnda tyre. Njė kėshillė nga filozofi Confucius: “Ose gjeje njė rrugė pėr zgjidhje; Ose hape njė rrugė pėr zgjidhje; Ose hapu nga rruga qė tė bėhet zgjidhja”.
  E more dhe ti sufllaqen shoku Pirro??
  Hajde te befte mire
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 3. #3
  Super Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,389
  Faleminderit
  203
  138 falenderime nė 120 postime

  Pėr: Koha per Basha- IK

  Duke, sipas teje ska asnje pergjesi ky lideri qe e ka katandisur PD ne mjerim?
  Silence is golden.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Koha per Basha- IK

  Keta jane lajthitur kerkojne te bejne lojen e edi rames duke perdorur dhune , edi rama po diskretitohet perdite dhe me shume ,ja skandali i fundit sot per shembull

  Shqipėria ėshtė i vetmi vend i Ballkanit Perėndimor qė nuk pėrfitoi asnjė qindarkė nga 180 milionė eurot qė Bashkimi Europian u dha vendeve tė Ballkanit pėr projekte kombėtare infrastrukturore, pėr vitin 2019.

  Jo se edi rama nuk eshte i zoti te beje projekte por kryedebili rama e di shume mire se nga fondet e bashkimit europian nuk mund te vjedhi dot asnje qindarke sepse ata i monitorojne vete direkt zbatimin e projekteve dhe levrimin e fondeve duke mos i ene askujt shtegun per te vjedhur

  Edhe dicka tjeter nga fronti e drames , sot ne bashkine e durresit ka rene zjarr dhe jane djegur dosjet dhe dokumentet e vangjush dakos qe bashkia e durresit neser kur te perballohet me ligjin te kete nje alibi per ti shpetuar ndeshkimit nga ligji

  Lul Basha nuk ka pushtet o njerez qe te mund te vleresohet nese eshte ne lartesine e duhur apo duhe larguar


  shikoni ca behet ne facebook

  1. Zoran Zaev ne Poznan=42 milone euro investime=691 like=50 komente=72 share

  2. Edi Rama ne Poznan=0 euro investime=4200 like=175 komente=264share
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 06-07-2019 mė 17:18

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,470
  Faleminderit
  28
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Koha per Basha- IK

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Duke, sipas teje ska asnje pergjesi ky lideri qe e ka katandisur PD ne mjerim?
  Lazo djali, Basha nuk eshte engjell dhe ka edhe ai mekatet e veta..

  Por perpara kesaj, duhet te bijm dakort se ēfare eshte katandisja ne mjerim?
  Dhe ēfare ka pasur Basha ne dore qe vendi te mos dominohej ne keto 6 vitet e fundit nga droga dhe kriminelet deri ne nivelet me te larta te shtetit?
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •