Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,382

  Alba Festival

  Zyrihu kuq e zi: Festival gjigant, 2 ditė muzikė shqiptare!

  Anabel - Qershor 2019


  “Pėrshėndetje botė. Ėshtė koha pėr njė kapitull tė ri. Jeni gati? Le tė bėjmė histori sė bashku.” Kėshtu nis promoja e festivalit gjigant tė kėngės shqipe, qė pritet tė mbahet nė Zyrih nė datat 29- 30 qershor.

  “Alba Festival”, e cila do t’i bashkangjitet skenės verore tė festivaleve “Open Air” nė Zyrih do tė bėjė bashkė mė shumė se 16 artistė tė suksesshėm shqiptarė.

  Rita Ora, Capital T, Elvana Gjata, Ardian Bujupi, Kida, Ledri Vula, Dafina Zeqiri, Gjiko, Lumi B, MC Kresha apo Lyrical Son janė vetėm disa nga emrat e yjeve tė muzikės shqiptare, tė cilėt do tė argėtojnė njė turmė tė tėrė.

  Siē organizatorėt kanė raportuar pėr “AlbInfo”, nė festival nuk do tė lejohen individė nėn moshėn 18- vjeēare.

  “Ky festival synon tė jetė njė pikėtakim unik pėr njė pėrzierje tė muzikės moderne nga Shqipėria dhe nga Kosova si dhe tė stabilizohet si njė platformė pėr shkėmbimin ndėrkulturor.” shprehet njė prej organizatorėve.


  ( Promo & Artistėt nė linkun nė vijim )

  https://www.anabelmagazine.com/news/...zike-shqiptare
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-06-2019 mė 16:26

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,382

  Pėr: Alba Festival

  https://www.youtube.com/watch?v=Vgs_mHBKSt4

  RITA ORA @ alba Festival


  Rita Ora i fton tė gjithė pėr pjesėmarrje nė ‘Alba Festival’, flet shqip

  Ylli kosovar, Rita Ora do tė merr pjesė nė Cyrih tė Zvicrės ku do tė mbahet festivali i parė shqiptar (open-air) qė quhet ‘Alba Festival’.

  Organizimi i kėtij festivali ka marrė edhe vėmendjen e mediave zvicerane, qė e vlersojnė kėtė organizim si njė event unik pėr sa i pėrket kulturės dhe argėtimit tė komuniteteve tė huaja nė Zvicėr, shkruan portali arbresh.info

  Bukuroshja kosovare nė njė InstaStory ka bėrė thirrje qė tė ketė sa mė shumė tė pranishėm, dhe nė njė formė e ka konfirmuar pjesmarrjen si dhe nė gjuhė shqipe ka thėnė :

  ” KCE ME MU” dhe “TĖ DUA SHUMĖ”.

  Ndryshe, Rita Ora ėshtė angazhuar kohėt e fundit fuqishėm nė koncerte anembanė globit pėr promovimin e albumit. /arbresh.info/


  http://www.arbresh.info/showbiz/rita...al-flet-shqip/

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •