Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2019
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Literature Per Paganizmin Dhe Mitologjine Shqiptare/Ilire/Pellazge

  Desha te informohem rreth ketyre temave por nuk di kah tia filloj.
  Dua nje liste me sygjerime librash (apo artikuj te gjat e te detaluar, si lloji i wikipedias nese me kuptoni) qe ka te bej me (ne renditje sipas rendesis per mua): 1a. paganizmin; 1b. zotet pagan; 2. mitologjine; 3. tregime/fabula, 4. traditat, 5. apo dicka tjeter shqiptare/ilire/pellazge. Vetem ne gjuhet: shqipe, angleze apo gjermane, sepse nuk di gjuhe tjeter pos ketyre (por posto gjithsesi, ndoshta mund ta perkthej ne google).
  [ndoshta ky eshte forumi i gabuar per kete teme, por eshte hera e pare qe po postoj]

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2019
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Literature Per Paganizmin Dhe Mitologjine Shqiptare/Ilire/Pellazge

  Informacion shtese: Edhe nese titulli apo pershkrimi i librit/artikullit nuk eshte rreth shqiptareve, por ju menodi se po, ju lutem postoni edhe ato, ndonjeher ato jan shum te renesishme. P.sh.: iliada the odiseja. Ne kete kutptim po mendoj.

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •